Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badania przed antykoncepcją hormonalną

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Caroline



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 12:39 am    Temat postu: Badania przed antykoncepcją hormonalną Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

Nurtuje mnie jedna rzecz.
Otóż jakie powinny być wykonane badania aby lekarz dobrał dobre tabletki/plastry hormonalne w celu antykoncepcji?
Uważam to za dość ważne pytanie ponieważ niestety wiele ginekologów raczej robi to na odwal (tak jak w moim przypadku, kiedy to tylko przeprowadził wywiad). Dowiedzmy się więc jakie powinny być wykonane badania, aby w razie takiej opieszałości lekarza samemu zwrócić jakoś mu uwagę dotyczącą badań. Antykoncepcja hormonalna jest czymś poważnym- jest to spora ingerencja w gospodarkę hormonalną kobiety i jest wiele różnych skutków ubocznych, które można w pewien sposób zminimalizować właśnie przez okładne badania przed ich przepisaniem.
Więc proszę Was abyście napisali jakie są to badania.
Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kredka



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz racje ja teraz tez tak mysle ale jak zaczynalam brac tabletki to myslalam ze ginekolog wie lepiej.Moim zdaniem powinno sie pojsc do endokrynologa on najdokladniej dobierze nam tabletki po badaniach hormonalnych no i oczywiscie dlugi i dokladny wywiad z pacjetka przez ginekologa.Bo jest duzo przeciwskazan.Ja bralam 3 lata pigolki cilesti I MIMO TEGO ZE CHODZILAM DO GINEKOLOGA NIE KAZAL MI ROBIC ZADNYCH BADAN ALE JA SAMA CO POL ROKU POSZLAM DO RODZINNEGO I POWIEDZIALAM MU ZE BIORE TABLETKI I CHCE SKIEROWANIE NA BADANIA JAKIE SA POTRZEBNE I BEZ NICZEGO ZAWSZE MI DAWAL I ZAWSZE WIEDZIALAM ZE JEST WSZYSTKO OK!NAWET POSZLAM DO NIEGO I MI WSZYSTKO WYTLUMACZYL CO JEST NA TYCH BADANIACH.A WIEC DZIEWCZYNY SAME ROBCIE SOBIE BADANIA JAK WAM GIN.NIE SKIERUJE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaki21



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałam zrobine normalnie usg,wywiad oraz przede wszystkim cytologie...przepisał mi cilest,ale i tak mi się wydaje,ze zaproponował pierwsze tabletki z brzegu....cóż,zobaczymy jak się sprawdząSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Caroline



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Wto Mar 14, 2006 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o tym by właśnie oprócz cytologii, usg i wywiadu zrobić badania krwi na poziom hormonów? W sumie teraz sama cytologia i usg to rzadkość przy przepisywaniu hormonalnej antykoncepcji. Zazwyczaj kończy się tylko na wywiadzie i siadaniu na fotelik gdzie tylko lekarz zajrzy, wsadzi dwa palce i naciśnie brzuszek...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group