Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

alergia u dziecka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 5:25 pm    Temat postu: alergia u dziecka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam może ktoś mi pomoże lub doradzi.mam 4 letniego synka od jakiegoś czasu ma drobne krostki na policzkach rączkach i nóżkach,po za tym jego nosek cały czas jest zatkany czasem wycieka mu przezroczysta wydzielina.zauważyłam również że jak zje biały ser albo jakieś słodycze to ma długie zaparcia,może ktoś z was miał podobnie?za porade będe bardzo wdzięczna.pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 9:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moj brat jest alergikiem i jego dzieci odziedziczyly to po ojcu. Slodycze to dosc normalne ze powoduja zaparcia ale bialy ser? Byl uczulony na mleko? Moim zdaniem jesli to alergia najlepiej jak najwczesniej skontaktowac sie z lekazem. Po pierwsze technika leczenia sie rozwinela a po drugie lepiej zaczac leczyc dziecko za mlodu, by pozniej nie mialo za duzo problemow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Sro Maj 07, 2008 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w mojej rodzinie ani w męża nikt nie choruje na alergie.chodze z nim do alergologa ale muszę chyba go zmienić przepisuje mu tylko leki zadnych badań,nigdy nie miałam styczności z alergia i za wiele o tym niewiem.może ktoś mi poleci jakiegoś dobrego lekarze we wrocławiu?

---edited by Wind_Of_Hope---
Informuje ze udostepnianie na forum adresow,nr.tel, stron www jest zabronione. Wszelkie info. prosze pisac na PM Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 10:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moniu moim zdaniem nie powinnas sie narazie zastanawiac nad zmiana lekarza. U malych dzieci nie przeprowadza sie testow poniewaz nie sa one miarodajne. Alergie mozna stwierdzic po przez informacje o rodzinie a jak sama wspomnialas nikt z was nie jest alergikiem - tym prawdopodobienstwo jest mniejsze, po przez informacje o otoczeniu w ktorym dziecko sie znajduje - moze macie jakies rosliny ktore uczulaja badz czy macie zwierzeta ... moja mama jest np uczulona na siersc. I w glownej mierze stwierdza sie uczulenie po przez reakcje alergiczne czyli jak wspomnialas krostki zmiany skurne zatwardzenia itp itd.

4 lata to moze rzeczywiscie jeszcze za malo by zrobic testy. Mozesz udac sie do innego alergologa by zobaczyc co tamten powie, ale lepiej jednak miec lekarza ktory zna historie od poczatku. Zycie wsrod alergikow nie jest latwe. Moze za bardzo sie marwisz, z alergia zyje sie do konca i z tego co wiem to puki co leczy sie tylko jej efekty Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 4:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziekuje za dobra rade,żeczywiście narazie poczekam z tym nowym lekarzem poobserwuje go troche może zauważe od czego to uczulenie,tylko nie jest łatwo bo on te drobne krostki ma cały czas,a po za tym że ma te zatwardzenia i jak by zatkany nosek to nic mu sie nie objawia,zwierząt też nie posiadamy,a roślin mam kilka to może je usune i zobacze czy bedzie lepiej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pruedence



Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kołobrzeg
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 4:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinnaś udać się z dzieckiem do lekarza, on po wywiadzie sam może coś poradzić albo wypisać skierowanie do alergologa, ja sama mam alergię od urodzenia i objawiała się u mnie w postaci krost.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26.81



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pruedence a na co masz alergie?byłam u alergologa i nie robi narazie żadnych badań bieże tylko leki singuilar i amertil,cały czas ma jak by zapchany nos i oddycha przez usta nic mu te leki nie pomagaja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mmagdaa



Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 11, 2008 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyłączam się do poprzedniczek, idź do lekarza, a przede wszystkim sama obserwuj Synka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sanum



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez mialam alergika. Trzeba obserwować jak pisały poprzedniczki. Może zauważysz, kiedy to się nasila. I spróbuj na razie na spokojnie dietę zmienić i może jakieś ziółka wprowadzić i koniecznie probiotyki. A lekarza ostrożnie wybierz, popytaj znajomych. Chodi o to, żeby leków za silnych od razu nie wprowadzał.

Załączam link do ciekawego artykułu. Może podpowie Ci na co zwrócić uwagę.

----------------Ja Ci zaraz dam link ! .. Smile oczywiscie go usuwam - gdyz na forum jest zakaz ukazywania stron www, itp chyba ze pochodza z Biomedical. pzdr ---edited by Wind_Of_Hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbara123



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 12:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wygląda na alergię, ze słodyczy najbardziej uczula czekolada, orzechy, mogą uczulać kolorowe lizaki czy cukierki. Generalnie unikaj żywności z konserwantami i barwnikami.Może też mieć na białko jeśli coś dzieje się po serze. W ogóle to załóż zeszyt i codziennie pisz datę i objawy, co je, jaka jest pogoda, czy miał kontakt np. ze zwierzętami. Jak pójdziesz z takim obserwacyjnym zeszytem do lekarza po kilku miesiącach będzie trafna analiza. My na dzień dobry robiliśmy morfologię z rozmazem. Jeśli jest kwasochłonnych 5 lub więcej dziecko ma tendencje do alergii. 4-latkowi można robić już testy.I nie są tak straszne, bałam się tego kucia niepotrzebnie, tylko nakłuwa się troszkę skórę przedramienia, jest chyba z 10 takich nakłuć a syn bez problemu to zniósł. Jeśli to alergia potrzebne jest leczenie i należy unikać alergenów ale musisz wiedzieć czego masz unikać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group