Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badanie nasienia-interpretacja wyników i leczenie

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loluś



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 8:34 pm    Temat postu: Płodność u mężczyzn Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy jestem zdolny do zapłodnienia jeśli mam 16,2 mln plemników w jednym mililitrze?


przeniosłam do odpowiedniejszego działu
Gosia85

---zmieniłam tytuł na bardziej ogólny---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawidłowa ilość plemników w jednym ml według moich norm powinna wynosić od 20 mln/ml do 250 mln/ml. Ilość od 10 do 20 mln/ml świadczy o oligospermii lekkiej.
Twój wynik nie jest tragiczny ale zazwyczaj oligospermia wiąże sie z innymi nieprawidłowościami nasienia. Oczywiście na podstawie jednego badania nie możemy mówić o bezpłodności czy też normalnej płodności w Twoim przypadku. Potrzebne są jeszcze parametry takie jak ruchliwość plemników, ogólna żywotność i morfologia plemnika czyli ilość plemników dobrych ( nie uszkodzone główki, witki itd )
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vestalka01



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 8:49 pm    Temat postu: badanie nasienia- interpretacja wyników Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam uprzejmą prośbę o interpretację wyników nasienia męża:
objetość 6ml
lepkość: w normie
upłynnienie: zupełne
kolor: słomkowy
ph: 7,5
żywotność: 65%
liczba komórek okrągłych 2,0 x10 (do 6) /ml - nie wiem jak napisać do potęgi 6, więc piszę do 6
leukocyty: 0,0 x109do 6)/ml
koncentracja:156 x 10 (do6)
całkowita liczba w ejakulacie 940 x 10 (do 60
żywotność 68%
ruch postępowy szybki (typ a) 26%
ruch postępowy wolny (typ b) 25%
ruch niepostępowy (typ c) 16%
nieruchome (ty d) 33%
morfologia;
prawidłowe 0%
nieprawidłowe 100%
wady główki 99%
wady wstawki 63%
wady witki 7%
krople cytoplazmatyczne 2%
rozpoznana teratozoospermia
Bardzo proszę o opinię jesteśmy załamani morfologią, czy mamy jakiekolwiek szanse na zajście w ciąże, jakie leczenie nas czeka? proszę o odpowiedź
Crying or Very sad

---Temat przyłączony do odpowiedniego juz istniejącego. ---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mycha126



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: trójmiasto
PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 12:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedną z przyczyn nieprawidłowej morfologii plemników mogą być niedobory cynku i selenu.Sprawdzaliście już czy to nie są przyczyny mechaniczne np żylaki powrozka? Może idz z mężem do urologa lub nawet swojego lekarza .Szanse na ciąże są ,o ileś procent mniejsze ale zawsze.Najlepiej skonsultuj z lekarzem,bo po co ryzykować ciążę z wadliwym plemnikiem?!Może jeszcze warto powtórzyć badanie,my kiedyś robilismy i za pierwszym razem to był jeden wielki glut jak to ujęła pani która badała,a następne już było ok.
Głowa do góry będzie dobrze Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vestalka01



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi. Do lekarza idziemy dopiero za 2 tygodnie (niestety takie terminy), ale siedzimy jak na szpilkach stąd zdecydowałam się poprosić o poradę na forum Smile słyszałam o tym cynku i diecie, jeszcze dziś biegne do apteki po jakieś witaminy, postaram się wprowadzić do diety wiecej warzyw i owoców (zaraz wyruszam kupić owoce i warzywa i codziennie bedziemy pic soki z sokowirówki) musi być dobrze!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No kurcze nie jest za wesoło z tym nasieniem. Głównie morfologicznie...nieprawidłowe 100% - kiepsko. Jednoznacznie świadczy o teratozoospermii. Hmm moze byc problem. Wiele poronień i pustych jaj płodowych wynika właśnie z wadliwej morfologii. Jakieś szanse może i by były gdyby nie to,że nieprawidłowych jest az 100%. Proponuje jednak udac się do urologa, androloga. Sprawdzić narzady partnera pod względem zdrowotny i koniecznie powtórzyć badanie ( abstynencja przed badaniem musi byc minimum 3 max 5 dni).
Żeby chociaz 10 % prawidłowych morfologicznie było to mozna mysleć o IUI
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LAMBERA



Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 6:44 pm    Temat postu: prośba Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam uprzejmą prośbę o interpretację wyników nasienia męża:
objetość 3,7 ml
lepkość: +
upłynnienie: zupełne
kolor: słomkowy
ph: 7,8
żywotność: 25%
liczba komórek okrągłych 2,0 x10 (do 6) /ml - nie wiem jak napisać do potęgi 6, więc piszę do 6
eukocyty: 1,0 x10(do 6)/ml
koncentracja:40,6 x 10 (do6)
całkowita liczba w ejakulacie 150,4 x 10 (do 6)
żywotność 25%
ruch postępowy szybki (typ a) 0%
ruch postępowy wolny (typ b) 8%
ruch niepostępowy (typ c) 13%
nieruchome (ty d) 79%
morfologia;
prawidłowe 2%
nieprawidłowe 98%
wady główki 96%
wady wstawki 26%
wady witki 32%
krople cytoplazmatyczne 2%
rozpoznana asthenoteratozoospermia
czy mamy jakąś szansę? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Lut 04, 2010 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LAMBERA no cóż łatwo nie będzie. BAdanie jednak należy powtórzyć i dopiero wtedy bedzie można coś stwierdzić. Jeśli wyjdzie to samo lub gorzej to niestety ale bedzie kiepsko i szanse na naturalna ciąże są bliskie zeru.Należałoby udac się do androloga w celu ustalenia dobrego leczenia jednak trudno poprawić morfologię nasienia. Myślę, że zaproponują Wam inseminację lub nawet in vitro.
Kiepsko jest dlatego,że nawet jeśli sie uda -malo prawdopodobne, to mozna nie donosić ciąży z winy wadliwej budowy plemnika-przy ICSI nie ma tego ryzyka bo wybierany jest zdrowy plemnik
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LAMBERA



Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 7:25 pm    Temat postu: hejka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłam u gina i przepisał męzowi następujące leki
UNDESTOR 1 x dziennie
AGAPURIN 1 X DZIENNIE
SALFAZIN 1 X DZIENNIE
ja dorzuciłam jeszcze
L-karnityne 600
witamine c 500 mg
mam nadzieje ze taki zestaw nam pomoże
Zobaczymy jak ten zestaw wpłynie na plemniczki za 3 m-ce wtedy mamy zrobić następne badanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Lut 07, 2010 7:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to trzymam kciuki za poprawę wyników. Daj znać. Mam nadzieje,że bedzie dobrze Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group