Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

antykoncepcja w połowie cyklu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joker08413



Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 2:52 pm    Temat postu: antykoncepcja w połowie cyklu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam problem odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Mianowicie planowałam przesunąć sobie miesiączkę ponieważ przypadnie ona akurat w dniu kiedy bedę miała ślub a sobie tego nie wyobrażam ponieważ bardzo źle znoszę pierwsze dni. Planowałam więc brać tabletki bez 7-dniowej przerwy, pech jednak chciał, że pilnie musiałam wykonać badania podczas których nie mogłam przyjmować żadnych hormonów. Sprawa wygląda tak, że zaczęłabym brać tabletki nie w pierwszy ale dopiero 11 dzień cyklu a następnie nie robiłabym przerwy tylko rozpoczęła następne opakowanie. Wiem, że to będzie niekorzystna ingerencja w mój układ hormonalny ale na prawdę muszę przesunąć sobie miesiączkę. Czy jesli tak zrobię może pojawić się jakieś krawawienie podczas brania tabletek i czy bedę zabezpieczona pod koniec pierwszego i całego nastepnego opakowania? Bardzo proszę o radę i z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 7:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chcesz bez zadnej przerwy lykac 42 tabeltki? wiesz co sie stanie z Twoim organizmem? musisz miec przerwe w braniu a nie łykac ile ;popadnie.. uwazaj bo do slubu nie dojdzie, tak siebie załatwisz.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joker08413



Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 10, 2011 8:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale nawet na ulotce jest informacja, że aby zmienić termin wystąpienia krwawienia nie należy robić 7-dniowej przerwy więc chyba nie jest to aż tak szkodliwe skoro jest o tym mowa na ulotce dołączonej do tabletek. Częste takie ingeracje na pewno ale raz na pare lat raczej nie zaszkodzi. Chodzi mi raczej o to że rozpocznę opakowanie w 11 dniu a nie w pierwszym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Mar 13, 2011 1:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie zaczynasz przyjmowania tabletek w pierwszym dniu cyklu należy zabezpieczać się dodatkowo przez całe pierwsze opakowanie (dla całkowitego bezpieczeństwa). Powinnaś zrobić przerwę, bo nie zaczynasz przyjmowania tabletek pierwszego dnia cyklu i na bank sie pojawia plamienia i i tak będziesz krwawić...

Ewentualnie poczekaj z przyjmowaniem tabletek i przyjmuj tak, żeby przerwa wypadła po ślubie. Plamienie i tak może wystąpić, ale jest mniejsza szansa niż przy "przedłużaniu" . wtedy oczywiście również dodatkowa antykoncepcja(przez całe opakowanie)
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group