Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Astygmatyzm i zaćma, jakie soczewki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alternative



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 30, 2012 11:13 pm    Temat postu: Astygmatyzm i zaćma, jakie soczewki? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szykuję się do operacji ale przeczytałam, że można wybrać wszczepiane soczewki i wtedy nie trzeba nosić później jeszcze okularów. Które to soczewki, bo powiem szczerze, że trochę nie rozumiem różnicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Sie 11, 2013 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz sam decyduje o mocy soczewki, pacjent nie ma na to wpływu a czy uda się skorygować przy tym całkiem wadę? Czasem tak, czasem nie, to nie jest operacja korygująca wzrok a usunięcie zmętniałej soczewki. Lekarze optymalnie starają się dobrać sztuczną soczewkę, z pewnością wzrok bardzo się poprawi, jednak czy szkła nie będą już potrzebne, to trudno przewidzieć, najczęściej jakaś mała wada pozostaje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jantomczuk



Dołączył: 02 Sie 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 02, 2014 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zależy od wady. Czasem można wybrać, a czasem nie. Tak przynajmniej słyszałem od jednego lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eizzy
Spamer


Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 3
PostWysłany: Pią Sty 16, 2015 10:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do tego dorzuciłbym jeszcze artykuł na blogu o różnych nie do końca znanych informacjach na temat soczewek przez astygmatyków - [zakaz umieszczania linków]
Najlepiej jednak poradzić się lekarza, a źródła internetowe traktować jedynie jako uzupełnienie tego co Ci powie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edyta126p



Dołączył: 12 Mar 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 19, 2015 9:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Astygmatyzm można korygować soczewkami torycznymi od wartości -0,75 dpt. Też jestem astygmatykiem i kupuję soczewki toryczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
elena30



Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 30, 2015 12:47 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale takie wszczepianie soczewki to na jaki czas? bo przecież wada może się zmienić, sama mam astygmatyzm to wiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pisarz



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 9:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czytałem, owszem, że istnieją nowoczesne soczewki, które oprócz zaćmy usuwają wady wzroku, ale z tego co się orientuję to chyba nie są jeszcze dostępne jeśli chodzi o zabieg refundowany, ale wydaje mi się, że można z nich skorzystać, jeśli zdecydujesz się na operację w prywatnej klinice i sama za nią zapłacisz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anastazja.wojdyga



Dołączył: 23 Paź 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 27, 2017 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przy zaćmie konieczna jest operacja , gdzie alb się wybiera soczewki jednoogniskowe bądź tzw zwijalne albo inaczej zaawansowane . Natomiast przy astygmatyzmie , nie lepiej zdecydowac siępo prostu na laser ? w sensie laserową korekcję wzroku ? Jak masz fundusze , to moimzdaniem tak lepiej zrobić . Ja miałam zabieg laserowej korekcjiw zroku Lentivu . Na nasteony dzien mogłam już pójśc na spacer , w związku zczym okres rekonwalscencji jest bardzo krótki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ana_bullfinch
Spamer


Dołączył: 19 Mar 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Mar 19, 2017 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy w trakcie zabiegu czułaś jakiś dyskomfort, ból? Zastanawiam się właśnie nad zrobieniem sobie takiego zabiegu przed ślubem, jednak boję się trochę i chętnie poznam doświadczenia innych. Co do mojej wady to mam krótkowzroczność i astygmatyzm.
[zakaz zamieszczania linków na forum]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group