Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

9 m-cy boli, od tygodnia wymioty...potrzebuję rady

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moni.l1



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 10:34 pm    Temat postu: 9 m-cy boli, od tygodnia wymioty...potrzebuję rady Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Smile Witajcie Smile
Jak pisałam w tytule już 9 m-c boli mnie zaraz pod biustem. Jestem wzdęta, mdli mnie, muszę unikać smażonych i pikantnych potraw, 0 alkoholu, a od tygodnia około północy wymiotuję. Miałam robioną kolonoskopię, gastroskopię, Helikobacter test, badanie krwi : OB i morfologia i wszystko jest dobrze!!! A boli nadal Sad
Crying or Very sad jetem już zmęczona, nie mam na nic ochoty... Tyle miesięcy żyć z bólem, to ...
Poradźcie mi proszę, do jakiego najlepiej lekarza sie udać, może ktoś zna taki przypadek?
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 10:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moni.l1
Tyle badań i żadnej diagnozy? żadnych leków zaleconych?(jeśli tak proszę podać jakie) jaki lekarz Cię prowadzi?Proszę konkretnie podać w którym miejscu boli,czy był też rtg klatki piersiowe,proszę podać wynik z opisem gastroskopii.Kto oceniał wyniki badań?Czy stosujesz jakąś dietę?Inne objawy w innych częściach ciała,czy była konsultacja neurologiczna?Jakieś inne choroby występujące?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moni.l1



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na wyniku z kolonoskopii napisano m.in.: na całej długości okrężnica pokryta różową gładką lśniącą śluzówką. Rysunek naczyniowy i haustracja prawidłowe.Wzmożona czynność spastyczna okrężnicy.
Tydzień później miałam gastrofiberoskopię : przełyk, wpust prawidłowy. Błona śluzowa żołądka różowa, gładka, lśniąca. Fałdy ułożone regularnie, jeziorko śluzowo-żółciowe prawidłowe. Odźwiernik o prawidłowej funkcji skurczowej. Opuszka XII-cy oraz jej dalsza część prawidłowe.

Zrobiłam badania ASPAT i ALAT :
ALT 13 U/L
AST 20 U/L

Nie mam żadnej diety...nie wiem jaką. Nie ma tu takich lekarzy, mała mieścina to lekarz 1-go kontaktu, a do specjalistów trzeba 70 km jechać, ale który jest dobry???

Boli mnie nadal. Wymiotować przestałąm po tygodniu. Jestem zmeczona, niewysypiam się, wybucham nerwami o byle co. Dośc mam tego...
Piłam mięte, brałam Ranigasty itp. Ale nic.
Może doradzicie mi do kogo się udać?
Mam też silne bóle głowy, z lewej strony...neurolog z wyniku RM stwierdził,że to od niedociśnienia i zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego.
W rodzinie (ze strony taty) 2 osoby zmarły na raka jelita grubego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Mar 27, 2010 3:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moni.l1
Na podstawie tych wyników nie można mówić nawet o podejrzeniu jakiekolwiek patologi,tak że tym się nie przejmuj.Nie ma żadnych zmian nowotworowych a wręcz przeciwnie wyniki są b.dobre.Równie wyniki wątrobowe.Te bóle wynikające od kręgosłupa są jasne i nie ma co komentować a jedynie wdrożyć leczenie zachowawcze.Na wszelki przypadek sprawdził bym jeszcze: badanie w kierunku tarczycy, kał na pasożyty oraz przeciwciał w celiakii.Należy sądzić że objawy wynikają ze stanu nerwicowego ze wskazaniem na zespół jelita drażliwego.Dlatego wskazane było by zastosować przynajmniej na okres 2 tygodni dietę lekkostrawną, bez używek(też słodyczy) potraw tłustych i smażonych ,kwaśnych i pikantnych.Posiłki w małych ilościach ale często(6 x dn) dużo pić wody mineralnej(niegazowanej ok 2 L)Na wzdęcia proszę stosować Espumisan(4 x dn po 6 kapsułek)Na bóle w klatce piersiowej proszę zastosować Alugastrin może też być Rennie(kiedy wystąpi i dać mi znać czy pomogło)Jaki jest stolec?Czy było wykonane ekg?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moni.l1



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 1:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stolec...
często twardy, co 3-4 dni

EKG nie miałam nigdy robione.
Dziekuję, zastosuję się do Twoich zaleceń i zrobię EKG.
Odezwę się za 2 tygodnie.
Pozdrawiam

Spokojnych Świąt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moni.l1



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przypilnowałam się, jeśli chodzi o jedzenie Smile
ekg nie zrobiłam, ponieważ przepadła mi wizyta- trafiłam do szpitala z silnym bólem kręgosłupa i głowy Crying or Very sad
suma sumarum...stres, nerwy itp...powinnam prace zmienić,ale to nic nie da, poniważ będę miała inny stres "jak utrzymać rodzinę"
tak źle i tak nie dobrze Question

koleżanka zaproponowała byśmy nerwy "wydeptały" godzinnymi spacerami...może to faktycznie dobry pomysł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group