Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

badania przy niedoczynności tarczycy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lila19



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 10, 2011 11:46 pm    Temat postu: badania przy niedoczynności tarczycy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Jakieś dwa tygodnie temu miałam badania TSH- wyszło mi 5,5 ( co w normie według mojego lekarza pierwszego kontaktu nie jest). Podobno to już niedoczynność i skierowano mnie do endokrynologa. Mam jednak pewne pytanie, ponieważ wiadomo,że najprawdopodobniej będę mieć przepisane hormony, ale chciałabym wiedzieć jakie badania powinien (!) zlecić mi lekarz przed daniem mi leków. Pytam ponieważ mam pewne złe "wspomnienia" z lekarzami i hormonami (tym razem co do ginekologów, którzy faszerowali mnie Dianą 35 właściwie bez potrzeby i bez konkretnych badań, a ja młoda wtedy i głupia się wtedy na to godziłam). Bardzo dziękuję za rady. Może jest jeszcze coś o co powinnam zapytać endokrynologa? Nie wiem już sama, trochę się denerwuję. Wizytę mam 22.07, więc trochę czasu jest. Z góry dzięki;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Halinka098



Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 30, 2018 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz powinien zlecić jeszcze np. f4, USG tarczycy itd. Jeśli tego nie zrobi to zmień lekarza. Na ranking.abcZdrowie.pl możesz umówić się do dobrego endokrynologa prywatnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowela



Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Maj 31, 2018 3:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwykle bada się potem przeciwciała tarczycowe (ich ilość i normę), a potem lekarz powinien zlecić USG tarczycy, jeśli wynik przeciwciał nie będzie zadowalający. Później dopiero podejmuje decyzję o leczeniu i dawkach leków, które pacjent powinien przyjmować aż do wizyty kontrolnej, gdzie trzeba powtórzyć wszystkie badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anka ot tak



Dołączył: 31 Maj 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 31, 2018 4:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ft 3 ft 4 anty tpo i tg
poszukaj tez dobrego endokrynologa na https://ranking.abczdrowie.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dagmara3



Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 7:14 pm    Temat postu: Powitanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mialam 5,6 i lekarka powiedziala ze to wiek...mam 25 lat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group