Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

alergia pokarmowa?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wyborowa



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 4:47 pm    Temat postu: alergia pokarmowa? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy takie objawy jak bóle głowy, sińce pod oczami i senność mogą być objawem alergii pokarmowej? Gdzieś czytałam że objawia się ona na różne sposoby a pomysły na inne pochodzenie takich symptomów już się wyczerpały. Ma ktoś podobnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że mogą być. Czy masz również inne dolegliwości? Ból brzucha, jelit czy np. migrena?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Paź 22, 2010 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyborowa
a robiłaś jakieś badania?
morfologia , kał na pasożyty, test na boleriozę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sun



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 28, 2010 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wyborowa no jasne, że to mogą być objawy opóźnionej alergii pokarmowej. Jeżeli naprawdę kiepsko się czujesz, to tak jak pisze Gosia85 zrób potrzebne badania. Ja wiem, ze ludzie w zasadzie nie wierzą w takie schorzenia, bo uważają, ze to nic groźnego, ale wcale tak nie jest. Opóźniona alergia pokarmowa może doprowadzić do o wiele cięższych chorób. Jak nie wierzysz, to wejdź sobie na stronę Vimedu i zamów broszurę - tam jest wszystko dokładnie opisane. Aż głowa boli ile komplikacji może wyniknąć z nieleczonej alergii pokarmowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tu_pak



Dołączył: 05 Kwi 2013
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 27, 2014 7:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Weszłam przypadkowo odkopując temat bo pojęcie alergii pokarmowej było dla mnie nie do końca jasne. Myślałam, że pojawiają się jakieś zmiany na skórze, wypryski jak to przy alergii, ale widzę, że to ma zupełnie inne dno.. Ciekawy temat. A ktoś robił sobie badania na ten kod metaboliczny może ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Martynayna



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie alergia pokarmowa tak własnie sie obiawia. Dodatkowo mam jeszcze bóle brzucha, polecam testy alergiczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Funky



Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 11:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No, przed testami raczej nie uciekniesz ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
#Marlena



Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 10, 2015 7:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej może to być alergia pokarmowa albo nietolerancja pokarmowa. Duże znaczenie ma jakie jeszcze inne objawy występują u Ciebie, najbardziej charakterystyczne byłyby właśnie dolegliwości ze strony układu pokarmowego i zmiany skórne typu wysypka czy swędzenie skóry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sigurdi



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 8:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może tak być. Dobry alergolog powinien tu pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group