Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badanie nasienia-interpretacja wyników i leczenie

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patrycja_2003



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 3:45 pm    Temat postu: Badanie nasienia-interpretacja wyników i leczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,jestem tu nowa.Kilka razy juz zaglądałam na to forum,ale nigdy nie pisałam.
Zaczne od początku:
Ponad rok czasu staramy się z narzyczonym o dzidziusia i oczywiscie nic z tych starań nie wychodzi.Od jakiegoś czasu dręczyło mnie jakies dziwne przeczucie,że coś jest nie tak.Bo skoro by wszystko było dobrze to dzidziuś już by był dawno.W końcu zdecydowałam sie pójśc do ginekologa i porozmawiać o problemie.Moja gin powiedziała,że skoro od ponad roku starań ciązy nie ma to faktycznie coś jest nie tak i w takich przypadkach badania zaczyna się od męszczyzny,bo to tylko jedno badania ( nasienia ) a z kobietą jest trochę gorzej,więcej skomplikowanych badań.I gin skierowała nas do znajomego lekarza specjalisty od diagnostyki i leczenia niepłodności.Zadzwoniłam i umówiłam nas na srode 13.02. Wyniki badania nasienia były bardzo szybko ( od oddania nasienia jakies 40 min )
No i wyrok ROZPOZNANIE : KRYPTOZOOSPERMIA ( skrajnie niska ilość plemników poniżej 1 mln/ml a norma to powyżej 20 mln ), pojedyńcze sztuki plemników żywych i martwych.To było dla mnie jak wyrok brzmiący: Wy dziedzi nie będziecie miec!!!Aż się popłakałam u tego lekarza. i faktycznie lekarz powiedział,że drogą naturalną nie mamy szans na dziecko,ale do pewności kazał przyjść jeszcze raz za 10 dni powtórzyć badanie.Powiedział że z tego co widzi jedyna szansą na dziecko w naszym przypadku jest sztuczne zapłodnienie IN-VITRO. Sad
I stąd pytanie do was dziewczyny,czy któraś z was była lub jest w podobnej sytuacji?Czy którejś sie udało zajść w ciąże za pomocą IN-VITRO?Jak to długo trwa?Czy jest bolesne?Bardzo was proszę o odpowiedzi.Z góry bardzo dziękuję.I pozdrawiam wszystkie starające się i równierz te którym się już udało. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patrycja_2003



Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 11:26 am    Temat postu: Czy ktoś wogóle odpisze???? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pisałam już jakiś czs temu,chciałabym sie dowiedzieć wszystkiego na temat IN -VITRO.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Respect



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 2:16 pm    Temat postu: Polizoospermia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Trafiłem tutaj, ponieważ zrobiłem badanie nasienia... Wyniki wyszły tak:
Objętość - 5ml
pH - 8,5
Barwa - biało-żółtawa (zawsze taką barwę nasienia miałem, odkąd pamiętam)
Lepkość - obniżona
Zmętnienie - podwyższone
Komórki spermatogenne - nieobecne
Kryształy sperminy - nieobecne
Erytrocyty świeże - 5-10 wpw
Leukocyty - 5-6 wpw
Ilość plemników w 1 ml - 270 mln

Ruch po 2h:
prawidłowy - 15%
nieprawidłowy - 25%
w miejscu - 10%
nieruchome - 50%

Ruch po 24h - nieruchome 100%

Dodam, że próbkę dostarczyłem w przeciągu godziny od pobrania i trzymałem w możliwie jak najcieplejszym miejscu...
Badanie to zrobiłem dlatego, ponieważ przeszedłem zapalenie prostaty. Pozostało tylko czasami zmętnienie moczu po tym zapaleniu. Jednak posiewy, które robiłem nic nie wykrywały - ani moczu, ani nasienia...
Wiem, że ilość plemników jest ponad normę... Nic nie mogę znaleźć na temat polizoospermii.. Orientuje się ktoś czy to poważne? Czy moje wyniki są w normie??
Będę wdzięczny za odpowiedź.....

