Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

7 dniowa przerwa....

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jadzka1



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 9:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam :) mam problem: w piatek mialam biegunke (o ile jednorazowe przeczyszczenie mozna nazwac biegunka) a za 10 dni czyli we wtorek kochalam sie z chlopakiem. czy bylam wtedy zabezpieczona? bo w srode mialam ciagnacy sie sluz, podobny do tego ktory jest podczas okresu i boje sie ze mialam owulacje i moge byc w ciazy... :( we wtorek powinnam zrobic przerwe ale nie wiem czy to dobry pomysl w takiej sytuacji.. co mam zrobic?:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 5:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ile czasu od przyjęcia tabletki miało miejsce przeczyszczenie?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jadzka1



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakies poltorej godziny czy cos takiego.. w kazdym razie tabletka nie zdazyla sie jeszcze wchlonac ale tez nie wiem czy sie wydalila po takim przeczyszczeniu..
i jeszcze jedna sprawa: czy moge nie robic przerw w braniu tabsow 2 razy pod rzad? bo jesli teraz bezpieczniej bedzie nie robic przerwy to w takim razie przy nastepnym op. tez bym nie chciala robic przerwy bo nie chce miec miesiaczki w przyszlym cyklu. prosze o szybkie odpowiedzi na tego i poprzedniego posta bo nie wiem czy we wtorek zaczac brac nowe opakowanie czy zrobic przerwe. dzieki z gory :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jest to wskazane. Zresztą jak teraz nie zrobisz przerwy to krwawienie z odstawienia też przyjdzie w innym terminie niż by miało wystąpić gdybyś teraz zrobiła przerwę...

Nie powinnaś teraz robić przerwy. Na wszelki wypadek. Bo tabletka mogła zostać wydalona. Swoją drogą szkoda ze nie wzięłaś wtedy od razu drugiej tabletki jak tylko objawy ustąpiły i kolejnej o stałej porze....

Bo taka powinna być "procedura".
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jadzka1



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiem i zaluje ze tak nie zrobilam, ale gdyby cos takiego sie znow stalo to napewno wezme nastepna tabletke :) dzieki wielkie nowicjuszko!:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jadzka1



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok wzielam wczoraj tabletke nie robiac przerwy i mam jeszcze kolejne pytanie w zwiazku z tym: czy moge z tego op. wziac tylko 14 tabsow i po tym zrobic przerwe? czy bedzie wtedy bezpiecznie (biorac pod uwage to co pisalam wczesniej), czy lepiej juz wziac wszystkie i potem dopiero przerwe zrobic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgodnie z "procedurą" należałoby wybrać całe opakowanie. Bo w efekcie wyszło tak, ze pominęłaś jedną tabletkę...więc przerwałaś ciągłość antykoncepcyjną...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jadzka1



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 1:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to dobrze ze spytalam bo mialam zamiar wziac tylko te 14 ale w takim razie wezme cale op.
dzieki znow :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
moniczka555



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez mam problem.. stosuje tabletki od 2 miesiecy.. w sobote wzielam ostatnia, w poniedzialek (czyli w 2 dniu 7 dniowej przerwy) wspolzylam bez zabezpieczenia. wiem ze niby jestem zabezpieczona jesli wezme 8 dnia tabletke z nowego opakowania jednakze w 1 tyg jedna tabletke zwymiotowalam po ok2h.. i jej nie uzupelnilam.. reszte tabletek bralam regularnie.. moze to miec wplyw na cala skutecznosc opakowania? dodam ze czytalam ze po 7 dniach stosowania tabletek sa juz znow skuteczne..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 11:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinno być wszytsko ok.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 7 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group