Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

5,5 miesięczne niemowlę często budzi się w nocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bomilka



Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 30, 2012 11:24 am    Temat postu: 5,5 miesięczne niemowlę często budzi się w nocy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. To jest mój pierwszy post. Otóż mam kłopot ze swoją 5,5 miesięczną córeczką. Kłopoty zaczęły się kiedy skończyła 4,5 miesiąca. Od urodzenia ładnie spała w nocy po 4 a nawet 5 godzin. W ciągu dnia ładnie spała, zawsze budziła się uśmiechnięta i wyspana. Od czasu kiedy skończyła 4,5 miesiąca budzi się w nocy nawet po 10 razy na jedzenie (karmię piersią). Do tego budzi się co godzinę jak w zegarku, zawsze wiem kiedy się obudzi, około 2 lub 3 nad ranem budzi się wyspana i do 5 rano nie ma mowy o spaniu. Wieczorem od urodzenia zasypia o 20, próbowałam przesunąć jej spanie, ale ona o tej godzinie jest już tak padnięta, że usypia i nie mam jak jej dać spać o godzinę później. Jestem już wykończona ciągłym wstawaniem, mało tego odmawia jedzenia czegokolwiek oprócz mojego mleka, jeśli uda mi się jej dać coś do jedzenia to są to góra 3 łyżeczki. Odmawia picia z butelki herbatek i zwykłej wody, dopiero wczoraj udało mi się jej podać pierwszy raz moje mleko z butelki. W ciągu dnia nie jest lepiej, zawsze spała ładnie, teraz ma kłopot z zasypianiem, a jak śpi to też o wiele krócej i budzi się z płaczem, niewyspana. Wiem, że dzieci im starsze tym potrzebują mniej snu.
Mamy określony wieczorny rytuał od samego urodzenia.
Proszę poradźcie co robić bo wszystko co próbowałam nie działa a za miesiąc wracam do pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 9:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój miał taki czas że budził się co pół do godziny w nocy i punkt 4 do godziny 6 nie spał tylko się bawił. Myślę że to taki czas i trzeba to przetrwać. Teraz chodzi spać o 20-21 i raz się budzi na cyca lub butelkę Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justyna88



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolskie
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też myślę że trzeba przeczekać Sad i starać się w nocy nie święcić nawet lampki nocnej a jak mała się obudzi to spróbować dać jednak herbatkę z butelki może jednak się uda i nawet jak nie wypije to zaśnie. Kubuś to długo chyba do 8 mies budził się do karmienia 5 - 6 razy czasem częściej a teraz fajnie śpi od 8 do 7 rano i w dzień raz ok 2 godz Smile a z butelki też nie chciał jeść na pocz ale się nauczył Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż zdarza się i tak Wink. Ja nie miałam tego problemu bo moja Zu przesypiała całe nocki odkąd skończyła 4 miesiące. No ale była na mleku modyfikowanym i tu jest spora róznica. Wydaje mi się ,że u Twojej córeczki te pobudki są spowodowane głodem . Dlatego tak częste wstawanie. Nie wiem czy dla Ciebie byłby wielki problem podać mleczko modyfikowane ale ja bym spróbowała .
Moja koleżanka miała podobny problem ale nie pamietam już od którego miesiąca. Tak czy inaczej nie pomagało nic...Poradzono jej dokładnie przewietrzyć pokoik przed spaniem. Temperatura powinna być około 18 maksymalnie 19 stopni do spania. Wtedy dziecku nie chce się tak pic. Dodatkowo wprowadziła butelkę z modyfikowanym na noc tak na spróbowanie. Zadziałało.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bomilka u dzieci często to się zmienia - te pory snu i czuwania. Niestety nie ma tak dobrze, że jak już nam na początku ładnie śpi, to tak zostanie. Wink Dzieciaczki przechodzą skoki rozwojowe i wtedy mogą mieć większe problemy ze spaniem.

Ja mojego sama oduczałam nocnego wstawania, chociaż on nie budził się często - 2 razy w ciągu nocy.

Jak zaczął dostawać na kolację kaszki, po prostu przestałam do niego wstawać o godz.2 w nocy. Budził się, trochę kwękał, ale zasypiał. Tak nauczył się budzić dopiero na kolejen nocne karmienie - między 4 a 5 rano.

Z czasem zaczął się budzić coraz później, dziś śpi od 20 do 6 - 6:30 rano.

Co do stałych pokarmów - nie zostaje nic innego, jak ciągle i ciągle próbować, w końcu dzidzia załapie, o co chodzi w jedzeniu z łyżeczki. Wink
mój umiał od razu ładnie jeść z łyżeczki, ale picia z niekapka uczyłam go chyba ze 2 miesiące.

Trzymam kciuki za wytrwałość, bo jeśli rodzicom jej zabraknie w dążeniu do różnych celów - dziecku na pewno nie i to ono osiągnie swoje cele prędzej czy później, a my polegniemy. Laughing
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iza15515



Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Holandia
PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 2:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam problem. Moja córeczka ma 5 i pół miesiąca i ostatnio często budzi się w nocy do karmienia. karmię piersią. próbowałam dawać jej mleko modyfikowane ale nie chce go pić. jeśli chodzi o picie z butelki to jest ciężko. jednak jeśli chodzi o karmienie łyżeczką nie mam większego problemu. daje jej na noc kaszkę ale to nic nie pomaga Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oksanaa



Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 26, 2019 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednym plusem tej sytuacji jest fakt, że zawsze wiesz kiedy zbudzi się dziecko i, że masz „godzinkę” przerwy. Małe pocieszenie, ale jak to mówią „zawsze mogło być gorzej”. Dziecko autorki na pewno już wyrosło, ale warto poruszyć ten temat na nowo, bo jest on bardzo uniwersalny, a „nowe” mamy każdego dnia poszukują odpowiedzi, odrobiny spokoju i nocnego wypoczynku Smile

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest adaptacja dziecka do nowego środowiska. Nie bez znaczenia jest też to, że małe dziecko nie za bardzo rozumie, kiedy jest dzień, a kiedy jest noc. Kolejna rzecz to najzwyczajniej w świecie głód i tutaj zła wiadomość dla karmiących piersią - taki naturalny pokarm jest trawiony szybciej, a więc dziecko musi częściej jeść, a co za tym budzi się.

To tylko czubek góry lodowej przyczyn dla których dziecko budzi się co godzinę, ale aby wszystkie tutaj wymienić to nie starczyłoby dnia. Podrzucam wartościowy artykuł: https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/niemowle-budzi-sie-co-godzine.html - prawie 1500 słów porad dla rodziców, którzy chcą się w końcu wyspać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zielona90



Dołączył: 13 Mar 2019
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 11:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może po prostu jest głodna. Ja wdrożyłam już po 4 miesiącu Bebilon Alerlac, który jest polecany przy rozszerzaniu diety małych alergików oraz jako jeden z pierwszych pokarmów stałych, a także w przypadku problemów układu pokarmowego, takich jak nietolerancja laktozy lub glutenu. Bardzo dobrze się sprawdził, mała nie ma żadnych problemów jelitowo-żołądkowych, kolki raczej też się nie zdarzają. Spróbuj , w dobrej cenie produkty Bebilon znajdziesz w stacjonarnych aptekach sieci DOZ, albo porozmawiaj o problemie z lekarzem prowadzącym dziecko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group