Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Azalia - zbiorczy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 6:48 pm    Temat postu: Azalia - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jestem szczęśliwą mamą 4 miesięcznego bobaska. Jakieś 2 miesiące po porodzie zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne azalia.
Mam kilka pytań:
1. Jak to jest z tą niepłodnością laktacyjną? Tzn. jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w tym okresie jeżeli cały czas karmiło się wyłącznie piersią?
2. Kiedy należy skończyć branie tych tabletek? Czy w momencie kiedy całkowicie skończę karmić? Czy wcześniej?
3. Czy okres powinien się pojawić w momencie zakończenia ich brania czy może się pojawić wcześniej?

Bardzo proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam!

Dodano po 2 minutach:

W pierwszym pytaniu mam oczywiście na myśli ten okres czasu w którym nie stosowałam jeszcze tabletek azalia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lip 29, 2009 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Z tą "metodą" jest tak że nigdy nie wiadomo kiedy kobieta ją stosująca zajdzie w ciążę...Organizm może spłatać figiel i kolejny dzidziuś będzie w drodze...Do tej pory uważano że jeśli kobieta karmi wyłącznie piersią i nie miesiączkuje to nie ma owulacji, w tej chwili coraz częściej zdarzają się przypadki ciąż właśnie z tej metody...
2.Możesz spokojnie brać te tabletki, gdyż one nie wpływają ani na laktację ani na dziecko.
3.W opakowaniu znajduje się 28 tabletek, które przyjmuje się codziennie o tej samej porze bez 7-dniowej przerwy. Po przyjęciu ostatniej tabletki z bieżącego opakowania następnego dnia rozpoczynamy kolejne opakowanie leku. W czasie stosowania mogą pojawić się krwawienia czy plamienia, jednak nie należy wtedy przerywać przyjmowania tabletek.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 7:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź ale mam jeszcze kilka niejasności:
1. Załóżmy, że zaczynam odstawiać dziecko od piersi (karmie raz, max dwa razy dziennie) czy te tabletki zabezpieczają mnie tak samo dobrze jak w momencie kiedy karmiłam cały czas?
2. Załóżmy, że skończyłam całkowicie karmić. Czy w tym momencie od razu muszę zmienić tabletki antykoncepcyjne? Czy stosowanie nadal alzalii daje mi jakieś zabezpieczenie?

Ja zaczęłam stosować azalie 3 tygodnie po połogu. Więc mam nadzieję, że przez te 3 tygodnie nic się nie wydarzyło i że to moje gorsze ostatnio samopoczucie to po prostu zmęczenie i hormony. Byłaby to dosyć duża (w tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć czy miła) niespodzianka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Oczywiście ze tak.
2.Nie musisz zmieniać. Te tabletki mogą stosować wszystkie kobiety. Karmienie nie jest tutaj wymogiem. Te tabletki są stosowane podczas karmienia z tego względu, ze nie wpływają na laktację ( nie powodują jej zahamowania) i nie wpływają na karmione dziecko...

Lekarz który przepisuje tabletki jakiekolwiek, musi najpierw wykluczyć ciążę Smile Także spokojnie Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
Gdy lekarz przepisał mi azalie byłam zaraz po połogu. Tak jak pisałam zaczęłam je stosować 3tyg później. Na wizycie byłam 2tyg temu i gdybym ewentualnie była w ciąży to chybaby zauważył, tzn. pewnie jakieś zmiany by już w organizmie nastąpiły (chociaż złapałam infekcję i nie wiem czy mogłoby to utrudnić ocenę sytuacji?). Dla świętego spokoju kupiłam test i rano sprawdzę. Oczywiście mam nadzieję, że będzie negatywny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 8:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno nie jesteś w ciąży...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 6:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki nowicjuszka!
Test dla swojego spokoju zrobiony i na szczęście negatywny, więc to chyba zmiany hormonalne tak na mnie działają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kima



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 9:53 pm    Temat postu: Azalia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proszę pomóżcie
biorę Azalię już 3 miesiąc, cały czas karmię piersią, przez ten czas nie mam okresu, w czwartek rano kochaliśmy się z mężem i tego samego dnia zapomniałam wziąć o 18.00 tabletkę, wzięłam ją dopiero tak gdzieś po 14 godzinach, no i później już normalnie, czy jest ryzyko zajścia w ciążę, mam już 2 synków i chciałabym żeby tak zostało, czy karmiąc piersią i przy braku okresu występują dni płodne?? proszę Was o pomoc bo odchodzę od zmysłów

Nie zakładaj nowych tematów skoro istnieją pokrewne. Przeczytaj REGULAMIN Forum.

Przyłączyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Wrz 16, 2010 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Jeśli minęło więcej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona."

Wystarczy przeczytać ulotkę informacyjną od tabletek...
Bierzesz minipigułkę, przy nich bardzo ważne jest przyjmowanie ich o stałej porze, ponieważ one nie blokują owulacji w100% jak tabletki złożone. Zmieniają tak endometrium, że uniemożliwia to zagnieżdżenie się ewentualnemu zarodkowi...Ale przy pominięciu tabletki wszystko może się zdarzyć...

Proponuję wykonać test bHCG po 14-16 dniach od stosunku. I udać się do ginekologa.

Może warto zmienić metodę antykoncepcyjną...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kima



Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 17, 2010 9:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
"Jeśli minęło więcej niż 12 godzin od pominięcia tabletki, ochrona antykoncepcyjna może być zmniejszona."

Wystarczy przeczytać ulotkę informacyjną od tabletek...
Bierzesz minipigułkę, przy nich bardzo ważne jest przyjmowanie ich o stałej porze, ponieważ one nie blokują owulacji w100% jak tabletki złożone. Zmieniają tak endometrium, że uniemożliwia to zagnieżdżenie się ewentualnemu zarodkowi...Ale przy pominięciu tabletki wszystko może się zdarzyć...

Proponuję wykonać test bHCG po 14-16 dniach od stosunku. I udać się do ginekologa.

Może warto zmienić metodę antykoncepcyjną...


dzięki za odpowiedź, ulotkę znam już w tej chwili na pamięć, ale pewnie ze względu na duże ryzyko szukam pocieszenia u Was, nie pozostaje mi nic więcej jak czekać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group