Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ciąża podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej -możliwa?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kara15



Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 7:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki Smile to wolalam uslyszec w odpowiedzi,jednak mimo wszystko zrobie test. jesli jednak sie mylimy dam znac napewno.pozdrowienia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja też świruję dzisiaj w sumie biorę ostatnią tabletkę Sylvie20...

krawienie miałam 11.października. to było po yasminelle. w ostatnim tygodniu brania yasminelle się przeziębiłam i brałam gripexy i rutinoscorbin. ale krwawienei przyszło normalnie.
i zmieniłam tabletki na Sylvie20 które wzięłam po przerwie.
przy trzeciej tabletce Sylvie20 z chłopakiem się"bawiliśmy" ale nie był we mnie.
i chyba załapałam jakąś infekcję pochwy.
i w sumie przez cały czas brania tych Sylvie20 mam dziwny śluz... teraz hm w sumie jest baaaaaaaardzo przeźroczysty.. albo czasami wogóle go nie ma. jak brałam yasminelle to miałam taką galaretkę białą. a teraz jest bardzo przeźroczysty.
czy możliwe jest to, że Sylvie20 zmieniły mi śluz... albo czy to wina infekcji??

i zaznaczę, że wszystkie tabletki brałam o tej samej porze... ,może góra 20min przesunięcie było.
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kama328



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: piła
PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Brałam yasminelle drugie opakowanie w sobote 21.11 powinnam dostać okres..niestety do dzisiaj nic...tabletki brałam regularnie...ale w 3 tygodniu ich stosowania brałam antybiotyk i miałam przez dwa dni wymioty i biegunkę...Czy jest możliwość abym była w ciązy???? Po jakim czasie najlepiej zrobić test??? I co ze stosowaniem dalej tabletek???? maja one wpływ na płód???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

antybiotyk moze przesunac okres... ale nie wiem czy nie zmniejszy rowniez skutecznosci tabletki..
a doszlo w tym czasie do wytrysku w srodku?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 3:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wymioty, biegunki i antybiotyki mają wpływ na skuteczność tabletek. Więc ciąża niewykluczona.

Test najwcześniej po 14-16 dniach od ostatniego stosunku.

Tabletki maja wpływ taki, że może dojść do wad płodu przy stosowaniu lub poronienia przy odstawieniu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kama328



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: piła
PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz.... test zrobie we wtorek
tak było do srodka...dlatego sie boje....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 1:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kama328 dlaczego nie przeczytalas ulotki?! W ulotkach w kazdych tabletkach pisze jasno i wyraznie ze antybiotyki biegunka i wymioty moga obnizac skutecznosc tabletek, jesli nie zastosowalicie dodatkowego zabezpieczenia to ciaza jest mozliwa i sadze ze jest duze prawdopodobienstwo ciazy. Teraz nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem tyulko zeobic test, najlepiej z krwi jesli okaze sie pozytywny trzeba udac sie do lekarza.

Dodano po 32 sekundach:

I tak wlasnie biora sie ciaze podczas brania tabletek... a potem sie mowi ze tabletki są nieskuteczne :/ A wystarczyło by przeczytać ulotkę....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dżamaja



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 10:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Piszę do Was o małe wsparcie Smile Otóż: dokładnie tydzień temu, w zeszły piątek (18.12) kochałam się z moim chłopakiem. Był to mój pierwszy raz. Od kwietnia tego roku biorę Dianę 35 - ze względu na cerę. Nigdy nie zapomniałam żadnej tabletki w danym dniu, ale czasem zdażało mi się ją przyjąć z opóźnieniem (nie większym jednak jak 12 h, największe spóźnienie miało ok. 7h, ale wtedy jeszcze nigdy seksu nie uprawiałam).
Ten blister, który skończyłam przyjmować we wtorek, brałam regularnie. Mniej więcej o tej samej porze, z różnicą (czasami ) 30 min. - 1h, max. 2h. Nie byłam chora (żandych antybiotyków), nie wymiotowałam i nie miałam rozwolnienia. Czasem tylko niedługo po zażyciu, jakieś 3 h poszłam na tzw. dwójkę Laughing ale to chyba nie ma wpływu, jeśli była ona normalna??
Martwimy się z chłopakiem pomimo wszystko. Nie stosowaliśmy prezerwatywy. On twierdzi, że nie doszedł w środku, że wyjął tuż przed wytryskiem, ale martwi się wydzielanymi tuż przed nim plemnikami...
W pierszym dniu 'odłożenia tabletek' zaczęłam mieć małe upławy. O zabarwieniu jasno brązowym, żółtowawym, czasem lekko różowym. Myslicie, że to może być okres? Confused dodam, że nic mnie nie boli, nie mam żadnych objawów @. Okres planowo mam dostać za 2 dni, w niedzielę...
Czy myślicie, że możliwa jest ciąża? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 11:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem ciąża jest niemożliwa. i rozumiem, że mówisz o zrobieniu przerwy a nie odstawieniu całkowicie tabletek? jeżeli tak, to pewnie krwawienie z odstawienia się rozkręca i już Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dżamaja



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 25, 2009 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, tak Smile chodzi mi o tę 7-dniową przerwę.
mam nadzieję, że wszystko jest dobrze i że okres się pojawi! mimo wszystko obawy mam, może ze względu na to, że to był mój pierwszy raz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group