Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Antykoncepcja dla palących

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 4:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze okazuje się ,że nie jest to taki prosty temat-antykoncepcja bez ograniczeń, która z nas o niej nie marzy??????????
Ze zdrowiem u mnie ok, więc chciałabym by pozostało tak nadal...usłyszałam ,że Cerazette, które najczęściej polecane są kobietą karmiącym są świetnym rozwiązaniem dla palaczek w naszym wieku!?


Wysłany: Pon Mar 09, 2009 7:41 am

A Jolik możesz coś więcej powiedzieć o swoim przypadku?
Może tak by każda , która przeczyta o zakrzepicy chwilę się nad tym zastanowi?!

Jak chcesz coś dodać, użyj opcji zmień. Jest w prawym górnym rogu każdego Twojego posta. Przeczytaj regulamin forum. / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 6:35 am    Temat postu: Palenie a antykoncepcja!!!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W ostatnim czasie (możliwe że z racji wieku) zastanawiałam się nad tym ile kobiet, bez krytycznego spojrzenia na tabletki antykoncepcyjne zażywa je...mam pełno znajomych które palą a nawet powiedziałabym ,że czasami kopcą i używają terapii hormonalnej, a jak same wiecie na każdej ulotce jest tysiące przeciwwskazań itp....szczególnie kobiety w podobnym wieku do mojego powinny mieć się na uwadze... co byście poleciły?


dodano: Sob Kwi 11, 2009 4:50 am

Dziewczyny śpicie na tym forum, jak tu taki temat "rzucam" a Wy w ogóle...

czikita Już o coś prosiłam. Przeczytaj regulamin forum. Dostajesz drugie ostrzeżenie za jego łamanie.
Posty połączyłam i przyłączyłam do pokrewnego tematu / nowicjuszka


dodano: Pon Maj 25, 2009 3:41 am

Cóż można zrobić jak ciężko tu rozkręcić burzliwa rozmowę powinno być możliwe jakieś odświeżanie wątków, by nie trzeba było zkładać nowych tematów!

czikita wystarczy, że dopiszesz coś w swoim już istniejącym poście! Skoro nie ma chętnych do rozmowy na ten temat, to najwyraźniej nikogo on nie interesuje!!!

Dostajesz kolejne ostrzeżenie za łamanie regulaminu!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iloonka



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja pale i biorę teraz tabletki Lesine. Nie ma to raczej wpływu na działanie hormonów. Są teraz środki nowej generacji i nie widziałam nigdzie, że skuteczność tabletek spada jak zapale papierosa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pchlina



Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 9:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

[quote="czikita"]Kurcze okazuje się ,że nie jest to taki prosty temat-antykoncepcja bez ograniczeń, która z nas o niej nie marzy??????????
Ze zdrowiem u mnie ok, więc chciałabym by pozostało tak nadal...usłyszałam ,że Cerazette, które najczęściej polecane są kobietą karmiącym są świetnym rozwiązaniem dla palaczek w naszym wieku!?


[size=9]Wysłany: Pon Mar 09, 2009 7:41 am [/size]

A Jolik możesz coś więcej powiedzieć o swoim przypadku?
Może tak by każda , która przeczyta o zakrzepicy chwilę się nad tym zastanowi?!

[color=green]Jak chcesz coś dodać, użyj opcji zmień. Jest w prawym górnym rogu każdego Twojego posta. Przeczytaj regulamin forum. / nowicjuszka[/color][/quote]


Czikita,
Cerazette są dla kobiet, które karmią piersią, sama je brałam po porodzie. Pierwsze słyszę, że dla palaczek?!?!?

Puchata,
ja też biorę Lesine i bardzo dobrze toleruję te tabletki, dla mnie są idealne :-)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 10:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja dostałam Stediril 30 jako tabletki rzekomo niespecjalnie "zakrzepicogenne" Very Happy . Ale czy tak jest faktycznie, nie mam pojęcia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Mar 28, 2014 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdy preparat w jakiś sposób wpływa na układ krzepnięcia. W zaleznosci od indywidualnych tendencji do powstania zakrzepicy, bedzie działam bardziej lub mniej na układ krzepniecia.

Prostą metoda zapobiegania, jest przyjmowanie aspiryny / polopiryny s
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam że szczególnie po 35 roku życia, gdy palimy więcej niż 15 fajek dziennie to istotne jest powiedzieć o tym ginowi, i nie przyjmować pigułek dwuskładnikowych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 21, 2014 2:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja siostra pali i od razu jej gin powiedział, że jednoskładnikowa tylko. Nie pamiętam dokładnie nazwy, ale chyba jej przepisał limetic. Ja na szczęście nie mam takiego fajkowego problemu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nutka87



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Lis 25, 2014 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sie akurat o tym że dla palących są inne że tak powiem pigułki, dowiedziałam własnie z neta.
Na szczęscie mnie to nie dotyczy, ale kto wie co będzie w przyszłości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mart



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 26, 2014 1:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wiecie cóż to za powiązanie pomiędzy paleniem a kwestią brania tabletek ? Chyba normalnie zapytam swojego ginekologa przy najbliższej wizycie. Very Happy
Limetic to brała moja koleżanka po porodzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group