Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Artroskopia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robal88



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Oleśnica
PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 2:50 pm    Temat postu: Artroskopia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM

Mam problem zkolanem które skrecilem sobie 26 maja na noge stawac niemoge i niema mowy o zrobieniu kroka bez kuli.

Dowiedziałem sie ze może coś z łąkotką nie tak i mam miec robioną artroskopię Crying or Very sad .

Dowiedziałem w necie jak to sie robi i na czym taki badanie polega, więc mojepytanie brzmi:

Czy ten zabieg bardzo boli i czy wogule stosuje sie do tego jakies znieczulenie??

Pytanie być może głupie ale nawet punkcje których zliczyłem już 4 sprawiały mi ból a co dopiro powidzieć o artroskopii, która jqak dla mnie jest bardzo inwazyjnym zbiegiem. Evil or Very Mad

Zgóry wielkie dzięki z odpowiedzi Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Artroskopia jest zazwyczaj robiona w znieczuleniu miejscowym-"od pasa w dol" - podczas zabiegu nic nie czujesz, mozesz nromalnie rozmawiac z lekarzem, mozesz nawet ogladac wszystko na monitorze(jak chcesz oczywiscie). Pozniej w zaleznosci od znieczulenia musisz lezec plasko, przez kilka do kilkunastu godzin- jak poczujesz swoje nogi:) Nie mozna w tym czasie za mocno podnosic glowy ,poniewaz spowoduje to silne bole glowy. Zabieg jest do przezycia, ciecia sa male, w sumie z tego co slyszalam to bol po zejsciu znieczulenia jest niewielki, no ale to tez zalezy w jakim celu jest robiona artroskpia.
Jest ona tez robiona w pelnej narkozie, ale zazwyczaj u dzieci i gdy sa przeciwskazania do znieczulenia miejscowego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
robal88



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Oleśnica
PostWysłany: Czw Lip 06, 2006 7:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Anetko uspokoiłaś mnie bo sie troche denerwowalem ale jak mówisz że sie nic nieczuje to ja jestem bardzo szcześliwy Very Happy

Jutro jade do szpitala i sie wszystko okaże kiedy bedzie zabieg, ale bede juz wyluzowany i pozytywnie nastawiony Very Happy

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI CI za dobrą nowine!!! Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gosiaczubacka



Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 07, 2006 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TAKIE ZNIECZULENIE NAZYWA SIE ZEWNATRZOPONOWYM I WYKONUJE SIE NAKłUCIE W KREGOSłUP, PO ZNIECZULENIEU MIEJSCOWYM, CZUJE SIE SWOJE NOGI, TO TAKIE ZNIECZULENIE JAK NP U DENTYSTY, TYLKO SILNIEJSZE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowy
Gość









PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 10:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja mialem artroskopie barku i dostalem znieczulenie po ktorym spalem jak zabity. Tylko raz się przebudziłem ale do końca przytomny nie byłem. nie była to narkoza ale jakieś znieczulenie łączone. W każdym razie nic nie czułem w trakcie operacji. pozdrawiam
Powrót do góry
Satan Sulejman
Gość









PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 5:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Problemem może tu być nakłucie kręgosłupa, co nie należy do najprzyjemniejszych doznań. Oczywiście, nie chcę straszyć, jednak wiele opinii przeczytanych przez mnie na stronach internetowych utwierdziło mnie w przekonaniu, że oprócz rozcięcia kolana, jest to drugie, najbardziej traumatyczne przeżycie...ale głowa do góry ! awsze może być gorzej, trzeba tak sobie powiedzieć Smile !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group