Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Badania DNA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ifona



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bonn
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 9:50 pm    Temat postu: Badania DNA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie znajomego. Pytałam już na formu w sprawie podwójnych alimentów i bardzo dziekuję za wskazówki. Ale nurtuje nas jeszcze jedno zagadnienie związane z tą sprawą- kobieta której na dziecko ma zasądzone alimenty mój znajomy w tym samym czasie spotykała sie z trzema Panami w tym z moim znajomym. Ze związków tych narodził się chłopiec ( 5 lat) . Mój znajomy dowiedział sie o jednym z "konkuretów" i zakończył zajomość. Pani ta bedąc w ciązy wyszła za mąż za jednego z pozostałych Panów. Po narodzinach dziecka mój znajomy dostał wezwanie na badania DNA gdyż absolutnie nie chciał uznać, że dziecko jest jego ( prawdopodobieństwo 1/3 ) nie wiemy czy pozostali Panowie też byli poddani tym badaniom. Wynik badania- znajomy ojcem dziecka. Kiedy dziecko było bardzo małe trudno bylo doszukiwac sie podobienstwa dzisiaj kiedy ma juz 5 lat latwiej jest stwierdzic - znajomy jest blondynem, matka dziecka tez blondynka a dziecko brunet. Szczerze mówiąc wiele osob znających cała sprawe twierdzi, że dziecko jest jak mniejsza młodsza kopia trzeciego Pana. Nasze pytanie- czy mogło dojśc do pomyłki podczas badań? Nie chce znajomy sie wymigiwać czy cos w tym stylu ale chce dociec prawdy. Zresztą trzeci Pan podobno po kątach smieje się ze znajomego, że ten płaci na jego dziecko. Znajomy nie wie co robic. Dziwne jest również to, że dziecko nosi nie nazwisko znajomego a męża matki i podczas kontaktów z dzieckiem - dziecko zwraca sie do znajomego wujku ( matka i jej mąż nie życzą sobie aby dziecko znało prawdę) Trochę to wszystko zagmatwane ale strasznie męczy znajomego ten stan rzeczy, za każdym razem kiedy widzi się z małym cierpi. Podpowiedzcie prosze co zrobić i czy mogło dojśc do pomyłki. Dziekuję z góry za po święcony czas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no z pomyłką raczej ciężko:) bo to dosc dokłądne badania sąWink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ifona



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bonn
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mieliśmy nadzieję, gdyz ktoś nam powiedział, że istnieje duże prawdopodobieństwo błędu przy przeprowadzeniu testu. A może jednak istnieje? Znajomy chce poddać się badaniom raz jeszcze w innym ośrodku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no prawdopodobieństwo jest ale no małe nie wiem jaka jest statystyczna zgodność dna wiec 1/3 mi nic nie mówi
ale to badanie polega(w grubym uproszczeniu) na pocięciu dna na kawałki enzymami potem sie to nakłąda np na agarowy żel i przeprowadza elektroforeze i tu sie "pojawiaja" te prazki magiczne i to sie porównuje błąd moze jedynie tutaj raczej wynikać z nie umijętnego odczytania prążków wiec można spróbowac w innym instytucie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
trinitrotoluen
Przyjaciel forum


Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 135

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A gdzie były przeprowadzone te badania i na czyj wniosek?
Jeżeli badania wykluczyły pozostałych potencjalnych ojców to raczej zostały wykonane prawidłowo. Jedynie próbki mogły zostać zamienione, ale to jest mało prawdopodobne.
_________________
Fide, sed cui, vide!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
xxxgosiakxxx



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy materiał genetyczny dziecka może ulec zmianie jeśli w czasie ciąży współżyło się z innym mężczyzną niż ojciec dziecka to jakoś w 2,5 miesiącu ciąży??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie sadze aby to bylo mozliwe
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group