Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

badanie endometryczne!!!!!!WAZNE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sandrusia1989



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 1:46 pm    Temat postu: badanie endometryczne!!!!!!WAZNE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim wlasnie blam u ginekologa i dowiedzialam sie ze najprawdopodobniej bede miala badanie endomeryczne czy cos takiego czy ktos moze mi powiedziec dokladniej na czym ono polega ?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzielam encyklopedię do reki, szukam E... mam - endometrioza-gruczolistność śródmaciczna - nieprawidłowe umiejscowienie elementów błony śluzowej macicy, poza jej jamą.
Powstaje najczęściej po operacjach ginekologicznych i połozniczych, połączonych z otwarciem jamy macicy, może być także wrodzona.
Leczenie hormonalne, czasem operacyjne.

Nigdzie nie mogłam znaleźć na czym dokładnie polega to badanie, ale wydaje mi się ze jakims urzadzeniem podobnym do USG, by sprawdzic jak to wyglada w srodku i w ktorym dokladnie jest miejscu.

Zycze udanego powrotu do zdrowia jesli sie cos dzieje! Wink

Znalazlam jeszcze to:
Standardem jest stosowanie elektronicznej endometrii do mierzenia długości kanałów. Urządzenie elektroniczne ostrzega lekarza przed przepchnięciem narzędzia poza wierzchołek. Endometria to elektroniczne oczy lekarza. Elektroniczna endometria wyklucza konieczność wykonywania wielu zdjęć rentgenowskich. Wykonuje się zdjęcie diagnostyczne przed leczeniem i po leczeniu. Aktualne przepisy o ochronie radiologicznej zabraniają wykonywania zbędnych zdjęć.

i wiem ze to reklama w sumie ale dajcie dziewczynie to przeczytac
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11896&start=2130

i tu jest co poczytac

http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?1559&print=1


---------edit by drapaka---------
Link przywrócony po konsultacjach:)

_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group