Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

7 dniowa przerwa....

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scot8



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 11:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja dziewczyna zaczęła pierwsze opakowanie tabletek M***** jednak nie jesteśmy pewnie czy zrobiła to pierwszego dnia okresu czy drugiego. Po dwóch tygodniach uprawialiśmy seks bez dodatkowego zabezepieczenia. Teraz ma okres 7 dni przerwy i brak krwawienia. Dodam że brała w okresie przyjmowania tabletek panadol jednak nie więcej jak dwie tabletki na dobę.

Dodano po 59 sekundach:

Zapomniałem dodać że jest to 4 dzień bez krwawienia, bo nie napisałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1. Jeśli przyjęła tabletki w2 dniu cyklu, to przez pierwsze7dni powinna sie zabezpieczać dodatkowo. Później już powinno zabezpieczenie działać, aczkolwiek żeby się nie denerwować, zaleca się zabezpieczenie przez całe pierwsze opakowanie.

2. Panadol nie wpływa na działanie tabletek jeśli nie przyjmuje się ich o tej samej porze. Najlepiej odczekać przynajmniej godzinę między jednym a drugim, idealnie zaczekać 4 godziny po przyjęciu jednej tabletki a przed przyjęciem drugiej.

3. Krwawienie z odstawienia pojawia się między 4-7dniem przerwy, a nie pierwszego dnia bez tabletki...

Także nie panikujcie...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scot8



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 2:42 pm    Temat postu: Witam Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc w postaci odpowiedzi i cennych informacji. Chciałbym dodać, że właśnie dostała krwawienia (okresu) dzisiaj, czyli 4 dzień. I lekkich boleści brzucha. Czy mam się denerwować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No przecież wystąpiło krwawienie z odstawienia..To że boli, to norma...Macica się przecież kurczy...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizzie123



Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 09, 2011 6:54 pm    Temat postu: tygodniowa przerwa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
wczoraj o 23 wzielam ostatnią tabletkę syndi 35, to moje pierwsze opakowanie tabletek. Dzisiaj rano kochałam się z chłopakiem ( w związku z tym, że nie mam jeszcze pełnego przekonania do tabletek, zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywą) i w pewnym momencie wystąpiło krwawienie, myślałam początkowo, że to z odstawienia tabletek, ale to było jednorazowe i potem aż do teraz nie ma żadnego krwawienia tylko jakieś blade plamy krwi... czy to jest normalne...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pią Maj 13, 2011 12:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie uszkodził Cię przypadkiem niechcąco?
Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić ok 4 dnia przerwy.
Jeśli się taka sytuacja powtórzy proponuję iść do ginekologa.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lizzie123



Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie..
jestem po trzecim opakowaniu tabletek, po dwóch ostatnich miałam krwawienie w piątym dniu , teraz wlasnie trwa piąty dzień i krwawienia nie ma ;/. Tabletki żadnej nie pominęłam, jedynie zdarzało mi się brac z 15 min opoznieniem, raz piłam piwo i tabletke wzielam w trakcie,ale popiłam wodą, poza tym w tym miesiacu zazywalam duzo lecytyny, ale w ulotce nie wyczytalam zeby to mialo wpływ... ponadto zabezpieczam się dodatkowo prezerwatywą.

Dziewczyny, czy alkohol ma wpływ na skuteczność tabletek? Czy zawsze macie krwawienie tego samego dnia przerwy o stalej porze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malaruda



Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 10:09 pm    Temat postu: 7dni Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem po 1 opakowaniu. od 2 dni nie biore tabletki , okresu nie mam.. mam tylko biały śluz.. boje się .. czy jest to normalne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinno wystąpić normalnie, ale czasem zdarzają się odchylenia. Jeśli krwawienie nie pojawi się jutro proponuję udać się do ginekologa.

Nie należy przyjmować tabletek wraz z alkoholem. A to o czym piszesz było przyjmowaniem tabletki wraz z alkoholem.

Ciążę można śmiało wykluczyć, bo stosujesz dodatkowe zabezpieczenie. Pozostają jedynie ewentualne zaburzenia hormonalne.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sob Lip 09, 2011 8:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak. Krwawienie z odstawienia pojawia się zwykle około 4-5 dnia przerwy.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group