Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

artroskopia stawu kolanowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s-art



Dołączył: 01 Mar 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wielkopolska
PostWysłany: Sro Mar 01, 2006 6:40 pm    Temat postu: artroskopia stawu kolanowego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
moje pytanie dotyczy metody znieczulenia przy artroskopii kolana?
czy jest to:
- ogólne?
- zewnątrz oponowe - w kręgosłup?
- czy miejscowe - na samo kolano?
Będę wdzięczny za odpowiedź - troszkę się boję zabiegu Shocked
pozdrawiam
Art.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
`mirka
Gość









PostWysłany: Pią Mar 03, 2006 11:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile Witam,miałam 6 kilkukrotnie wykonywaną artroskopię stawu kolanowego.Za każdym razem dostawałam znieczulenie zewnątrzo-oponowe(w kręgosłup)Ale o tym decyduje lekarz anastezjolog po przeprowadzonym wywiadzie z pacjentem.Proszę sie nie bać -naprawde sam zabieg to jest"pestka"Kłopoty moga zacząc sie po zabiegu,ale są środki znieczulające i przeciwbólowe,więc nie jest to takie straszne,a przede wszystkim zostaną dwa małe szewki po zabiegu, anie duż aszrama.Pozdrawiam i głowa do góry,będzie dobrze!!! Very Happy Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Caroline



Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Olsztyn
PostWysłany: Pią Mar 17, 2006 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też miałam artroskopię ale w znieczuleniu miejscowym.
Sama zapytałam lekarza jakie znieczulenie mi proponuje. Powiedział, że ogólne, ale jak zapytałam czy miejscowe to powiedział, że jak chcę to może zrobić. Zrobił mi pod znieczuleniem miejscowym i nic mnie nie bolało i dobrze zniosłam operację. Nie masz się czego bać. Ja Ci nawet proponuję, abyś poprosił lekarza sam o znieczulenie miejscowe ponieważ jest mniej skutków ubocznych niż po ogólnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group