Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Anemia i dieta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malixa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 7 podziękowań w 7 postach

Skąd: z nikad
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 3:19 am    Temat postu: Anemia i dieta Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny mam problem i mam nadzieję, że mi jakoś pomożecie...
Albo chociaż podbudujecie Sad
Całe życie byłam pączkiem - raz większym, raz mniejszym - chudłam, tyłam, chudłam i tak w kółko Crying or Very sad
Teraz jestem na "etapie" tycia do pewnego momentu - jem, objadam się, można nawet powiedzieć, że obżeram i tyję tylko do pewnego momentu - chociaż dumą mnie to nie napawa.
Problemem w moim odchudzaniu zawsze była anemia - mam ją odkąd pamiętam - a dokładniej ona ma mnie. Walcze ze spadkami żelaza - zwykłe Fe od lekarza nie skutkowało jak powinno, wiec sprowadzam specyfiki zza granicy. Działają rewelacyjnie bo od fatalnego poziomu żelaza doprowadziły do (niestety jestem w najniższej granicy) normy.
Wiem, że żelazo trzeba długo uzupełniać by było OK i ta niska granica nic mi nie da:( Tylko co ja mam zrobić jak nie jem mięsa????!!! Ale od początku...
Specyfik uzupełniający żelazo ma około 300kcal czyli nie mało. Chciałabym się odchudzić ale przez to tycie i chudnięcie i znów dołujące tycie ciężko mi się zabrać za dietę znowu. Aż sama się sobie dziwię, że Wam to piszę bo nigdy nikomu o swoim problemie nie mówiłam! Nigdy nie byłam szczupła ale zaczyna mnie to wkurzać a facet zamiast pomagać dołuje. On jest z "natury" szczupły, ciągle je by przytyć, trenuje boks już od lat, więc co galę funduje mi miesiące objadania się. On je rano, po południu, wieczorami i w nocy. A ja przez niego podjadam. A nie da się prowadzić wojny by nie objadał się przy mnie bo jest jak grochem o ścianę - ja wyglądam pięknie, cudownie etc. Argumenty, że tym robi mi krzywdę nie działają a na każdą nową dietę i moj płacz w poduszkę, że jestem tłusta reaguje jak to facet - kocham cie nie jesteś gruba itd. Niby fajnie - bo nie jedna kobieta chciałaby by facet ją tak postrzegał. Z drugiej strony on nie rozumie, że czuję się grubo, źle , ciężko, a to spowodowane jest tym, że on zawsze był szczupły i nie jest w stanie zrozumieć jak można się czuć ociężale. A jak schudnę a później muszę znowu zwiększyć żelazo i tyję mówi mi, że widocznie taka moja natura i tyle. Nie jestem gruba i mam przestać marudzić... A ja wiem, że gruba jestem - z jego strony wsparcia nie będzie - to może z waszej:( Mam 174 wzrostu i waże 79kg... masakra przyznałam się publicznie - idę się zastrzelić. Wiem, wiem ważą więcej - ale ja mam drobne kości więc jestem jak taki klusek - tylko wysoki:(
Jakieś pomysły na dietę dla anemika? Wmuszę w siebie mięso z kurczka lub indyka - nauczenie się tego jeść - zajęło mi rok. Dobre i to ale wiem, że nic innego nie przełknęSad
Mam tylko jedną prośbę - nie chciałabym czytać, że mogę sobie podziękować za to jak wyglądam - bo to wiem i długo sie zbierałam aby komukolwiek "obcemu" o tym powiedzieć. Jak możecie to miejcie to na uwadze bo krytyka mnie demotywuje (tak jak długi czas czekania na efekty diety ale to na marginesie ) a jestem chyba na dobrej drodze do jakiejkolwiek diety... Pomożecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzik811



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 7:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

proponuje ci luknac na fajna stronke może tam coś znajdziesz dla siebie ----kolejne naruszenie regulaminu----tosia81[
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 11:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po 1
5 posilkow
male ale czeste
do tego surowki na warzywach
po 2
jakikolwiek ruch
godzinny spacer / rower / plywanie
chudniemy od ruchu - imwiecej ruchu tym wiecej spalonych kalori - tym szybszy metabolizm
po 3
eliminacja do minimum weglowodanow
daj tylko toche do sniadania
po 4
poczytaj o zrodlach bialka i zdrowych tłuszczy
ser bialy polany oliwa z oliwek z warzywami Wink miodzio

masz ruch diete i nie chudniesz?
co kilka dni zmniejszaj liczbe kalorii

jesli masz zamiar po cichu oszukiwac i podjadac od razu odpusc

odchudzanie to nie tylko spadek wagi
to wyuczenie nawykow ktore nam pomoga utrzymac wage
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kuba1234



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno wiem, ze szpinak jest to pic na wodę bo podobno jest wolno przyswajalny dla organizmu. Moim zdaniem ważny jest sport, 5 posiłków dziennie, nie jedzenie po 18, ograniczenie słodyczy a jeśli chodzi o połączenie tego z anemią to słyszałem o takim suplemencie chyba actiglobin, który jest właśnie przeznaczony dla anemików,a le to musisz poczytać w necie o tym bo tylko kojarzę nazwę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group