A tu jest temat odnośnie tego zapalenia prostaty, o którym pisałem wyżej...
http://www.biomedical.pl/forum/tutaj-vp55919.html#55919

Teraz męczę się ze skutkami leczenia przeciw grzybicy po antybiotykach... Mam zaczerwienione jądra i żołądź, a także okolice odbytu zaczerwienione. Gdy nie smaruję tego niczym ta czerwona skóra wydaje się być jakby sucha i się tak jakby skleja i piecze.. Gdy smaruję kremami, jakimiś kosmetykami, to piecze.. Dostałem od dermatolog jakieś mleczko, po którym mi zaczęła schodzić skóra z napletka i główki penisa. Teraz smaruję maścią robioną te miejsca. Maść opiera się na hydrocortizolu i cholesterolu.. eh.. nie wiem co robić Sad Jeszcze te wyniki nasienia jakieś takie dziwne mi się wydają Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 2:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

za wysokie pH (często podwyższone jest przy zapaleniu gruczołu krokowego)
zaburzenia lepkości, ciągliwości też są skutkiem najczęściej zapalenia gruczołu krokowego
ilość plemników jest ponad normę - nie wiem za bardzo, jak to wpływa na płodność
ruchliwość jest niedobra
no i nie powinno być erytrocytów i leukocytów (tak mi się wydaje)

więc wyniki nie są najlepsze. o polizoospermii spróbuje coś znaleźć
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Respect



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy ruchliwość nie jest spowodowana tym, że badanie było dopiero po 2h? I w sumie całą godzinę trwał transport...
A co do zapalenia prostaty, to nie mam takich objawów, jakie miałem kiedyś... Nic mnie nie boli, itp... Czasami jest tylko zmętnienie moczu...
Czy powinienem iść z tym znów do urologa? Czy tym razem do androloga? Znów poddać się leczeniu???? Mam dosyć Sad Nie mam pieniędzy i czasu na to leczenie Sad Jak ja się tym czymś mogłem zarazić? Zero przygodnego seksu, nigdy bez zabezpieczenia.. ech... Dwa razy robiłem posiewy moczu i nasienia w dwóch różnych laboratoriach i obydwa nic nie wykazały... Co mam robić? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

normy są zarówno dla ruchliwości plemników po 1h, 2h, 3h itd, więc ruchliwość jest kiepska. co do transportu, to nie powinien mieć większego wpływu jeśli wszystko było szczelne
nie mówię, że znow masz zapalenie prostaty, ale że wyniki moga być spodoowane przewlekłym zapaleniem. może wszystko za jakiś czas wróci do normy? sama nie wiem
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Respect



Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 6:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję Tobie za odpowiedź! Może poczekam 2-3 miesiące, zobaczę jak będę się czuł i zrobię jeszcze raz badanie... Sam nie wiem.... Zresztą nie staram się teraz o dziecko.. Po tym zapaleniu prostaty urolog przepisała mi prostamol uno i po tym w sumie tak wszystko się unormowało. Powiedziała mi też, że zmętnienie moczu może wracać i żebym brał wtedy ten prostamol... A co może być przyczyna tego, że piecze mnie pośladek? Czy jakieś bakterie? Czy może to są objawy tego zapalenia? I ta "alergia" na skórze...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k0zi75



Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:16 pm    Temat postu: interpretacja wyników spermogramu i leczenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie moich wyników seminologicznych.
Barwa-szara
Upłynnienie-15
Objętość-3
Ciągliwość-0
PH-7,6
Koncetracja-50mln/ml
Ruch typu A-10%
Ruch typu B-15%
Ruch typu C-25%
Ruch typu D-50%
Całkowita liczba plemników-150mln
WBC-0,5
Morfologia-15
Test eozynowy-10
Aglutynacja-0

Szukałem na różnych forach i z tego co wyczytałem to mogę się martwić ruchem typu Ai B oraz morfologią.Jak mogę poprawić te wyniki.Dziekuję za odpowiedzi.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

barwa powinna być jasniejsza, morfologia trochę kiepsko no i ruch. reszta w normie. co do poprawy jakości nasienia specjalistka nie jestem, najlepiej udać się do androloga. można spróbować łykać androvit, vitrum czy inny tego typu preparat
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
RobertAdam



Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rzeszów
PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 1:39 pm    Temat postu: Znakomicie. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilkaZnakomitym jest pani moderatorem. Czytałem wiele pani odpowiedzi i stwierdzam, że chce pani ludziom pomóc. Interesuje się pani medycyną, biologią? Jest pani lekarzem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group