Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Alergia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 9:19 pm    Temat postu: Alergia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponieważ nie znalazłam bardziej odpowiedniego tematu, piszę tutaj.

Mój chłopak od dziecka jest alergikiem, ma alergię na mnóstwo rzeczy, przeróżne pyłki, roztocza, ma też katar sienny. Od kilku lat bierze ciągle te same leki, Sudafed i jakieś sterydy wziewne i do nosa (nie pamiętam nazwy ale mogę to sprawdzić). Jego lekarz alergolog-pulmonolog twierdzi, że on prawdopodobnie zawsze już będzie musiał brać te leki, żeby normalnie funkcjonować, oddychać itd. Czy naprawdę nie ma jakichś skutecznych sposobów na wyleczenie się z alergii, albo przynajmniej na normalne funkcjonowanie bez brania leków sterydowych? Jak przeczytałam ulotkę o możliwych skutkach ubocznych długotrwałego stosowania, to mi się włos zjeżył na głowie... Począwszy od uszkodzeń błon śluzowych, a na impotencji i myślach samobójczych skończywszy:/
Słyszałam o czymś takim jak odczulanie, podobno trwa to długo, ale przynosi jakieś efekty. Co o tym wiecie, co sądzicie?
Jak zapytał swojego lekarza o to odczulanie, to podobno go wyśmiał, że szkoda czasu na takie zabawy, że tylko te leki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 12:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dlaczego wyśmiał? Znam mnóstwo osób, alergików, którzy chodzą na zastrzyki i mają spokój przez wiele miesięcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

więc to faktycznie działa? takie odczulanie? Jak długo trwa takie leczenie? ile kosztuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile kosztuje- sprawdź w google. To też zależy od lekarza. Ja wiem że to są czasami zastrzyki raz na miesiąc przez 3 miesiące. Inni mieli kilka dawek w przeciągu tygodnia, dwóch, a inny znajomy jedną szczepionkę ( coś koło 160zł? ). Więc to chyba zależy od rodzaju alergii.

Spokój jest +/- 6-8 miesięcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klementyna



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Paź 20, 2010 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, Zibi, mój się właśnie zapisał do jakiegoś innego alergologa, może od niego dowie się czegoś więcej o tym odczulaniu i nie zostanie wyśmiany... Wink Miałam nadzieję, że trochę dłużej to działa, ale ostatecznie 6-8 miesięcy bez konieczności brania leków to i tak duży luksus, i gdyby to było jak piszesz ok 160zł, to i tak na pewno wyszłoby dużo mniej niż w sumie za te wszystkie leki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group