Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej -możliwa?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie masz sie czym martwic Smile
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dżamaja



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 26, 2009 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję dziewczyny, jesteście wspaniałe Smile!
@ dzisiaj przyjechała swym czerwonym rydwanem Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
micialka



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 9:51 am    Temat postu: Pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie :
Jakie prawdopodobieństwo jest zajścia w ciążę jeśli :
- miałam dni płodne
-używam antykoncepcji doustnej
- nie doszło do wytrysku, tylko partner pobył trochę we mnie
Prosze piszcie Sad


Pisz w odpowiednich tematach jeśli istnieją. Przeczytaj REGULAMIN Forum!

Przyłaczyłam do pokrewnego / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:57 am    Temat postu: Re: Pytanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

micialka napisał:

- miałam dni płodne
-używam antykoncepcji doustnej(

to są dwie sprzeczne informacje. nie ma dni płodnych podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej.
ciąża wykluczona
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martha...



Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 74

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 7:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej, tabletki zaczęłam brać 10 dni przed planowaną miesiączką to znaczy mniej więcej w połowie cyklu, przyjmuje się że trzeba wtedy poczekać 7 dni na antykoncepcyjne działanie, po owych 10 dniach odbył się stosunek skończony w środku... później kolejne co kilka dni, tabletki biorę od końca maja, to znaczy jestem w połowie drugiego opakowania (mniej więcej).
biorę je regularnie, codziennie o 20 nigdy o żadnej nie zapomniałam ale czasem było parę godzin poślizgu... jakiś czas temu obudziłam się z ogromnym bólem żołądka i mój narzeczony podał mi krople miętowe z aflofarmu, espumisan i ranigast. od kilku dni mam wydęty brzuszek i drażliwe piersi, czy możliwe żebym była w ciąży bo jeśli tak to jak mogą wpłynąć tabletki które nadal biorę na płód? zastanawiam się nad testem ale nie wiem czy jest jakieś wskazanie żeby go zrobić?

aha a dodatkowe pytanie to czy jeśli miałam robioną cytologię w poniedziałek to pani doktor by zauważyła ewentualną ciążę czy to muszą być jakieś szczególne badania? czy wyniki cytologii mogą powiedzieć o ciąży?
no i jeszcze przypomniało mi się że parę dni temu miałam okropne swędzenie pochwy, nawet mi troszkę miejscowo popuchło...

ahhh... co Wy na to?

Dodano po 19 minutach:

zapomniałam dodać że ciągle chodzę śpiąca, wczoraj położyłam się spać koło 12 w nocy, wstałam dzisiaj o 7 rano a o 7:30 znów leżałam w łóżku, obudziłam się przed 14stą.
PS: nie mam ani cukrzycy ani nic z tarczycą bo miałam badania...

Dodano po 15 minutach:

zmierzyłam temperaturę, mam 37st.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cytologia ciąży nie wykrywa
raczej to nie powinna być ciąża, ale dla uspokojenia możesz zrobić test.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulabe



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 4:55 pm    Temat postu: Czy biorąc tabletki jeśli zajdzie się w ciąze ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak to jest z miesiączką podczas brania tabletek ? Wiadomo, że okres to tzw. krwawienie z odstawienia. Jeżeli biorąc tabletki zajdzie się w ciążę to to krwawienie również ustanie? Skąd można wiedzieć podczas przyjmowania tabletek, że się jest w ciąży.

Dostajesz pierwsze ostrzeżenie za nieprzestrzeganie REGULAMINU Forum!

Prosiłam o zapoznanie się nim.

Przyłączyłam do odpowiedniego tematu / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lut 23, 2011 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bo bierzesz tabletki antykoncepcyjne, które blokują owulację i na tyle zmniejszają grubość błony śluzowej jamy macicy, ze przy regularnym stosowaniu tabletek niema szans na ciążę.

Ciąża może się zdarzyć jedynie jeśli pomijasz tabletki i wtedy albo krwawienia nie będą się pojawiać, albo będą się pojawiać. Tak samo jak w ciąży bez tabletek...

Takie ciąże najczęściej wykrywa lekarz podczas rutynowego badania przed przepisaniem kolejnej recepty. Ale to się na prawdę baaaardzo rzadko zdarza...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asiulabe



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne jeśli zajdzię się w ciążę to krwawienie również ustanie, a jęsli by nie zanikło to były to raczej plamienia, niż zwykłe krwawienia ze skrzepami, ile by ewentualnie miesięcy mogły być plamienia, jeśli by było się w ciąży przy tabletkach anty, na ulotkach tabletek anty pisze żeby je odstawić jak się jest w ciąży, czy może w ogóle plamienia by zanikły gdyby była ciąża tak pytam bo bardzo mnie to ciekawi słyszałam różne dziwne wypowiedzi i mnie ten temat zainteresował

Dostałaś drugie ostrzeżenie, za łamanie Regulaminu. Zacznij się wreszcie do niego stosować, bo do bana zostało Ci już niewiele... . nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 11:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze jeśli prawidłowo przyjmujesz tabletki, to w ciążę nie zajdziesz
Po drugie z ustąpieniem krwawienia to jest różnie u różnych kobiet...

Krwawienie z odstawienia jest krwawieniem mniej więcej takim jakie może choć nie powinno występować na początku ciąży bez przyjmowania tabletek przy bardzo obfitych miesiączkach. Przy mniej obfitych zwykle zanika.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strona 9 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group