Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Atopowe zapalenie skóry

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lamia_k



Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 12:02 pm    Temat postu: Atopowe zapalenie skóry Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dermatolog podejrzewa u mojego męża atopowe zapalenie skóry. Chcialabym wiedzieć, jak inni sobie radzą z tą przypadlością, jakie mają objawy i jak można leczyć.[/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Pon Gru 11, 2006 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rodzaj leczenie oraz opieke nad danym pacjętem sprawuje lekarz i to z nim trzeba wszystko konsultować Wink

A na temat atopowego zapalenia skóry zapraszam do naszego portalu Smile
http://www.biomedical.pl/choroby/skory/atopowe-zapalenie-skory-51.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
balgana



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 6:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a na innym forum (przepraszam:) znalazłam taki link http://www.szkola-atopii.pl/ to są produkty Larosz właśnie od atopowego zapalenia skóry. Nie używałam ich bo nie znałam wcześniej ale możesz sobie o nich poczytać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kaśka_2053



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 14, 2006 7:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

La Roche ma bardzo dobre te kosmetyki atopowe - dla maluszków się też je używa, większość tych kosmetyków się nadaje od 1 miesiaca życia - ale to trzeba jeszcze sprawdzić zawsze co ma napisane dany produkt na etykietce.

A dla męża to jeśli to ma być La Roche - to z tej serii Lpikarowej polecam:
Syndet - do mycia - to taki żel, bez mydła, w zasadzie bezzapachowy
i w sumie dla faceta to pewnie lepsza będzie potem do pielęgnacji ta Emulsja ichnia, bo taki naprawdę do skóry już bardzo wrażliwej i atopowej jest balsam i on bardzo łagodzi wszystki i natłuszcza, ale mężczyzna zaraz będzie się aferować, że musi się to wsiąknąć w 3 sekundy więc może Emulsja lepsza będzie - ona też leciutko pachnie, ale dość łagodnie, nie powinna przeszkadzać.

I poszukaj w internecie w aptekach online bo często mają promocje i dużo taniej można kupić niż w zwykłych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mitra



Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 3:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paweł ma racje, że najlepiej trzymać się zaleceń lekarza, bo przy atopowym nie ma co eksperymentowac z różnymi kosmetykami, to co jest na podrażnioną skórę osób bez atopowego wcale nie musi być łagodne dla "atopowca". mojego męża podrażnia prawie wszystko, jedynie co jakoś mu przynosi ukojenie to własnie ten lipikar laroche, ale to też trochę trwało zanim znalazł odpowiedni dla siebie preparat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teska



Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój mąż przez jakiś czas używał zwykłej ciekłej parafiny, bo uważał, że dobrze nawilża a nie pachnie po niej jak perfumeria. Na szczęście okazało sie, że jeden z jego znajomych ma podobny problem ze skórą i jest bardziej obyty w temacie niż mój małżonek i polecił mu normalne kosmetyki dla skóry atopowej z tej serii lipikar laroche posay. No i wreszcie jego skóra zaczyna być podobna do ludzi, bo przecież wcześniej nie dawał sobie przetłumaczyć, że naprawdę powinien stosować to, co jest przeznacone do takiej skóry, a nie parafinę, która może nie uczula jkakoś, ale też nie pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ciężkim stanie, gdy dochodzi do silnego zapalenia, moja siostra używa Dermovate maść lub Diprosalić maść. Ponoć dobrze jest nakładaćna spękane ręce ogromne ilośći kremu Nivea. Ponadto bardzo dobra jest mieszanka: 2 łyżki miodu i łyżeczka soku z cytryny i smarujemy, najlepiej na noc, zakładamy rękawiczki, by było to w cieple.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aniak238
Gość









PostWysłany: Nie Lut 04, 2007 1:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

----edit by drapaka------
Treśc postu skasowana. To nie jest miejsce na reklamy.
Powrót do góry
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a mi sie robią takie czerwone suche plamy i stosuje balsamu lipikar i bardzo pomaga, ale polecam też kosmetyki svr. ale ja tu z inna sprawą. jakie testy powinnam wykonać, zeby wykluczyc lub potwierdzić azs lub alergie na coś? nie bardzo się orientuje, a mysle że czas najwyższy coś przedsięwziąć w tych klimatach Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k.ajka



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam, że miód nie jest najlepszy przy atopowym, a już na pewno nie cytrusy. No ale to co jednemu pomaga drugiemu może szkodzić. Ja używam tej maści cutivate, a do rąk kupiłam sobie krem lipikar z larocha i bardzo mi pomaga. Rzuciłam palenie, bo dym jeszcze bardziej podrażnia skórę, nie kąpię się w gorącej wodzie no i oczywiście wszystkie środki do prania kupuję dla wrażliwców (najlepiej mi robia płatki mydlane). A, i noszę tylko naturalne ubrania, żadnych sztuczności. I raz jest lepiej, raz jest gorzej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group