Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Antykoncepcja dla palących

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia031089



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 7:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem nie powinnaś palić... Jak lekarz przepisywał mi yasminelle to kategorycznie zabronił palenia.. tylko ze w moim przypadku to i tak bez znaczenia bo ja nigdy nie paliłam... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Malwina_kA91



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tomaszów Mazowiecki
PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 11:17 pm    Temat postu: branie tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pale papierosy i biore tabletki antykoncepcyjne.. nie wiem dlaczego ale jak zaczęłąm je brać ciagle leci mi krew z dróg rodnych, bardzo bolą piersi i jajniki, często też mi jest niedobrze i zmienił mi sie apetyt.. z chłopakiem zaczęłam sie kochać od przyjęcia 1 tabletki.. czy tak szybko można? czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże? prosze o odpowiedź to dla mnie ważne.


-----edited by emilka-----
temat przeniosłam do odpowiedniejszego działu i tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 17, 2008 11:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakbyś przeczytała ulotkę to byś znała odpowiedź na wszystkie zadane pytania Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Malwina_kA91



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Tomaszów Mazowiecki
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 12:24 pm    Temat postu: branie tabletek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak czytałam całą ulotke i to kilka razy.. nic tam takiego nie pisało od kiedy można zacząć sie kochać.. pisało tylko że okres może się przedłużyć ale mi to trochę długo sie przedłużył i to jest tylko takie drobne krwawienie.. trwa on już 20 dni.. koleżanka która brała tabletki okres przedłużył jej się do 10 dnia..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lip 18, 2008 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to chyba coś niedokładnie czytałaś.
jak weźmiesz pierwszą tabletkę 1dc, to jesteś od razu zabezpieczona.
wymienione przez Ciebie dolegliwości to kwestia przyzwyczajania się organizmu i sa dopuszczalne przez pierwsze 3 opakowania
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 06, 2009 11:56 pm    Temat postu: Antykoncepcja dla palących Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie!!
Jak same wiecie na każdej dołączonej ulotce do tabletek antykoncepcyjnych rozpisują się jak bardzo groźne jest połączenie estrogenów z nikotyną. Tak naprawdę okazuję się , że nie ma bezpiecznej antykoncepcji dla kobiet palących a ja właśnie do takich należę. Ostatnio słyszałam o alternatywie właśnie w postaci minipigułek progestagenowych...czy może wiecie coś więcej na ten temat??? Bardzo on mnie interesuje z racji tego ,że raczej chciałabym się ustrzec przed ewentualnymi "powikłaniami"...

Uścisliłam tytuł / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolik



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 12:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czikita ja należę do tej grupy kobiet które palą i nie mogę stosować tabletek anty. jestem po zapaleniu żył w nodze ( choroba zakrzepowa ) , po rozmowie z lekarzem nie mogę stosować żadnych tabletek,plastrów czy zastrzyków, ważny jest też wiek kobiety jeśli jesteś przed trzydziestką i nie palisz całej paczki dziennie to nie ma się co martwić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lut 07, 2009 2:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A nie prościej rzucić palenie?

Nie dość że sporo kasy zostanie w portfelu to nie będzie problemów ze zdrowiem i z przyjmowaniem tabletek...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czikita
Zbanowany


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 8:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz z jednej strony z całą pewnością zdrowiej bo na pewno nie prościej byłoby rzucenie palenia,ale no cóż...zastanawia mnie tylko czy jest w ogóle dla "nas" palących jakaś opcja?? Oprócz oczywiście kalendarzyka czy spirali?

Wysłany: Pon Lut 16, 2009 8:46 am


Dowiedziałam się że są tabletki dla kobiet palących-minipigułki jednoskładnikowe. Czy któraś z Was używała je i ma jakieś doświadczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolik



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 10:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czikita ja też myślałam o tych tabletkach ale jak się dowiedziałam to każde tabletki+ nikotyna niosą za sobą pewne powikłania, ja osobiście zdecydowałam się na wkładkę Mirena musiałam ją wybrać, mam już 35 lat dwoje dzieci no i ten nałóg. Jak nie miałaś problemów z chorobą zakrzepową tak jak ja to mogą one ci służyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group