Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badanie Ginekologiczne.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kogutraton



Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 1:04 am    Temat postu: Badanie Ginekologiczne. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam pytanie dotyczace badania ginekologicznego jakie trzeba wykonac azeby lekarz przepisal pacjentce Tabletki Hormonalne.

Chodzi mi dokladnie o przebieg badanie i czy wogole jakies badania sa przeprowadzane.

Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamilka



Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: sanok
PostWysłany: Wto Sie 15, 2006 7:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to profilaktyczne badanie ginekologiczne. nic strasznego. 2 minuty i po sprawie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Sie 16, 2006 1:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale żeby dobrać odpowiednie proszki antykoncepcyjne, powinno się wykonać badanie na poziom hormonów. Gionekolog powinien dać najpierw skierowanie na takie badanie i dopiero biorąc pod uwagę wyniki dobrać odpowiednie proszki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Sro Sie 16, 2006 10:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A w praktyce odbywa sie to metoda prob i bledow Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monia111



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 19, 2006 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teoretycznie powinno sie robic badanie poziomu hormonow ale niestety w praktyce jest roznie. Najczesciej lekarz przepisuje je po standardowym badaniu ktore wyklucza ewentualna ciaze. Jesli po przepisanych pigulkach nie czujesz sie dobrze to w zaleznosci od objawów dobiera sie inne:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szczurek



Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wg mnie to beznadziejne. Do tej pory nie stosowałam żadnej antykoncepcji i jakos sie udawało, ale teraz podjęliśmy decyzję, że się na coś zdecydujemy. Ale w życiu się nie zgodzę na to, żeby bez podstawowych badań wziąć receptę na "niewiadomo co", które może się okazać niewłaściwe dla mnie. Moja koleżanka często mi mówiła, że strasznie się męczy po źle dobranych tabletkach (nudności, bóle głowy i brzucha, itp.), a dużo już tego połykała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 9:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro tak, to powinna jak najszybciej wybrać się do lekarza, a nie stosować je dalej... Badania na poziom hormonów są drogie i dlatego rzadko się je robi, a na wynik też trzeba czekac trochę, bo odpowiednich próbek żadna przychodnia, ani punkt poboru krwi nie ma. Spotkałem się z 5 tygodniowym oczekiwaniem na wyniki badania na poziom hormonów.... Jeżeli dziewczyna myśli o współżyciu to widomo, że ciężej będzie czekać jeszcze miesiąc Wink
Powrót do góry
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczurku, przez około miesiąc może kobieta mieć działanie niepożądane. I to normalne, zaczyna brać tabletki hormonalne i stąd taki odzew organizmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Sie 31, 2006 11:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yalissea napisał:
Szczurku, przez około miesiąc może kobieta mieć działanie niepożądane.

Zaczynając przyjmowanie hormonalnej antykoncepji kobieta musi liczyć się z tym, że przez pierwsze 3 miesiące, mogą występować działanie niepożądane typu: bóle głowy, nudności, zły nastrój, oraz najczęstrze co występuje i robi najwięcej problemu to plamienia w czasie cyklu.

Co do badania, lekarz może najpierw przepisać tabletki, a po miesiącu lub 2 zlecic badania, na pozniom hormonów, próby wątrobowe, oraz standardowo badania morfologiczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group