Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Angina

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciekmen



Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 8:57 pm    Temat postu: Angina Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, nie jestem pewny czy w dobrym dziale.
Mam taki problem czesto choruje na angine, ból gardła itd nawet 6 raz w roku najczesiej spowodowane jest to piciem zimnych, gazowanych napojów, normalne ze chodzi o piwo lekarz zabronił mi go pic i oczywiscie innych zimnych napoi, i teraz mam pytanie czy wódka tez szkodzi na gardło tak jak piwo?

Jestem studentem i wiadomo, że raz od czasu do czasu wypic mozna.Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak szczerze powiedziawszy to mi osobiście wódka zawsze pomagala na gardłoSmile:)jak mnie bolało i piłam wódke to jak ręką odjąłSmileSmile
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
maciekmen



Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no różni ludzie różne organizmy inaczej reaguja ale spoko bo juz myslałem ze bedzie słabo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moze poprostu nie pij zimnej wódki czy innych trunków, tylko takie normalne.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 8:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niecały rok temu zachorowałam na anginę. Dostałam też stanu zapalnego ucha. Słyszałam, że po przebytej anginie powinno się zrobić różne badania. Niestety ja ich nie zrobiłam, gdyż wydawało się, że wszystko jest ok. Niestety od ponad pół roku towarzyszy mi ból nerek (który zaczął się ostatnio nasilać) wraz z częstym oddawaniem moczu. Dodatkowo ostatnio odczuwam ból serca (kłujący, pulsujący ból) i znów powrócił ból jakby środkowego ucha(pulsujący) nie wiem co mam robić?? czy te objawy wskazują na coś poważnego?
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pon Paź 02, 2006 11:31 pm    Temat postu: Angina Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety tak.Udaj się jak najszybciej do lekarza rodzinnego bądz do laryngologa u którego jestes zarejestrowana.Przedstawione objawy sugerują infekcję paciorkowcami beta-hemolizującymi. Powodują one wymienione przez Ciebie obajwy , dodatkowo z bólem stawów.Jeżeli zbagatelizujesz sprawę może się to skończyć niepomyślnie. Proponuje pobranie wymazu z migdałków, bad ASO , morfologię , EKG ...
Powrót do góry
bonzuu
Gość









PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

drapaka napisał:
tak szczerze powiedziawszy to mi osobiście wódka zawsze pomagala na gardłoSmile:)jak mnie bolało i piłam wódke to jak ręką odjąłSmileSmile


Spirytus zawarty w wodce moze dzialac odkazajaco jak np. tantum verde lub woda utleniona i zabic zarazki na powierzchni migdalow. Jezeli w migdalach jest ropa to juz tylko antybiotyk.
Powrót do góry
coyot



Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: rze
PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 12:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja tez ostatnio zachorowałem na anginę i byłem juz u lekarza. Jednak zapomnialem sie zapytac czy moge chodzic do szkoly (jestem licealista). Teraz jestem w domu juz 4 dni i nie mam goraczki. Biore antybiotyk i jeszcze jakies inne tabletki. Gardlo jeszcze mnie boli, szczegolnie przy przelykaniu i nie wiem czy moge isc do szkoly czy powinienem lezec w lozku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście uważam że powinieneś przynajmniej tydzień pobyć w domu. Angina jest zaraźliwa. Ja kiedy miałam angine musiałam przez cały okres brania antybiotyku siedzieć w domu.
Ale jak zawsze lekarze wiedzą najlepiej więc powinieneś chociaż zadzwonic i sie zapytać.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
coyot



Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: rze
PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 10:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aha, dobrze wiedziec. dzieki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group