Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Baby K - witamina K dla niemowląt

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedroneczka



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Diery - współczuję. Trzymam kciuki za Twoją córcię
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
deiry



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rumia/Gdynia
PostWysłany: Pon Mar 30, 2009 6:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzis minal tdzien zastrzykow z zinacef-u i co sie okazuje, ze najprawdopodobniej nie byla chora tylko jest uczulona na cos, biedna pupa byla klota niepotrzebnie Sad kolejne akcje przedemna, jutro idziemy po skierowanie do alergologa ale czy u takiego maluszka da sie cos wykryc?? dzis dowiedzialam siena kontroli, ze dzieci bywaja uczulone na leki p-alergiczne a anwet na kloki lego ehh:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Magda24j



Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi lekarz zalecil bobik Dk. Ale mi mówił aby podawać te witaminy od 8 dnia. Wiec sie dziwie czemu biedroneczce lekarz kazal witamine d po 3 tygodniu dopiero zaczac podawac. Wie ktoś może czemu tak jest?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karola325



Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 10:21 am    Temat postu: Witamina K i D Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja podawałam Vita DK do 3 miesiąca życia a potem do roku Vita D, moje dziecko rozwijało się bardzo dobrze i potem przestałam podawać bo lekarz mi mówił ze już nie trzeba i to był błąd bo podobno powinno się podawać witaminę D cały czas. Teraz mój mały ma 4 lata i zdiagnozowane początki krzywicy. Teraz zaczęłam znowu podawać Vita D i nie zamierzam przestawać bo w naszym klimacie za mało mamy słoneczka. Dużo też przebywamy na powietrzu. Kontroluję jej poziom robiąc co jakiś czas badanie. Mamy zbadajcie co jakiś czas poziom ten witaminy i jeśli jest konieczność podawania to podawajcie. Lepiej przeciwdziałać niż potem leczyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 10:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Karola a jak zdiagnozowałas krzywice???
ja cały czas podaje. od urodzenia.
ile kosztuje takie badanie na spr poziomu wit D?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karola325



Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 31, 2015 8:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja robiłam badanie z krwi, w labolatorium zapytaj, płaciłam ok 60zł. Wyszedł u nas duzy niedobór witaminy D. Zaniepokoiło mnie to że z tyłu zrobiła się płaska główka i koślawe kolana zrobiły się a wczesniej tego nie było. U nas objawem był tez bardzo duży brzuszek. Poszłam do pediatry i powiedziała mi, że dziecko ma krzywicę. Ustaliła mi dawkę witaminy D i podaję [reklama] w dawce ustalonej przez lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group