Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Anemia w ciązy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 10:10 pm    Temat postu: Anemia w ciązy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziś odebrałam wyniki.. mam anemie. jestem w szoku bo naprawdę staram się odżywiać tak jak piszą po internecie, co dobrego dla mnie i dla dziecka, co ma najwięcej witamin... a tu taki numer. jeszcze biore preparat wielowitaminowy i folik. nie wiem jak mam zapobiec tej anemi i co jeszcze muszę zrobić? może przyjmowac oddzielnie żelazo w tabletkach? nie wiem czy moga być tabletki musujące?Słyszałam też że często w ciązy występuje anemia ponieważ większość witamin "pochłania" dziecko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiele ciezarnych kobiet ma anemie,i to chyba troszke taka fizjologia.Porozmawiaj z lekarzem moze cos zaradzi.Moja siostra tez w tej chwili ma spora niedokrwistosc i lekarz kazal jesc jej duzo burakow Confused Nie wiem czy to dziala ale mozesz sprobowac,napewno nie zaszkodzisz ani sobie ani dziecku a moze pomozesz.Pozdrowionka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja do 5 m-ca mialam swietne wyniki,ale potem zaczela sie wlasnie anemia i byla sobie juz do konca ciazy,przyjmowalam oprocz kwasu foliowego i materny jeszcze samo zelazo,ale i tak nie wiele mi to pomagalo,bo poprostu bardzo duzo krwinek zabieralo mi dziecko.Tak sie czesto dzieje,bo w tym czasie ksztaltuje sie dziecku uklad krwionosny i ma duze zapoterzebowanie na czerwone krwinki.Musisz skonsultowac to z lekarzem i on wtedy zaleci ci co masz robic,co jesc,jakie witaminy.Duzo zdroweczka Wam zycze.
Aha...a cala anemia zniknela zaraz po porodzie,na drugi dzien jak mi pobrali krew to wszystko wrocilo do normy. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Cze 21, 2007 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz powiedział że spodziewał się tego, a spadek hemoglobiny jest czymś normalnym w ciąży, żebym się nie przejmowała. Przepisał mi Laktomag i Biofer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bralam Tardyferon Fol Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mgiełka



Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 6:06 pm    Temat postu: anamia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie
To znowu ja Smile byłam dzisiaj u lekarza w sprawie braku ruchów maleństwa stwierdził, że musze miec " grubą skóre" dlatego nic nieczuje Laughing Ale też wyszło z wników że mam anemie i tu jest moje ptanie czy znacie może jakieś domowe sposoby na szybkie sie jej pozbycie słyszałam że sok z buraków jest dobry? i powiedzcie czy jest możliwe żeby lekarz w 21 tyg nie był w stanie stwierdzić jakiej płci jest maleństwo?? Bo niechce mi sie wierzyć w to zabardzo Question


---edit by emilka----
temat przyłączony do tematu, dotyczącego anemii w czasie ciąży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 7:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mgiełka 21 tydzien to juz powinno widac co malenstwo ma heh Razz moze bylo odwrocone jakos i nie widzial, nie chciał Cie wprowadzac w bład? Wink wg mnie płec juz widac w 20 tc.
jesli jest ułozone prawidłowo -musisz uzbroic sie w cierpliwosc. nie ma tak hop siup Razz Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie tak,czesto sie zdarza,ze plod sie ulozy w takiej pozycji,ze czasem do samego konca nie wiadomo kim jest naprawde.Nie masz sie czym przejmowac,moze na nastepnym usg inaczej sie ulozy,bo w 21 tyg juz widac plec dziecka,tylko tak jak mowie moze sie w druga strone odwrocic.Moja szwagierka jak byla w ciazy to na pierwszym usg wyszlo,ze to blizniaki,potem ze jednak plod pojedynczy,a jak przyszla pora na poznanie plci to maluch tak sie odwrocil,ze nie dalo rady okreslic i dowiedziala sie dopiero jak urodzila.Glowa do gory.A co do anemii to chyba najlepiej jak lekarz Ci powie co brac. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majchrzak



Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 3:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!
U mnie dopiero w 24 tygodniu powiedziala mi ze to bedzie dziewczynka,wczesniej moje malenstwo chcialo zrobic mi niespodzianke i jak moglo tak sie odwracalo.
Co do Anemi....to ja tez ja mam mimo ze biore witaminy,a jesli chodzi o odzywianie sie wedle internetu to slaba metoda...jestem juz w 33tygodniu i do tej pory jem to na co tylko mam ochote:) Na anemie najlepiej jest duzo burakow i szpinak:) Soki z burakow polecane sa do picia:)
Ponoc pod koniec ciazy anemia zanika...nie martw sie Twoja dzidzia pobiera poprostu duzo witamin i wszystkiego od Ciebie.
Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Obsesja



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sieradz
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To prawda.Anemia często towarzyszy w okresie ciaży.Ja musialam sie polozyc w szpitalu... Crying or Very sad Jesli chodzi o sok z burakow:nie za duzo bo moze wystapic biegunka i w konsekwencji wywolac przedwczesny porod.Mnie szkodzily minimalne ilosci ale to kwestie bardzo indywidualne Very Happy pozdrawiam przyszle mamy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group