Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badania: Spirometria

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szeggi554



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 13, 2009 10:42 pm    Temat postu: Badania: Spirometria Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Chciałbym się dowiedziec czy badanie Spirometria wykarze ze palę papierosy (pale juz 3 miesiacie) Sad prosze o szybka odpowiedz (jakie badanie wykarze ze palę)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spirometria może wykazać, że palisz. ale nie jest to regułą. niektórzy palacze mają większą pojemność płuc od niepalących.

Dodano po 42 sekundach:

spirometria może wykazać, że palisz. ale nie jest to regułą. niektórzy palacze mają większą pojemność płuc od niepalących.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szeggi554



Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 7:56 pm    Temat postu: hmm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli jak 6 miesięcy temu mialem dobre wyniki to po tym ze potem przez 3 miesiące palilem to moge miec zle wyniki badań (czy badanie te wykarze ze palę papierosy.. o to mi chodzi )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 8:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może wykazać. zapewne lekarz oceniający je weźmie pod uwagę wyniki z poprzedniej spirometrii. po różnicy wyników można stwierdzić czy jest wszystko ok czy nie i czy np palisz.
ale chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego posta. spirometria MOŻE wykazać nieprawidłowości ale to nie jest powiedziane, że je wykaże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 05, 2010 8:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobra. to teraz ja mam pytanie Wink
miałam dzisiaj spirometrię. ze względu na utrzymujący się od ponad pół roku męczący kaszel i duszności (od około 2 miesięcy).
lekarka stwierdziła, że spirometria wyszła ok ale na badaniu wykazało mi, że wiek płuc wynosi 36 . dodam że mam 25 lat, nie palę i nigdy nie paliłam papierosów; biernym palaczem byłam sporadycznie choć znajomi starali się przy mnie nie palić chyba, że na dworze.
czy wiek płuc coś oznacza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group