Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Aktywnośc fizyczna w czasie ciąży

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prozANKA



Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 7:07 am    Temat postu: Aktywnośc fizyczna w czasie ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Podczas ostatniej wizyty u ginekologa zapytalam go jaka aktywnosc fizyczna mozna wykonywac we wczesnej ciazy i ogolnie w ciazy (jestem w 5 tygodniu).
Jego odpowiedz troszke mnie zdziwila gdyz mi powiedzial ze nadal moge robic to co robilam czyli silownia (ale bez dzwigania), czy tennis - on poleca plywanie. Powiedzial mi rowniez ze gdybym czula sie zmeczona na silowni to powinnam zwolnic lub przestac, ale generalnie on nie widzi przeszkod dla dalszego korzystania. Zaznaczyl zebym nie zwiekszla godzin wysilku fizycznego i nie robila niczego czego nie probowalam do tej pory.

Niejednokrotnie jednak czytalam ze wysilek oprocz plywania czy cwieczen rozciagajaceych i specerow nie jest wskazany.

Co tym myslicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 1:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na poczatku ciazy mozna dalej cwiczyc - dopiero gdy brzuszek rosnie nalezy ograniczyc dotychczasowy rodzaj sportu - ale do konca mozna plywać,spacerować

Na poczatku mozna nawet jeżdzic na roweze - do ok 6-7 mieszka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monika26



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tychy
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 5:10 pm    Temat postu: aerobik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy starając się o dziecko mogę chodzić na aerobik i basen?

---edited by karioka---
Temat przeniosłam do odpowiedniejszego działu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 6:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak jak najbardziej ruch jest wskazany. kiedy tylko zajdziesz w ciąże skonsultuj to z lekarzem. On oceni Twoja ciąże i jeśli nie będzie przeciwwskazań na pewno pozwoli na korzystanie z basenu. Pozdrawiam
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niektóre fitness kluby oferują zajęcia dla kobiet w ciąży, więc warto się rozejrzeć za takimi, jak juz zajdziesz.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka12321



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Konin
PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 2:38 pm    Temat postu: Taniec w 7 tygodniu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej mam pewien problem razem z mężem wybieramy sie na wesele czy moge tanczyc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mmmadzia



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 185

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: legnica
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 3:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie że tak. Ciąże to przecież nie choroba.
Miłej zabawy:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 6:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tanczyc mozesz ale pic nie Wink

Dodano po 32 sekundach:

oczywiscie taniec w granicach rozsadku Smile nie zadne szybkie podskoki tylko spokojne hulanki Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group