Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Angina - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jadzka_f



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 5:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie wracam od lekarza i chyba mnie rozerwie ze złości...co się okazało? Że dostałam kolejny ANTYBIOTYK. Kiedy spytałam o te testy, o których piszesz, lekarz spojrzał się na mnie jak na wariatkę i powiedział, że nic takiego nie oferują..ręce mi opadły, nie mam najmniejszego zamiaru realizowac tej recepty, bo czuje że jeszcze jedna dawka chemii i zacznę się świecić jak choinka.. czy ktoś zna może jakieś kliniki w Warszawie i okolicach, gdzie takie testy można zrobić? Albo najlepiej- gdzie i za ile można je kupić na własną rękę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jadzka_f
Specjalność lekarza( jeśli to jest ogólny,to na żadne badania nie skieruje z wyjątkiem krwi.czy było wykonane?wszystkie wyniki z normami)Jakie Masz leki zaordynowane.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leila



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 4:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jadzka_f napisał:
Właśnie wracam od lekarza i chyba mnie rozerwie ze złości...co się okazało? Że dostałam kolejny ANTYBIOTYK. Kiedy spytałam o te testy, o których piszesz, lekarz spojrzał się na mnie jak na wariatkę i powiedział, że nic takiego nie oferują..ręce mi opadły, nie mam najmniejszego zamiaru realizowac tej recepty, bo czuje że jeszcze jedna dawka chemii i zacznę się świecić jak choinka.. czy ktoś zna może jakieś kliniki w Warszawie i okolicach, gdzie takie testy można zrobić? Albo najlepiej- gdzie i za ile można je kupić na własną rękę?

A może Ty po prostu masz źle dobrane te antybiotyki? Jaki teraz dostałaś, jeśli moglabys napisac... Nie uwazam ze antybiotyki trzeba jesc jak witaminy, ale w moim przypadku kiedy jest potrzeba, to sie nie wzbraniam za wszelka cene na rzecz homeopatii czy innych srodkow zastepczych.

Dodano po 4 minutach:

Floressa napisał:
krew, wymaz z gardła, test na paciorkowca, np. quickvue żeby ustalić czy angina bakteryjna czy wirusowa (częstsza). w przypadku tej ostatniej żaden antybiotyk nie jest Ci potrzebny.


Te badania chyba można zrobić prywatnie, jeżeli Ci zależy... Co do przypadku anginy bakteryjnej antybiotyk jest raczej wskazany, jeśli mogę się wstrącić. Niecały miesiąc temu odchorowałam, antybiotyk dał efekty juz po 2 dniach. Może po prostu był dobrze dobrany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
errera



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 12:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

leila napisał:
Co do przypadku anginy bakteryjnej antybiotyk jest raczej wskazany, jeśli mogę się wstrącić. Niecały miesiąc temu odchorowałam, antybiotyk dał efekty juz po 2 dniach. Może po prostu był dobrze dobrany.

To zalezy jak antybiotyk. Kazdy organizm reaguje inaczej na leki, na mnie na przyklad najlepiej dziala duomox, wlasnie w kwesti anginy, co nie znaczy ze pomoze i Wam. Ale jesli jeden lek zawodzi, to trzeba wyprobowac inny. Az do skutku. Nawet w przypadku antybiotykow. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
leila



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 2:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

errera napisał:

To zalezy jak antybiotyk. Kazdy organizm reaguje inaczej na leki, na mnie na przyklad najlepiej dziala duomox, wlasnie w kwesti anginy, co nie znaczy ze pomoze i Wam. Ale jesli jeden lek zawodzi, to trzeba wyprobowac inny. Az do skutku. Nawet w przypadku antybiotykow. Pozdrawiam

Ale ona zanim zacznie przyjmowac antybiotyk powinna sprawdzic co ja dreczy, bo faktycznie jesli to angina na tle wirusowym, na niewiele sie to zda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 10:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wymaz trzeba zrobić i tyle...Skoro lekarz nie chce dać skierowania, to zrobić na własną rękę...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
errera



Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 22, 2010 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No faktycznie duomox przy infekcji wirusowej na nic sie zda. A jeśli chodzi o robienie wymazu na wlasna reke, to mysle ze to troche kosztuje, chociaz zdrowie wazniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza25



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazowsze
PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Większość dodatkowych badań trzeba robić prywatnie - na nfz masz chyba dopiero wtedy jak jest zagrożenie życia :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group