Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Anemia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Użytkownik_28288



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 2:38 pm    Temat postu: Anemia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiodącymi objawami niedokrwistości są: bladość skóry, z odcieniem niekiedy żółtawym, bladość błony śluzowej jamy ustnej oraz spojówek oka, ograniczenie sprawności ruchowej, poprzez łatwe męczenie się i występowanie tzw. Zadyszki wysiłkowej przy stosunkowa małych wysiłkach, ogólna ociężałość bóle i zawroty głowy, senność, apatia, szum w uszach, mroczki przed oczami, a w przypadkach ciężkich skłonność do omdleń, a nawet stany podgorączkowe i pobolewania w okolicy serca o charakterze przypominającym niewydolność wieńcową. Miałam takie dolegliwości

Czy te bóle głowy są szkodliwe?

II. 3 ) (...) Ewentualnie poszczególne słowa w zdaniach mogą być wytłuszczone, lub innego koloru.
Poza tym przenoszę/ Zibi


czy ktoś mi odpowie?

Po drugie, edytuj posty i nie poganiaj użytkowników do odpowiedzi. / Zibi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lis 11, 2010 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szkodliwa jest anemia przede wszystkim...Powinnaś wykonać morfologię w celu określenia jakiego typu jest anemia i na tej podstawie można dobrać odpowiednie leczenie.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Użytkownik_28288



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 2:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Szkodliwa jest anemia przede wszystkim...Powinnaś wykonać morfologię w celu określenia jakiego typu jest anemia i na tej podstawie można dobrać odpowiednie leczenie.






te bóle w tych skutkach są nasilone. czy mogą być poważniejsze, czy bóle głowy mogą coś oznaczać?. głowa boli w okolicach skroni..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 4:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz anemię to się nie dziw. Wyleczysz anemie bóle znikną. Piszę chyba wyraźnie...

Każdy ból świadczy o tym że dzieje się coś niedobrego ( z wyłączeniem bóli tzw psychicznych) Skoro znamy przyczynę, to możemy ją wyeliminować. Jak ją wyeliminujemy to dolegliwości ustają.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Użytkownik_28288



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 4:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Masz anemię to się nie dziw. Wyleczysz anemie bóle znikną. Piszę chyba wyraźnie...

Każdy ból świadczy o tym że dzieje się coś niedobrego ( z wyłączeniem bóli tzw psychicznych) Skoro znamy przyczynę, to możemy ją wyeliminować. Jak ją wyeliminujemy to dolegliwości ustają.



mam nieprawidłowe wyniki.
ale da się to wyleczyć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Użytkownik_28288



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowicjuszka napisał:
Masz anemię to się nie dziw. Wyleczysz anemie bóle znikną. Piszę chyba wyraźnie...

Każdy ból świadczy o tym że dzieje się coś niedobrego ( z wyłączeniem bóli tzw psychicznych) Skoro znamy przyczynę, to możemy ją wyeliminować. Jak ją wyeliminujemy to dolegliwości ustają.



Mam takie pytanie, jesteś w ruchu, a nie czujesz wysiłku, jakby do mózgu nie dochodził sygnał, że się ruszasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Saszka



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 8:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałam podobne objawy. wykonaj morfologię jeszcze raz. ze szczególnym uwzględnieniem wyników poziomu żelaza. Jeśli to niedobór żelaza to trzeba działać. Polecam żelazo Olimp ChelaFerr. Mi pomogło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group