Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Reumatoidalne zapalenie stawów. (RZS)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bibimag



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 3:35 pm    Temat postu: Bardzo gorąca prosba Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
Nazywam się Magdalena Wiadrowska i jestem studentką V roku psychologii.Od 6 lat choruję również na RZS,dlatego tez w swojej pracy magisterskiej zajełam sie tym zagadnieniem.Jako przyszły psychologo i osoba chora jedocześnie, bardzo dobrze rozumiem problemy z jakimi zmagają się osoby chore na RZS i uważam że wsparcie psychologiczne jest niezbędne.Oprócz cierpienia fizycznego, musimy zmagać się przecież z czasami wiele trudniejszym bólem psychicznym.Chciałabym opracować prgam terapeutyczno wspierający dla chorych kobiet.
Bardzo prosze w zwiazku z powyższym u udział w moim badaniu.Polegac to będzie na wypełnieniu 2 ankiet ANONIMOWYCH, które przeslę na mejla panią kóre sie do mnie zgłoszą.
mój meil : wiadro30@wp.pl
Musze obronic sie do końca stycznie wiec ogromnie prosze o pomoc.
Osobom zainteresowanym udostepnie tuz po obronie wyniki badań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
saabina



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy może ktoś napisać jakie miał objawy rzs? mnie bolą stawy/ mięsnie w biodrach, rękach, mam stan podgorączkowy od 6 miesięcy i żaden lekarz nie postawił diagnozy (w tym byłam u 3 różnych reumatologów).

Dodano po 2 minutach:

i jeszcze dodam, że często czuję się taka połamana jakbym miała dostać grypę. badania są dobre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
soleili



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, dawno tu nie zaglądałam. szykujemy sie z mamą na endoprotezę. czy znacie kogos z rzs kto miał przeprowadzoną taką operację??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AsiaB29



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sro Maj 27, 2009 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochani!! Ja choruję na rzs od 10lat. W tym czasie urodziłam dwoje wspaniałych szkrabów. Lecz teraz mam nawrót choroby gdyż karmię 8tyg synka piersią. Zawsze brałam sterydy methotrexat i dicloduo i to mi pomagało !!! zaleczałam chorobę - leki brałam przez ok 4 miesiące i na 3 latka miałam spokój i tak na okrągło bez rzadnych diet i innych pomocy. Teraz jest mi smutno bo prawdopodobnie będę musiała zaprzestać karmienia piersią. Ale podczas ciąży i porodu choroba się nie odezwała Smile Więc dziewczyny głowa do góry !!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Patrycja145



Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 21, 2009 10:53 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Udziałw badaniach klinicznych to duża szansa dla osób cierpiących na RZS, często programy skierowane sa do osób które źle tplerują Methotreksat. Wiecej info na str. -----Nie wiesz ze linki spoza biomedical.pl są zabronione? To przeczytaj regulamin. Link usuwam / nowicjuszka-----
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiolka77



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja choruję od 7 lat na tę chorobę. I jedno co mogę powiedzieć na temat leczenia to ćwiczenia w domu. Zauważyłam to kiedy trafiłam do szpitala reumatologicznego w Sopocie. Jak tam trafiłam to wszystkie stawy mnie bolały i były opuchnięte. Jakby tego było mało to mój kręgosłup był tak sztywny że mogłam poruszać głową w żadną stronę. Ale dosyć tego biadolenia, do czego zmierzam. Wszyscy na forum piszą że należy brać leki takie, i takie, i inne. Ale tak naprawdę prócz brania leków należy wykonywać ćwiczenia w domu. Wiem, że gdybym od początku miała normalnego lekarza, który powiedziałby mi o ćwiczeniach to nie skończyłoby się to na szpitalu.
Kiedy trafiłam do szpitala to natychmiast zapisano mnie na ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne i oczywiście leki, ale tylko przeciwbólowe- nie wiem czemu ale tak było. Ćwiczyłam codziennie rano jakąś godzinę. I to właśnie bardzo mi pomogło. Oczywiście choroba się nie cofnęła , ale już nie czułam takiego bólu jak na początku- nareszcie mogłam normalnie spać. I co mnie zdziwiło- że mogę ruszać głową w każdą stronę. Wiem że od razu Rzymu nie zbudowano i dostałam leki aby choróbsko zatrzymać- metotrexat i metypred. Leki zatrzymały chorobę. Po powrocie do domu nie zaprzestałam ćwiczeń - przynajmniej przez jakiś czas Smile W tej chwili biorę encorton i sulfasalazynę- nie codziennie, tylko jak zaczyna boleć. I jak zaczyna boleć to zaczynam również ćwiczyć - i to właśnie mi pomaga, więc może warto ćwiczyć- ja wiem że tak.
Oczywiście wszystkie ćwiczenia wykonuje się do progu bólu.
Mam nadzieję że moje doświadczenia z tą chorobą pomogą innym.

