Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badanie moczu w ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 6:45 pm    Temat postu: ciąża i białko w moczu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem w 12 tyg. ciąży. Mam ślad białka w moczu. Co to znaczy? Czy to coś niepokojacego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 8:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a dużo masz tego białka?
miałaś już robione badanie na cukier (tzw obciążenie glukozą) ?
przyczyn jest wiele. jednym z nich jest wysokie ciśnienie krwi, nieleczona cukrzyca lub stan przedrzucawkowy w ciąży- ale na to jest zdecydowanie za wcześnie.
dlatego też poszłabym jak najszybciej do lekarza i pokazała wyniki.
możesz też wykonać na własną rękę kolejne badanie moczu i porównać wyniki.
jednak moim zdaniem pewniejsza będzie wizyta u lekarza - jeśli nie ginekologa to na pewno ogólnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asas



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w wyniku jest tylko napisane białko-ślad.
ph 8, ciezar właściwy 1,01 a reszta w normie. Cukrzycy nie mam.

Dodano po 2 minutach:

acha. no i ciśnienia wysokiego nie mam, obrzęków brak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 1:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ph nie jest złe, ciężar właściwy też jest ok. Nie przejmuj się. Wszystko jest w porządku. Organizm nie jest maszyną, czasami zdarza się, że coś co nie powinno się w moczu znajdować jednak tam wędruje...Rozumiem jakby tego białka wykryli sporo...Ale jak są śladowe ilości to nie ma jeszcze powodu do niepokoju.

Trzeba tylko zwracaj uwagę czy nie ma żadnych dolegliwości ze str układu wydalniczego. No i co jakiś czas powtarzać badanie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 25, 2009 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

asas napisał:
w wyniku jest tylko napisane białko-ślad.

aaaa:) no to zmienia postać rzeczy. myślałam, że Ci napisali konkretnie ile masz tego białka w moczu:)
co jakiś czas kontroluj jednak mocz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosiaczek84



Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 8:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie ja jestem w 9 tyg ciąży i choruję na nerki ;/ w badaniach moczu zawsze wychodzi mi ślad białka. Lekarz mówi, że póki jest ślad to nie tak źle ale muszę dosyć często powtarzać badania i to kontrolować ale mam nadzieję, że taki stan pozostanie do końca i że nic nie będzie się działo pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 01, 2009 7:15 pm    Temat postu: Badanie moczu w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem w 15 tyg.ciązy.mniałam robione badania i wyszło,że są bakterie w moczu.mówiono mi,że to jest nie dobrze i nie wiem co myśleć i czy dla dziecka nic to nie zaszkodzi.jak ktos mniał taka sytuację proszę o odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Paź 01, 2009 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale jakie to bakterie?
Niewielka ilość bakterii jest normalna u kobiet w ciąży.
Jeśli bakterii jest dużo i są wyszczególnione jako chorobotwórcze to trzeba koniecznie poradzić sie lekarza. Wzrasta bowiem ryzyko zachorowania na odmiedniczkowe zapalenie nerek. Ponadto wzrasta ryzyko porodu przedwczesnego oraz urodzenia dziecka o małej masie urodzeniowej.
Najlepiej skonsultować to z ginekologiem aby wykluczyć jakiekolwiek ryzyko.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group