Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

W którym tygodniu ginekolog może wykryć ciążę?

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 7:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Minimum 14 dni od stosunku wykaże to test z krwi BHCG.
Lekarz... zwykle za wczesnie nie chca nic mowic, kolo 6 tygodnia juz powinno juz byc pewien.

Jesli nie wiesz czy jestes w ciazy a minely 14 dni zrob test z krwi bedziesz miala 100% pewosc.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
masienka



Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no w wusmie racja ja zazwyczaj czytam to co ludzie pisza na forum a potem dopiero pisze no ale nic ciaze nma usg moze wykryc dopiero po 5 tygodniach no chyba ze stac cie na prywatne badania to wtedy moga ci uzyc nawet 6 apartow do usg no wiec....Traz odczekac te 5 tygodni chyba ze twoj lekarz jest batrdzo dobry to idz do neigo od razu. Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Mar 30, 2010 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

masienka usg ciąże wykryje znacznie wcześniej. Usg pokaże czy jest pęcherzyk ciażowy. Zarodek z bijącym serduszkeim zobaczysz dopiero około 5-8 tygodnia ciąży ( licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki)
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magdziunia2



Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: andrychów
PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 8:25 pm    Temat postu: co mam robic? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam was serdecznie, jestestem tu po raz 1 i mam powazny problem wedlug mnie... wspolzyje juz z facetem przeszlo 2 lata a bez zapiezpieczenia calkowitego rok. dzis bylam u lekarza po raz 1 bo myslalam ze jestem w ciazy..ale nic mi nie powiedzial a robil badania usg dopochowe,wycinek mi zabral do badania. a kochalam sie z chlopakiem i sposcil sie juz wiele razy we mnie... moje pytanie brzmi czy bedac np w 2 lub 3 tyg ciazy lekarz mi to moze wykryc?marwie sie bo juz dawno powinnismy sobie wpasc...a chceszy:) prosze o szybki kontakt i z dopiskiem co mam robic:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż nie tak łatwo "wpaść" jak się chce Wink). Drugi , trzeci tydzień ciąży ale liczysz tygodnie od pierwszego dnia miesiączki czy od owulacji? .
Tygodnie ciazy liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i jeżeli tak policzyłaś to drugi, trzeci tydzień niestety nic nie pokaże na usg. Dopiero w 5-7 tygodniu ciązy lekarz może stwierdzić z całą pewnością ciąże umieszczoną w odpowiednim miejscu czyli w macicy.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

własnie.. nie ma tak ze wpadniesz kiedy sobie chcesz.

jesli dojdzie do wytrysku w czasie owulacji wtedy sa najwieksze szanse na powodzenie Smile

nie lepiej zaplanowac? a nie wpadac?

kupcie testy owulacyjne i działajcie. poza tym obserwuj sluz, to jak ciało sie zmienia w kazej fazie cyklu Smile

powodzenia!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majka333



Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 25, 2011 3:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy w 4 tygodniu ew. ciazy kiedy lekarz stwierdzi, ze jest linijne endometrium złuszczone po miesiączce można być pewnym, że nie ma ciąży? bo tu czytam, że to za wczesnie zeby cos zobaczyc, ale wykluczyc chyba mozna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niepewna33



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 1:16 am    Temat postu: rerere Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio tj.3 tygodnie temu kochałam sie bez zabezpieczenia . mam nie regularne miesiaczki bo bywa ze nie mam po75 dni tera obawiam sie ze jestem w ciazy choc robiłam juz 3 razy testy wynik był negatywny .ale mam jak do tej pory niema juz 63 dni . wiec dziwie sie ze duzo kobiet na tym forum pisze takie zeczy ze lekarz juz w 2 tygodniu wykryje ciaze . miałam przykład na sobie ze byłam u lekarza bo opuzniała mi sie miesiaczka i lekarz stwierdziła ze to poczatki ciazy a po paru dniach dostałam okresu . a drugi muj przypadek to z testem ciazowym bedac w ciazy z synem robiłam testy 3 razy dopiero 4 wyszedł pozytywnie wiec niewieszcie kobiety w testy a lekarze wykryja ciaze najszybciej to w 4 tygodniu .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natix



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 11:30 am    Temat postu: niepewność... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałabym prosić Was o pomoc, właściwie opinię...
Wczoraj byłam u ginekologa i powiedział mi on że "być może jest to poczatek ciąży", generalnie nic więcej, żadnych konkretów ani nic takiego... Nie wiedział jednak że ostatni stosunek miałam 11 listopada i to z prezerwatywą która nie pękła, nie wydarzyło się także nic innego co mogłoby świadczyć o zapłodnieniu. No ale dobrze, zdarzają się że tak powiem brzydko "wpadki". Oprócz tego zrobiłam już 3 testy ciążowe, każdy wyszedł negatywny. Ostatni okres spóźnił mi się parę dni i teraz też już właściwie powinien się pojawić. Fakt, stresuje mnie cała ta sytuacja.
Wyczytałam w internecie że już przy 7 tygodniach od zapłodnienia lekarz powienien wykryć ciąże. Zrobił mi usg dopochwowe, badał wziernikiem więc czy mam się czego obawiać czy też nie? Powiem szczerze, dziwna to była wizyta i już sama nie wiem co robić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 12:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No jest tak,że ciężko na początku określić przez usg ciąże ponieważ ciąża wygląda początkowo jak macica przed okresem przed okresem. CZyli nie widać jeszcze w macicy niczego oprócz pozostałości po owulce i grubego endometrium. Najwcześniej można zasugerować ciąże w okolicach 14 dnia fazy poowulacyjnej.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 8 z 10

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group