Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

BADANIA: Kolonoskopia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kajax



Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: katowice
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:25 pm    Temat postu: BADANIA: Kolonoskopia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć
mam pytanie. w czasie kolonoskopii miałam pobrane wycinki do badań. generalnie ponoć nic nie było widać poza przekrwioną ścianą jelita ale jednak wycinki poszłySad martwie się bo mijają po mału dwa tygodnie i trzeba będzie jechać odebrać wyniki więc zaczynam wpadać w panikęSad powiedzcie mi wycinki nie są jednoznaczne z podejrzeniem raka prawda??? inne choroby jelita też diagnozuje się po pobranych wycinkach??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 11:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no jasne, że nie. wycinki pobiera się w celu zdiagnozowania różnych chorób jelita grubego, niekoniecznie raka. nie martw się na zapas :)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 12:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście emilka ma rację (jak zawsze Smile ). Błędem by było, gdyby wycinków nie pobrali, to jest standardowa procedura, aby bardziej precyzyjnie określić z jaką dolegliwością mamy do czynienia, lub często wychodzi że wszystko jest OK, albo że wynik jest niejednoznaczny. Ja miałem już wiele razy robioną kolonoskopię i zawsze z wycinkami i nigdy nie znaleziono nowotworu, więc nie martw się na zapas Smile Bardzo dobrze, że zrobiłaś takie badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group