Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

badania genetyczne przed ciążą

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zinoczka



Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 12:45 am    Temat postu: badania genetyczne przed ciążą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałam się zapytać czy istnieje możliwość wykonania badań genetycznych przed zajściem w ciąże. chodz mi o badania stwierdzajęce jakie jest prawdopodobieństwo, że moje dziecko (jeśli się zdecyduję) będzie zdrowe. mam w rodzinie osobę chorą na zespół downa i nie wiem jakie są szanse na urodzenie chorego dziecka. jeśli ktoś może podać mi jakieś informacje na ten temat, adresy, kontakty bardzo proszę o kontakt. jednocześnie chciałabym podkreślić żę nie chodzi mi o badania wykonywane już podczas ciąży, tylko jeszcze przed.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 5:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

udzielanie adresow na forum jest zabronione wiec jesli zobacze ze taki sie pojawi to od razu usuwam.
jedyna szansa- na pm. Smile Wink powodzenia
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lip 09, 2008 6:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja wychodzę z takiego zalożenia że jesli chce się mieć dziecko to zaakceptujesz go takim jakim się urodzi...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusiaer2008



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 04, 2008 10:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sprawie badań najlepiej udac się do genetyka bo jest całe mnóstwo badań rpbionych przed ciążą.Najlepiej na początek idź do swojego ginekologa.


----

Anetko!Ale badania genetyczne mogą wiele zdziałać.jest wiele chorób,które są tragiczne w skutkach i nie o to chodzi że chore dzicko byłoby jakieś gorsze,myślę nawet,że takie dziecko kochałabyś bardziej...Ale jeśli wiesz,że jest ryzyko wystąpienia nieuleczalnej choroby,że dziecko byłoby roślinką a Ty przez całe życie patrzyłąbyś na cierpienia swojego dziecka....???

połączyłam te dwa posty. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Sie 05, 2008 3:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A umiałabys usunac dziecko jakbyś wiedziała że jest chore czy byś zaryzykowała i urodziła, byc może eada nie byłaby taka straszna?? Decyzja jest trudna, bo urodzisz i mozesz wychowywac chore dziecko albo usuniesz i przez całe życie bedzie Cie to dręczyło ...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusiaer2008



Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 13, 2008 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak się składa,że urodziłam dziecko śmiertelnie chore.Wiedziałam o tym,że będzie chore od 3 miesiąca.Zmarło kilka godzin po porodzie.I dziś w obliczu ryzyka wystapienia ponownie tej choroby zrobię badania genetyczne przed zajściem w ciążę.Jeśli będzie duże prawdopodobieństwo,że sytuacja się może powtórzyć nie zdecyduję się na kolejną ciążę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosia83



Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mysłakowice
PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 9:23 pm    Temat postu: badanie cytogenetyczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Wraz z mężem robiliśmy badania genetyczne. U męża stwierdzono : "polimorfizm heterochromatyny okołocentromerowej hromosomu 9 [9qh+] oraz sekwencji satelitarnych hromosomu 21 [21ps+] .Bardzo proszę o wyjaśnienie co oznacza ten wynik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zołza1



Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 2:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

uwazam, ze obowiązkiem matki jest zrobienie badan genetycznych przed zajsciem w ciażę a nie po, kiedy juz nic nie mozna zmienic. Umyślne nierobienie badan, jest wyrokiem dla przyszłego dziecka. Uważam, ze nie ma zadnej roznicy pomiedzy świadomym uszkodzeniem ciala kogos. kto na zawsze pozostanie kaleką, a urodzeniem dziecka z wadami genetycznymi tylko dlatego, ze kobiecie nie chcialo sie lub nie miała srodków na zrobienie badan,

[size=9][color=#999999]Dodano po 2 minutach:[/color][/size]

[quote="anetka"]A umiałabys usunac dziecko jakbyś wiedziała że jest chore czy byś zaryzykowała i urodziła, byc może eada nie byłaby taka straszna?? Decyzja jest trudna, bo urodzisz i mozesz wychowywac chore dziecko albo usuniesz i przez całe życie bedzie Cie to dręczyło ...[/quote]
Ostra damo, cała filozofia polega na tym by nie zajść w ciążęm jesli jest takie prawdopodobieństwo a nie jak twierdzisz zajść i zabic dziecko. Aby nie doprowadzic do chorego plodu nalezy zrobic badanie genetyczne przed zajsciem w ciaze a nie w jej trakcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 8:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zołza1 napisał:
Ostra damo, cała filozofia polega na tym by nie zajść w ciążęm jesli jest takie prawdopodobieństwo a nie jak twierdzisz zajść i zabic dziecko. Aby nie doprowadzic do chorego plodu nalezy zrobic badanie genetyczne przed zajsciem w ciaze a nie w jej trakcie.

to jest Twoje zdanie.
ale to nie znaczy, że jeśli ktoś się z nim nie zgadza to jest głupi czy leniwy!
licz się ze słowami bo możesz kogoś bardzo zranić.
Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jokoss1



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 50

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 8:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zespół downa raczej nie jest dziedziczny ale jeżeli ma się wątpliwości tow każdym większym mieście jest poradnia genetyczna gdzie warto się udać i zasięgnąć porady, ja urodziłam dziecko z wadą gesetyczną i wiem jak się strasznie cierpi z powodu nieuleczalnych wad dziecka które wcześniej czy później prowadzą do śmierci. Jeżeli komuś przytrafi się takie dziecko to Kocha się je i nie ma to znaczenia że jest chore, ale ja gdybym wiedziała że urodzę chore dziecko to już teraz wiem że nie zdecydowałabym się na zajście w ciążę, jest to straszny ból gdy dziecko umiera, cierpi się przez całe życie.Tak naprawdę to żadne badania nie dają gwarancji urodzenia zdrowego zdiecka, większość zespołów to wyliczanka na kogo wypadnie na tego bęc, ale jak ma się w rodzinie kogoś chorego to warto zrobić badanie i w razie co uniknąć tragedii, dla siebie , dla dziecka, dla rodziny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group