Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Antybiotyk na zapalenie płuc

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stenia852



Dołączył: 04 Kwi 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 3:42 pm    Temat postu: Antybiotyk na zapalenie płuc Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, byłam u lekarza i wróciłam z diagnozą: zapalenie płuc. Lekarz przepisał mi antybiotyk. Ja jednak nie jestem zbytnią zwolenniczką stosowania środków farmakologicznych i podchodzę do nich podejrzliwie... Czy jest coś, co mogłoby zastąpić antybiotyk na zapalenie płuc? Jakie mogą byc skutki uboczne zażywania antybiotyku?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mikołaj_M



Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 20, 2016 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety, zapalenie płuc to zbyt poważna choroba, aby leczyć się na własna rękę. Antybiotyk na zapalenie płuc jest konieczny, powiem więcej - jego przyjmowanie powinno obejmować okres około 7 dni, żeby był skuteczny. W sytuacji podejrzenia zakażenia drobnoustrojami atypowymi lub w niektórych ciężkich przypadkach leczenie może być wydłużone do 14-21 dni. Antybiotyk na zapalenie płuc może wywołać objawy ze strony przewodu pokarmowego, zwłaszcza biegunkę, rzadziej ból brzucha, nudności, wymioty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Adam789



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 9:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma opowiadała mi, że lekarz kiedyś próbował leczyć jej dziecko z zapalenia płuc bez antybiotyku. Kazał się wygrzewać, koniecznie postawić bańki i przepisał coś, co nie było antybiotykiem, ale z tego co pamiętam, jakimś sterydem. Znajoma poczytała w Internecie informacje o tym sterydzie i wystraszyła się. Zwłaszcza, że wszędzie znajdowała opinie, że nie da się wyleczyć zapalenia płuc bez antybiotyku. Poszła z dzieckiem do innego lekarza. Ten drugi przepisał normalnie antybiotyk na zapalenie płuc i dziecko doszło do siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasiula99



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 26, 2016 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Antybiotyk na zapalenie płuc może powodować skutki uboczne podobne do tych, które zazwyczaj powodują antybiotyki. Te przyjmowane doustnie niszczą pożyteczną florę przewodu pokarmowego. To może prowadzić do stanu zapalnego jelit. Po antybiotykach mogą pojawić się w jamie ustnej afty i pleśniawki, chociaż nie wiem, czy akurat po tych, które są stosowane na zapalenie płuc. Jeśli boisz się, że antybiotyki na zapalenie pluc wywołaja u Ciebie nie pożadane skutki uboczne, możesz zażywać leki osłonowe, probiotyki. Pamiętaj jednak, by nie przyjmować ich równocześnie z antybiotykiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Uważny



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 27, 2016 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie lekarz na zapalenie płuc przepisał Augmentin. Na ulotce antybiotyku pisze, że najczęstsze skutki uboczne to biegunka, nudności i wymioty. Rzadziej występują zawroty i ból głowy, niestrawność, wysypka skórna, świąd i pokrzywka. Całkiem rzadko wystepują jakieś choroby, których nie będę tu wypisywał, bo dziwnie brzmią. Przyjmowałem ten antybiotyk na zapalenie płuc i pomógł mi, a żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Róża89



Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 31, 2016 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na taką chorobę jak zapalenie płuc to niestety,ale antybiotyk jest konieczny. Warto jednak pamiętać , aby nie brać już dodatkowo żadnych silnych syropów. Ja ostatnio chorowałam i oprócz antybiotyku piłam ziołowy na kaszel. ma prawoślaz i miód i swietnie nawilża podrażnioną śluzówkę gardła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group