Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Aparat słuchowy a higiena uszu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kichico
Zbanowany


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 12:38 pm    Temat postu: Aparat słuchowy a higiena uszu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. moja 4 letnia corka Monisia urodzila sie z niedosluchem. Wada jest wrodzona:( W czasie ciązy zachorowalam na rozyczkę i niestety wystapily komplikacje u naszej Moni:( Ech w kazdym razie corcia nosi aparat i co jakis czas (w sumie dosyc czesto) trzeba go czyscic, bo chyba od tego ze cos jest w uchu u malej jest wiecej woskowiny niz np. u mnie. Czym czyscic uszka zeby to jakos sie unormowalo? Slyszalam o preparatach do usuwania woskowiny, uzyl ich ktos kiedys?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jamalwi



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 3:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze wyczyscic uszka wlasnie takim sprayem, najlepiej na bazie oliwy z oliwek wtedy jest naturalny i nadaje sie do stosowaniu juz u niemowlakow. ja mam sprawdzony spray, kupiony w Rossmannie na dziale dzieciecym nazwa to cos na Oliv… ale opakowanie pamietam dokladnie po kolorystyce morsko pomaranczowej+ ucho.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kichico
Zbanowany


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje, ze po paru razach u Moni jakos sie wszystko unormuje:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jamalwi



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 5:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno, poniewaz spray dziala tak zeby nie wysuszac przewodu sluchowego i dzieki temu juz ucho nie musi wydzielac tyle woskowiny zeby sie nawilzyc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
basia76



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Biała Podlaska
PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 11:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

My używaliśmy swego czasu sprej ale pani doktor z IFiPS odradziła nam stosowania tego wynalazku. Młodemu płyny zalewały uszy, też nosi aparaty często występowały zapalenia uszu.Raz w miesiącu chodzimy do laryngologa na czyszczenie. Szymon miał zabieg wszczepienia drenów w Kajetanach i tam zalecili aby używać parafinę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group