Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Astygmatyzm

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 2:10 pm    Temat postu: leczenie astygmatyzmu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze jakie mam do Was pytanie to czy w astygmatyzmie może być różnica między wielkością oczu ?? bo ja mam jedno sporo większe i jakieś wypchnięte ;/

a drugie pytanie to czy przy mojej wadzie tzn 6 dioptrii na każde oko przy czym jedno mam -4 a drugie +4 można jeszcze coś z tym zrobić ?? jakaś operacje czy coś??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przypadku Twojej wady laserowa korekcja wzroku jest jak najbardziej wskazana. Trzeba jednak się liczyć z tym ,że jej koszt jest dość wysoki i nie jest refundowana przez NFZ. Ogólnymi przeciwwskazaniami do tego typu zabiegu jest wiek poniżej 21r.ż oraz niestabilna wada. Co do reszty, o tym decyduje lekarz po badaniu kwalifikacyjnym. Poza korekcją laserową przy różnowzroczności mogę polecić soczewki kontaktowe, ale one nie rozwiązują wszystkich problemów.

Co do wielkości oczu, astygmatyzm nie ma na to wpływu, widocznie taka już Twoja uroda. Nie ma ludzi idealnie symetrycznych, jedni mają troszkę dłuższą jedną rękę, inni większą jedną stopę, Ty masz jedno oko większe. Niepokoić może jedynie fakt,że jest zauważalny w nim wytrzeszcz. Zgłoś się do lekarza domowego i poproś o zbadanie poziomu hormonu tarczycy, jeśli wyjdzie wszystko dobrze, warto zbadać ciśnienie śródgałkowe, jeżeli wszystkie badania niczego nie wykażą, to znaczy,że taka już Twoja uroda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sikoreczka



Dołączył: 22 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 8:34 pm    Temat postu: astygmatyzm Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mój 11-letni syn ma astygmatyzm. Pod opieką okulisty jest od 5 lat. Leczenie polega głównie na zmianie szkieł. Co roku są zalecane silniejsze szkła Proszę o informację, czy leczenie tej wady polega na wprowadzaniu coraz to silniejszych szkieł? Kiedyś bez okularów potrafił funkcjonować normalnie, teraz ma już silne okulary, a bez nich bardzo źle widzi.

nie twórz nowego tematu jeśli podobny już istnieje.
przyłączyłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamil1652



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 5:10 pm    Temat postu: różnica w grubości szkieł- -1 (cyl -1 oko prawe) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam małe pytanko odnośnie różnicy pomiedzy dwoma szłami w jednych okularach a mianowicie oko prawe sfera -1,0 cylinder -1.0 os 100* oko lewe jest podana tylko sfera - 1,0 i tu moje pytanko czy w trakich okularach bedzie widac ruznice miedzy szkłami ?
przyłączyłam do tematu wcześniej utworzonego.

Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 5:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

widać będzie , ale sądzę, że to niewielka różnica.
sfera to, tego co kojarzę, inaczej mówiąc grubość szkła.
cylinder zalecany jest przy astygmatyzmie- mi to okulistka wyjaśniła tak: szkło jest tej samej grubości ale o większej mocy.

na to pytanie najlepiej odpowiedzą Ci w salonie optycznym.
na pocieszenie Ci powiem że zawsze możesz wybrać szkła z indeksem- są bardziej "sprasowane" i nie widać jak bardzo grube są szkła. im większy indeks tym cieńsze szkło.
oczywiście- cena wzrasta wraz ze wzrostem indeksu Wink
a tak w ogóle- to Twoje szkła nie będą za grube Wink
ja mam -4 (oko prawe) i 2,5 (oko lewe) do tego cylinder -0,5 albo -1,5 (nie pamiętam:P)

to są Twoje pierwsze szkła?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamil1652



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 6:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pierwsze z innymi szkłami na każde oko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kamil1652 rozumiem Smile
w takim razie w salonie optycznym pomogą Ci dobrać odpowiednie oprawki- choć do Twoich szkieł będą pasować każde Smile
ja mam dużą różnicę w grubości szkieł- do tego można się przyzwyczaić Smile serio:)
nie wiem czy Ci dobrze teraz powiem, ale sądzę, że Twoje w grubościach nie będą się różniły- ale zaznaczam, że mogę się mylić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałam zawysokie ciśnienie w oku Smile po jakichś maściach przeszło ;p teraz mam równe Smile
a co do wady to wątpie zebyc os mi teraz zrobili z tego co ty mówisz ;( po pierwsze mam 15 lat po 2 wada ciągle sie pogłębia ;( okulary zmieniane mam w sumie co 2 miesiace ;( okulista zreszta sam nie wie co robic ;/ w tamtym roku o tej porze mialam +0.75 i -0.5 a teraz coraz gorzej jest ... ;( mówił cos o jakiejs oparacji polegającej na przeszczepie soczewek i naszywaniu czegos tam na oko.... słyszał ktoś coś o tym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zulusia



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lubraniec
PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja tez mam róznice w grubości szkieł a oprawki mogłam wybierać jakie chciałam Smile róznicy nawet aż tak bardzo nie widac Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Sty 31, 2010 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zulusia
w takim wypadku raczej Cię nie zoperują.
poza tym- masz dopiero 15 lat. jesteś w okresie dojrzewania. Wada ma prawo się pogłębiać.
co do tej operacji- może lekarzowi chodziło o założenie na oko opaski która nie pozwoli na dalsze pogłębianie się wzroku. takie operacje wykonywane są także w okresie dojrzewania- ich minusem jednak jest to, że potem do końca życia masz zakaz wykonywania ćwiczeń fizycznych, podnoszenia ciężarów- nie wiem co z pracą fizyczną.
zakładam jednak że nie wiem czy to na pewno o tą operację chodziło Twojemu okuliście.

co do pogłębiania się wady- ja miałam identyczną sytuację. Wada leciała na łeb na szyję i lekarka powiedziała że jeśli tak dalej pójdzie to będą mnie musieli operować bo nie będę nic widzieć.
szkła zmieniałam co kilka miesięcy.
potem na szczęście wada przystopowała. więc może u Ciebie też tak będzie Smile

jakie moce szkieł masz teraz?
bierzesz jakieś leki?
ja brałam specjalne zalecane przez okulistę, do tego tabletki z wyciągami z czarnej jagody- mnóstwo teraz jest tego w aptece bez recepty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group