Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badania w ciąży

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edita



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 20, 2009 3:59 pm    Temat postu: Badania w ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam prośbę odebrałam wyniki ostatnio z badania przeciwciał na toksoplazmoze i cytomegalię i jestem troszku zaniepokojona jestem też w 11 tygodniu ciąży
Jeśli chodzi o cytomegalie to : CMV IgG mam 2,337 czyli jest to wynik dodoatni bo norma jest >0,44 - dodatni a CMV napisali ujemny. Z tego co czytałam to i zrozumiałam to przechodziłam tą cytomegalie.

Natomiast tokxozplazmoza IgG 1,58 (wynik wątpliwy norma 1,0-30) a IgM wynik negatywny 0,172

Czy któraś z Was miała podobne wyniki i co wówczas powiedział lekarz? ja dopiero termin mam za pare dni, a nie nie wiem czy powinnam się martwić

dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaa18



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 117

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.mam takie pytanko.niechcem zakładac nowego postu więc tutaj sie zapytam.mniałam robione usg wczoraj i dostałam zdięcie i czy na tym zdieciu pisze który to jest tydzien albo ile ma juz dzidzius mm??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aleksandras01



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 9:00 pm    Temat postu: bilirubina a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 3 lat mam przekroczony średnio dwukrotnie poziom bilirubiny oraz amylazy.
W 1989r. w wieku 12 lat miałam usunięty pęcherzyk żółciowy z kamieniami.
W zeszłym roku miałam robioną gastroskopię - wyszła bakteria helicobacter pylori, jest już po leczeniu oraz stan zapalny żołądka.USG robione 3-krotnie żadnych zmian nie wykazało. GGTP, ASPAT, ALAT, amylaza w moczu w normie, ogólna morfologia w normie.
Dziś odebrałam wyniki i są następujące:
bilirubina całkowita 3,08 mg/dl - norma <1,00
bilirubina bezpośrednia 0,84 mg/dl - norma <0,3
bilirubina pośrednia 2,24 mg/dl - norma <0,8
alfa amylaza w surowicy 262 u/l norma 28-100
bilirubina całkowita 46,6 umol/l norma <20

Poziom bilirubiny i amylazy od 3 lat ani razu nie był w normie, co 2-3 miesiące robię kontrolne badania, brałam kreon i cholestil - wyniki były bez zmian. Co parę miesięcy mam palący ból w okolicy pępka z wymiotami samą żółcią.

Czy z takimi wynikami mam szansę na ciążę? w 2004 roku miałam poronienie w 12 tyg., w 2005r. urodziłam córkę, ale ciąża była zagrożona, w 2006 r. wyszła przekroczona bilirubina
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Martiinka



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 3:43 pm    Temat postu: Skradzione wyniki badań. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drogie dziewczyny mam pytanie ostatnio skradziono mi torebke gdzie miałam wszystkie wyniki badań....Sad.(naszczęście karta ciąży ocalała)
Jestem w 30 tc czy musze powturzyć wszystkie badania ?? .
Nie moge się skontaktować z moim lekarzem i nie wiem co zbytnio robić!
Prosiła bym o pomoc gdyż bardzo sie martwie tym faktem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 4:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ZAleży gdzie robiłaś te badania i czy na kasę chorych czy prywatnie. Większość laboratoriów ma specjalne zeszyty w których odnotowuję wykonane wyniki. Wtedy wystarczy pójść i poprosić o wypisanie ponownie.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Martiinka



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 5:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja robiłam u siebie w szpitalu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Kwi 22, 2010 6:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przejdz się tam i zapytaj . Powinni mieć w spisie badań. No chyba że nie prowadzą. Najważniejsze badania masz w karcie ciązy . Jeśli nie zdobedziesz odpisów to potrzebne bedzie Ci na pewno grupa krwi, HBS, WR, karta ciąży, ostatnie badanie moczu, krwi, USG.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Martiinka



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:23 am    Temat postu: Pomocy ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i proszę o rade.
Poznałam wczoraj na forum dziewczynę która jest w 34 tc.
Strasznie się martwię ponieważ nie ma ona badań.. Sad.
Jakie badania musi zrobić proszę o rady.

--- Przeczytaj REGULAMIN! Tytuł powinien sugerować problem . Pytanie umieszczamy w odpowiednich tematach jeśli już takie istnieją ----tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak to nie ma badań?. Jeśli jest pod opieką lekarza to na pewno ma badania. Nie ma innej opcji.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Martiinka



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Sro Maj 12, 2010 11:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tosia problem jest mianowicie taki, że dostała od lekarza skierowanie w 22 tc na badania ale na nie nie poszła bo sie boi... ; / do lekarza też jeszcze nie poszła (jak dla mnie nie odpowiedzialne zachowanie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group