Przeredagowano post.Regulamin forum zakazuje podawania linków do innych stron. pkt. I/12
carboczar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 8:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiolka77 napisał:
I jak zaczyna boleć to zaczynam również ćwiczyć - i to właśnie mi pomaga, więc może warto ćwiczyć- ja wiem że tak.

nie wiem czemu lekarz nie powiedział Ci o ćwiczeniach. ale jeśli nie ma żadnych przeciwskazań do ćwiczeń i jeśli tylko pacjent może się ruszać to zalecane są codziennie ćwiczenia- nie tylko w przypadku bólu.
poza tym pomaga krioterapia, leczenie prądem, masaże, basen itd Smile
i czemu bierzesz sulfasalazynę tylko doraźnie a nie codziennie? lekarz tak zalecił?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wiolka77



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 10:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz zalecił branie leków codziennie, ale niestety mój przełyk przy większej ilości leków reaguje zapaleniem, które bardzo trudno jest wyleczyć więc staram się nie brać takiej ilości leków jakie mam wskazane czyli 4x sulfasalazyna, 5-10 mg encortonu, kwas foliowy i osłona żołądka. Niestety to jest za duża dawka leków jak dla mnie , a mniejsza dawka też pomaga. Oczywiście gdyby ból stawów się zwiększał zapewne brałabym tak jak zalecił lekarz. Obserwowałam swój organizm i wiem że to mi nie zaszkodzi. Wiem że należy słuchać lekarzy ale ich zalecenia należy sprawdzać- nie zawsze mają rację- przekonałam się o tym. A to że nie ćwiczę codziennie to moje czyste lenistwo- wiem o tym. I oczywiście chdzę na zabiegi 2x do roku. I jest dobrze. Moim zdaniem nie należy się załamywać - przecież inni chorują na gorsze choroby i żyją , więc głowa do góry Smile . Będzie dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
joop



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 10:12 pm    Temat postu: RZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Mam 32 lata od 2lat choruje na RZS. Jak większość osób zażywam sterydy i Methotrexat, Olfen, Rantudil oraz inne leki które podobno maja pomagać. Niestety nie które z tych leków pomagają na jakiś czas a inne znów nie pomagają. Pochodzę z Krakowa i bardzo bym prosiła o nazwisko jakiegoś dobrego lekarza specjalisty który leczy również w Krakowie. Moze ktoś jest mi stanie udzielić pomocy jeżeli jest taka osoba to proszę o jakiś kontakt na Forum lub komunikator Gadu Gadu 3431827.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawel1970



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 3:49 pm    Temat postu: rzs Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsze źródło wiedzy na temat między innymi RZS znalazłem na

-------- Link usunięty ---------- /Mala Mi

Proszę łaskawie przeczytać REGULAMIN który przypominam zaakceptowałeś / aś. A za niestosowanie się do niego będą wyciągane konsekwencje!



Cytat:

REGULAMIN:
1.10 Reklamowanie stron www, produktów itp. jest zabronione.
5.2 Nieznajomość niniejszego regulaminu nie zwalnia użytkowników od jego przestrzegania.

Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group