Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badanie nasienia-interpretacja wyników i leczenie

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dch



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 17, 2010 7:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Włączę się w temat i zadam pytanie.
U męża stwierdzono astenoteratozoospermię, czyli słabą ruchliwość plemników. Byłam z moimi wynikami z HSG i wynikami męża u mojej gin. Kazała na razie jego wynikami się nie przejmować. Zajmą się na razie mną. WYczytałam gdzieś, że sposobem na tę dolegliwość jest przyjmowanie wit. E, C, cynku i selenu. Macie może jeszcze jakąś radę, żeby te plemniczki "rozruszać"? Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Mar 18, 2010 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż ogólnie można zastosowac przez 3 miesiące kuracje witaminową. Po tym czasie należy powtórzyć badanie. Proponuję:
Androvit 2xdziennie ( rano i wieczorem), Folik, wit.C, Proviron-25 (na receptę).
Bardzo ważny jest magnez.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania0021



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Czytuję to forum od jakiegoś czasu ale dopiero dziś postanowiłam się przyłączyć Smile Nasze staranka trwają ponad 1,5 roku i nic. We wrześniu zrobiliśmy badania i wyniki nasienia wyszły słabiutkie. Oligospermia ciężka - tylko 6,5 mlm w 1ml. Dodatkowo usg jąder wykazało żylaki powrózka, choć nimi strasznie się nie dołowaliśmy bo lekarz powiedział, że operacji wymagają takie, które są bolesne i dokuczliwe. Postanowiliśmy zmienić trochę tryb życia. Mąż zrezygnował z goracych kąpieli, sypia bez bielizny, uważa (choć jest kierowcą więc na przegrzewanie jąder jest z urzędu skazany), jemy więcej pełnoziarnistych produktów, owoców. Przeleciało ponad pół roku i zrobilismy znów seminogram. Ilość plemników wzrosła 3 krotnie z 6,5mlm do prawie 19mln. Ruchliwośc za to spadła Sad reszta podobnie jak wcześniej. Poczytałam wasze posty i od jutra mąż zaczyna folik i witaminkę c chyba zacznę mu też aplikować. Wizytę u gina mamy pod koniec kwietnia więc może on coś przepisze.

Tosia81 mam pytanko ad Provironu. Przepisał go mężowi urolog we wrześniu ale słyszelismy bardzo niefajne opinie, że to bardzo mocny lek i może na krótko poprawić wyniki a potem je jeszcze bardziej pogorszyć. Poza tym jest drogi. Jakie ty masz z nim doświadczenia? I czy w Twoim przypadku te witaminy, o których piszesz pomogły???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Kwi 07, 2010 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ania0021 pamiętaj ,że do zapłodnienia jest potrzebny tylko jeden plemniczek Wink. Oligospermia ciężka to jeszcze nie katastrofa. Wszystko zależy od tego czym jest spowodowana. U Was wyniki bardzo się poprawiły więc jest dobrze a ruchliwość no cóż z tym trzeba troszkę powalczyć ale tak jak pisałam wcześniej aby stwierdzić naprawdę problem należy powtórzyć badania przynajmniej trzykrotnie w odstępstwie 3 miesięcy każde. Dlatego,że np. ruchliwość mogła wyjść kiepska bo jechaliście sporo czasu do lekarza zanim partner oddał nasienie lub był wcześniej stosunek itd. Dlatego zaleca sie powtórzenie badań. Według mnie jednak nie jest źle.
------------------------------------------------
Jesli chodzi o kurację witaminową którą podałam to jest to najczęściej przepisywany kompleks przez lekarzy. Jeśli chodzi o Proviron to wszystko zależy od lekarza. Jeśli przepisał to znaczy ,że jest potrzebny. Osobiście uważam ,że absolutnie nie pogarsza wyników wręcz przeciwnie. Oczywiście należy go stosowac zgodnie z zaleceniem itd. Jeśli przekroczy się zalecana dawkę ( lek ten tez jest stosowany jako doping , na rozwój mieśni itd) to wtedy może być problem. Proponuje spróbować . Kuracja trwa bodajże 90 dni . Później wykonuję się znowu badanie nasienia. Jeśli nie pomogło lub efekt jest za słaby wtedy kurację sie powtarza po kilku tygodniach. NAwet jeśli wyniki poprawią się na jakiś czas to bedziecie mogli wykorzystać właśnie ten czas na próby zapłodnienia. Parametry nasienia przez stosowanie tego leku na pewno nie pogorszą się co najwyżej nie poprawią się . Myślę jednak,że poprawa będzie. A jest mocny to fakt dlatego stosowany jest jako doping Wink.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eminey



Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 26, 2010 9:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Zrobiłem dziś sobie badania. Jestem niby bardzo zaniepokojony, wiec chciałbym prosić o ich ocenę. Oto one:
czas upłynnienia 20 min
objętość 3,5ml
pH 7,7
lepkość (-,+,++,+++)
aglutynacja (-,+,++,+++)
liczba plemników 20mln/mln
ruch kategorii a 5% (ruch postępowy szybki)
ruch kategorii b 20% (ruch postępowy wolny)
ruch kategorii c 25%
ruch kategorii d 50%
żywotność plemników 75% test eonzynowy
plemniki o prawidłowej budowie morfologicznej 8%

Bardzo się martwię, bo jestem młodym człowiekiem, a wyniki słabe, a jeszcze ta 'asthenozoospermia' w podsumowaniu.
Jak już pisałem chciałbym prosić o dokładna ocenę tych wyników i...czy dałoby się je jakoś poprawić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mężatka86



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Śląsk
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 9:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eminey polecam tabletki SALFAZIN jest ich 100szt.i poprawiają jakość nasienia!Są bez recepty!Głowa do góry!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ona222



Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 8:16 pm    Temat postu: problem z plemnikami i ciążą:( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam prośbe o zinterpretowanie wyników badań meża poniewaz staramy sie juz o dziecko od 2 lat moj ginekolog twierdzi ze u mnie wszystko ok tylko ze mąż ma troche słabe wyniki chciałabym wiedzzziec co pani sadzi na ten temat czy juz nie ma szans i tylko została nam kwestia in vitro?


