Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Afty i nie tylko w jamie ustnej - temat zbiorczy

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kafka819



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:00 pm    Temat postu: Dziwne ropne "bombelki" w jamie ustnej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeszło miesąc temu po wizycie u dentysy na mojej wardze (od środka) w ustach pojawił się bombelek, który z godziny na godzine powiększał się. Nie wiedziałam co z tym robić, ale coraz bardziej mi przeszkadzało wiec przegryzłam zębami lekko i poczułam w ustach okropny smak. Okazało sie że ten płyn w środku to ropa z niewielką ilością krwi. Myślałam że to koniec kłopotów ale równo po miesiącu zrobił mi się kolejny "bombelek" rano był maleńki a wieczorem gdy był już dość spory sam sie wchłonął. Nie przegryzałam go ani nic, bo bym czuła ten okropny smak. Wcześniej zrobiłam zdjęcie aparatem temu bomblowi z ropą. Po dwóch dniach udałam sie do dentysy i pokazując mu na zdjęciu mi sie zrobiło stwierdził że jest to mucocel czy coś w tym rodzaju. Powiedział że jakiś przewodzik zatkał się kamyczkiem albo czymś w tym rodzaju i ropa zbierała sie w tym miejscu ale skoro juz tego nie ma to ze nie trzeba sie martwić. Kazał przyjsc z tym jak zrobi sie znów i da mi skierowanie do chirurga na wyciecie tego. Problem polega na tym ze w ciagu tygodnia pojawiły mi się takie małe bombelki juz z 3 razy ale teraz nie urosły tylko po godzinie znikneły. Nawet gdybym zgłosiła sie do dentysty to bombel mógłby mi zniknąć. czy to faktycznie może być ten mucocel? Może mieliście coś podobnego i wiecie jak z tym postąpić? Byłabym wdzięczna za wszelkie porady.


Temat przenosze w odpowiednie miejsce
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie o poprostu powinnas isc do chirurga... faktycznie tak jak denstysta mowi...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kafka819



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale jak?napisalem ze po godzinie mi to znika nawet jezeli bym juz poszla chirurg nie zdazy przyjac nim to zniknie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mysle ze jak powiesz o co chcodzi to on juz bedzie wiedzial co z tym zrobic, mozesz pokazac zdjecie...

Ewentualnei moz eto jest jakis stan zapalny jamy ustnej.
Moze spróbuj płukać jamę ustną np. Denstoseptem.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Gru 18, 2009 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kafka819 albo robią Ci się afty. wtedy pomaga Aptin (do kupienia w aptece- stosuje się go na smoczki dla niemowlaków żeby im się afty nie robiły) albo płukanie jamy ustnej roztworem Azulanu lub Dentoseptem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Marek87



Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 8:59 pm    Temat postu: Narośl na dziąśle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Jak w temacie na dziąśle za raz za siódemką pojawiła mi się narośl które przypomina chrząstkę. Czytałem na temat afty większość objawów pasuje ale ze zdjęć które widziałem na internecie to już nie jestem taki pewien... Może ktoś wie co to może być bo boli dość dokuczliwie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kataniewiecka



Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 05, 2014 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie afta. Zakup zatem Dezaftan med i smaruj, jeśli do 3 dni nie będzie żadnych zmian, idź do dentysty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lukas88mannheim



Dołączył: 15 Maj 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 15, 2014 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Przyczyną aft mogą być pasty zawierające SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Ta substancja ma za zadnie "spieniać" pastę przy czym wysusza jamę ustną. Podobnie mogą skutkować płukanki zawierające alkohol. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są pasty bez SLS w składzie oraz płyny bez alkoholu, najlepiej na bazie ziół, np. L'angelica. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
liskka



Dołączył: 29 Maj 2018
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 29, 2018 12:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy stosował ktoś z was spraye odkażające? Takie, jak np. https://www.apteka-melissa.pl/produkt/octenisept-preparat-do-dezynfekcji-ran-250-ml,2356.html? Na wewnętrznej stronie policzków porobiły mi się ranki, strasznie to utrudnia jedzenie czy picie, momentami okropnie szczypie. Dlatego szukam czegoś, co nie będzie drażnić i w miarę szybko zagoi śluzówkę... Jesteście w stanie coś polecić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group