Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

BADANIA: Biopsja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aga694



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 8:57 pm    Temat postu: BADANIA: Biopsja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy ktoś może mi powiedzieć na czym polega biopsja otwarta i kiedy się ją wykonuje?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

polecam lekturę:
badanie histopatologiczne

tam jest szczegółowo o biopsji otwartej wraz z rysunkami Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiec tak. Biopsja otwarta jest jedna z biopsji sutka. Jednak ta metoda chirurgiczna moze pozostawic blizny oraz znieksztalcenia piersi Rolling Eyes
Z tego co wiem istnieje jednak alternatywa od tej formy diagnostyki a mianowicie mammotomiczna biopsja piersi. Zabieg ta metoda trwa srednio 20-30 minut jest wykonywany w sysytemie ambulatoryjnym i pozostawia bardzo nie wielkie naciecie. Zbedne sa szwy, a kobieta odrazu po zabiegu moze wrocic do swoich codziennych czynnosci.
Wiecej informacji na ten temat napewno znajdziesz w internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga694



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 02, 2007 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama27



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 08, 2009 9:36 pm    Temat postu: CIN 1 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziś odebrałam wyniki biopsji-stwierdzona CIN 1-stan przed rakowy.Czy ktos wie cos na ten temat?

Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Maj 10, 2009 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest to nowotwór złośliwy i wymaga okresowej kontroli co 6 miesięcy .Leczenie farmakologiczne jeśli po roku nie będzie poprawy stosujemy leczenie radykalne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group