I BADANIA
RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKOW
TYPU A 52%(PROGRESYWNY)
TYPU B 12%(POWOLNY)
TYPU C 10%(DRGAJĄCY)
BRAK RUCHU D 26%
LICZBA PLEMNIKÓW
1. 9,0mln/ml
2. 27,0mln/ejakulat
ŻYWOTNOŚĆ PLEMNIKÓW
plemniki żywe 85%
plemniki martwe 15%




II BADANIA
RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKOW
TYPU A 50%(PROGRESYWNY)
TYPU B 25%(POWOLNY)
TYPU C 0%(DRGAJĄCY)
BRAK RUCHU D 25%
LICZBA PLEMNIKÓW
1. 4,0mln/ml
2. 21,1mln/ejakulat
ŻYWOTNOŚĆ PLEMNIKÓW
plemniki żywe 79%
plemniki martwe 21%



III BADANIA
RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKOW
TYPU A 5%(PROGRESYWNY)
TYPU B 10%(POWOLNY)
TYPU C 10%(DRGAJĄCY)
BRAK RUCHU D 75%
LICZBA PLEMNIKÓW
1. 4,0mln/ml
2. 8,0mln/ejakulat
ŻYWOTNOŚĆ PLEMNIKÓW
plemniki żywe 75%
plemniki martwe 25%

IV BADANIA
RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKOW
TYPU A 0%(PROGRESYWNY)
TYPU B 8%(POWOLNY)
TYPU C 12%(DRGAJĄCY)
BRAK RUCHU D 80%
LICZBA PLEMNIKÓW
1. 9,0mln/ml
2. 22,5mln/ejakulat
ŻYWOTNOŚĆ PLEMNIKÓW
plemniki żywe 35%
plemniki martwe 65%

tak to wyglada dodam tylko ze maż brał leki na podniesienie ilosc plemnikow i zywotnosc miesiac temu okolo sie skonczyly czy jest mozliwosc ze one teraz spadly i stopniowo beda sie podnosily?
bo tez o takim czyms slyszalam prosze pania o pomoc bo juz nie wiemy co robbiccc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 9:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Ona!
zacznę od tego, że tu nie ma "pań" Wink
po drugie nie musisz pisać postów podwójnie - a jak chcesz mieć pewność, że ktoś odpowie to zajrzyj do nas na "chcę być mamą - fasolkowe trudności", tam zawsze ktoś się pojawia!
ostatecznie zawsze można napisać PW do którejś z forum - powiadomienia o pw przychodzą na prywatne @ Wink

no - to tak w ramach wprowadzenia.

co do wyników, to widzę, ze robiliście 4x i za każdym razem tylko badanie podstawowe?
lekarz tak chciał?

no i jakoś nie bardzo podoba mi się to, że po podjęciu leczenia tak bardzo Wam parametry spadły Shocked
plemniki dojrzewają przez ok. 90 dni, więc to ostatnie badanie, które było robione po skończonej kuracji powinno być jednak lepsze od poprzedniego...
możesz napisać jakie leki brał Twój mąż?

co do tego czy możliwe jest, że wyniki się poprawią - no oczywiście że to jest możliwe Smile nie ugadniesz na jaki dzień i na jakie parametry popadniesz przy kolejnym badaniu Wink
co więcej - niech Cię nie załamują wyniki, laby badają JEDNĄ kroplę nasienia i niekoniecznie w tej jednej jedynej, którą biorą pod uwagę znajduje się najlepsze nasionka...

Dodano po 5 minutach:

ona222 napisał:
moj ginekolog twierdzi ze u mnie wszystko ok tylko ze mąż ma troche słabe wyniki chciałabym wiedzzziec co pani sadzi na ten temat czy juz nie ma szans i tylko została nam kwestia in vitro?


tu nie miejsce, bo tutaj rozmawiamy o nasieniu, ale napisz nam na fasolkowych trudnościach (http://www.biomedical.pl/forum/chce-byc-mama-fasolkowe-trudnosci-9-vt16080.html) na jakiej podstawie Twój lekarz mówi, że u Ciebie ok, jakie miałaś badania i w ogóle... tzn jak chcesz to napisz Wink
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ela82



Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 4:08 pm    Temat postu: proszę o interpretacje badania nasienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czas upłynnienia 15 minut
lepkosc w normie
kolor mleczny opalizujący
objetosc 2,0 ml
aglutynacja brak
BCK 0
ph 7,4
koncentracja 0,83
ilosc w ejakulacie 1,66
TOMO 0,37
żywotnosc 32
ruchliwosc PR 22%
ruchliwosc NP 6%
brak ruchliwosci 72%
bardzo proszę o radę, z góry dziękuje.
morfologia 0%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Izusss



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 9:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o interpretacje wyników:
ilość ejakulatu 5,8 ml
barwa kremowa
pH 8,5
konsystencja śluzowa
liczone w 1 ml
plemniki energiczne o ruchu postępowym 24,00 mln
plemniki energiczne o ruchu innym 22,0 mln
plemniki słabe o ruchu postępowym 14,0 mln
plemniki słabe o ruchu innym 26,0 mln
plemniki martwe 94,00 mln
razem plemniki o ruchu postępowym 38,0 mln

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group