Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

antykoncepcja a ciąża!

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mychasz



Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 1:46 pm    Temat postu: ciąża a tabletki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pomóżcie!!!
mam 20 lat i biorę tabletki antykoncepcyjne,od kilku dni zuważyłam u siebie objawy ciąży,czy to jest możliwe a może to tylko moja psychika???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
megi
Gość









PostWysłany: Pon Kwi 24, 2006 2:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to mamy byc moze podobny problem Sad i nie wiadomo co robic...Ja dostalam miesiaczke niby w terminie...niby bo mialam tylko kilka niewielkich plamien jednego dnia i nic wiecej tak jakby juz po miesiaczce albo jej wogle nie bylo. Co to moze byc??? o to est putanie...czy to Ciaza??? pomocy

---- edit by Paweł:
Prosze stosować maksymalnie 3 znaki interpunkcyjne koło siebie
Powrót do góry
szczurek
Gość









PostWysłany: Sro Kwi 26, 2006 10:44 pm    Temat postu: ciąża a tabletki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestem lekarzem, ale wiele moich koleżanek włącznie ze mną miały podobne przeczucie i jak się w naszym przypadku okazalo, to u jednej dziewczyny byla anemia, u mnie po prostu osłabienie organizmu. Takie osłabienie może wystąpić np.przy odchudzaniu, niezdrowym trybie zycia itd.
Teraz mam jednak inny problem, zapomnialam wziąć wczoraj tabletki i przypomniałam sobie dzisiaj (zaraz po odbytym stosunku) po 19 godzinach. I od razu wzięłam zaległą tabletkę i planuję dokończyć opakowanie. Czy ktoś wie jak powinnam w tej sytuacji postąpić i JAKIE JEST PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZAJŚCIA W CIĄŻĘ??? Pozdrawiam!!
Powrót do góry
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Kwi 27, 2006 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przeczytajcie dokładnie ulotki które są dodane do każdego opakowania proszków anty. W trakcie brania proszków także istnieje ryzyko zajścia w ciąże ze względu na np. złe stosowanie proszków np. właśnie spóźnienie z jedną pigułką... ale oprócz tego należy pamietać że ŻADEN ŚRODEK ANTYKONCEPCYJNY NIE DAJE 100% PEWNOŚCI tzn jak podaje ulotka że proszki są pewne na 99% tzn że na 100 kobiet przyjmujących dany rodzaj proszków jedna zaszła w ciąże. A może właśnie TY możesz byc tą 1? Przezorności nogcy za wiele. Radze zrobić test
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shantee



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wronki
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 3:47 pm    Temat postu: ciąża a antykoncepcja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Od jakiegos czasu zastanawiam sie czy tabletki antykoncepcyjne takie jak np. YASMIN moga wplywac na plod (jezeli dojdzie do zaplodnienia podczas stosowania tabl.), mam tutaj na mysli powstanie ciazy mnogiej,czy tez poronienia badz uposledzenie płodu (dziecko z nieodwracalna,nieuleczalna choroba)??!!

Moze ktos odpowie mi na to pytanie? bede bardzo wdzieczna!
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak moze dojsc do zapł.skoro sa anty...? Confused nie wydaje mi sie ze mozna zajsc w ciaze jak sie bierze tabletki Shocked one hamuja proces owulacji wiec niby jak??? no chyba ze nie bierze sie regularnie <dziwneee>
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Shantee



Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wronki
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 5:21 pm    Temat postu: ciąża a antykoncepcja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdaje sobie sprawe z tego ze odpowiednie stosowanie tabl. powoduje zatrzymanie owulacji.
Mam na mysli syt. kiedy nie bierze sie regularnie tabl.anty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 10:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no jesli nie bierzesz regularnie wtedy moze byc niespodzianka płaczaca Razz wiec najlepiej przestrzegac tego co jest napisane Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Wto Mar 20, 2007 12:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dokladnie,jednak jesli chodzi o szkodliwosc tabletek dla plodu,to sadze,ze nie ma tu znacznia jakiej sa nazwy,kazde moga doprowadzic do nieodwracalnych skutkow,dlatego jesli juz ktos decyduje sie na tabletki to musi przyjmowac je regularnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 12:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jeżeli ktoś podejrzewa mimo to ciąże natychmiast do ginekologa, który po przebadaniu stwiedzi cio to:)
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group