Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Reumatoidalne zapalenie stawów. (RZS)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soleili



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 9:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mama choruje ok 10 lat, choroba postępuje bardzo szybko, najbardziej zaatakowane jest biodro, kolana, stopy... Mama starciła już nadzieje. Ja prosze o kontakt do jakiejs sprawdzonej kliniki, lekarza. nie wiem dokładnie jakie leki Mama stosuje, wiem że są to równiez sterdydy.
prosze o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mysiaanga



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 10:33 pm    Temat postu: hejka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A gdzie mieszkacie?
Ja leczę się w Bydgoszczy, polecam dr. Jeka który jest ordynatorem oddziału reumatologicznego i leczy tez w Toruniu na kase chorych i prywatnie. Jeśli mama kwalifikowałaby sie do leczenia biologicznego to on ma dużo do powiedzenia je sie nie kwalifikuje ale bede brała udział w programie badawczym nowego leku. Na pewno rozmowa z nim by nie zaszkodziła.
Dr Jeka jest dodatkowo konsultantem wojewódzkim
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
soleili



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 8:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w świętokrzyskim. Namawiam Mame na leczenie biologiczne.
W Busku mamy różnego rodzaju zabiegi, min kąpiele siarczkowe, krioterapie, wszystkiego trzeba spróbować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mysiaanga



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 10:58 pm    Temat postu: hej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wszystkiego warto ale ja stawiam na l.biologiczne bo to tylko chamuje postep niszczenia stawów, idzcie do ordynatora oddziału reumatologii bo mnie lekarz sam nie skierował sama poszłam sie zapytac, ile Metotrexatu mama bierze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
soleili



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 9:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raz w tygodniu. ma probelmy z cerą, zwłaszcza w lato, ostatnio z wypadaniem włosów. czy każdy kwalifikuje się na l. biologiczne? w zwykłym miejskim szpitalu pewnie tego nie praktykują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mysiaanga



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 10:17 pm    Temat postu: RZS Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na biologiczne wiem ze patrzą ile sie bierze Metotrexatu na Enbrel jest to 15 mg czyli 4 tabletki (tabletka ma 2,5 mg) ja tez mam problemy z cerą ale to po sterydzie raczej, a włosy wypadaja mi po Metotreksacie. Niestety nic na to nie można poradzić ja poszłam do dermatologa i zaczełam stosowac na skóre włosów Loxon ale na skutki trzeba czekać około 2 miesiecy a stosować codziennie raz na wieczór.
Ja lecze sie w Bydgoszczy słyszłam ze w innych miastach tez można pytać o program leczenia biologicznego lub udział w badaniach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sylwia 27



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 12:39 pm    Temat postu: Re: Reumatoidalne zapalenie stawow Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie moja mama od przeszlo roku choruje na rzs i caly czas miala przepisywane sterydy po ktorych tylko ucierpiala watroba. Dzis dostala informacje ze musi isc za operacje na nacinanie sciegien czy os takiego. CZy ktos wie naw czym to polega i czy ktos sie z tym spotkal. POmozcie bo jestem juz klebkiem nerwow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sylwia 27



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 1:11 pm    Temat postu: krioterapia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam jesli chodzi o krioterapie to moze i pomaga ale sa przeciwskazania. NA rzs choruje bardzo duzo osob starszych ktore niestety maja rowniez problemy z cisnieniem sercem czy tez zylakami. A niestety to sa przeciwskazania co do wykonywania krioterapii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sylwiu, a lekarz nie powiedział na czym to polega?
moja siostra choruje na rzs. zachorowała jak miała 16/17 lat. na początku też miała sterydy po których tyła, obecnie lekarze stosują u niej chemioterapię (w tabletkach) .
niestety nie wiem na czym polega ta operacja. mogę się tylko domyślać.
a kiedy mama idzie na operację lub do lekarza? może warto wypytać o tę kwestię specjalistę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helenabonn



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 13, 2008 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja od niedawna też choruję na te chorobę i staram się robić co się da, chwytam się każdej nowej kuracji o jakiej usłyszę... NA krioterapii byłam już kilka razy i poprawa jest, niestety nie trwa zbyt długo, dlatego trzeba ten zabie często powtarzać... ostatnio przeczytałam gdzieś o zmianie diety - jest taka skonstruowana specjalnie pod RZS, nie wolno jeść mięsa, truskawek, pomidorów, cytrusów itp. No i przedewszystkim trzeba trzymać wagę, żeby nie obciążać stawów. Podobo też warto jest dostarczać do organizmu dużo kwasów omega-3, ja dostarczam je przez suplement diety (teraz jest ich bardzo dużo, ale ja stosuję taki przygotowany specjalnie dla chorych na RZS - Omega Artre), ale można tez jeść ryby które dużo ich zawierają (jakieś tłuste morskie gatunki (dorsz??) na razie jestem na tej diecie za krótko zeby coś stwierdzić na pewno, ale kilka osób mi mówiło że to działa więc jestem dobrej myśli Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 5 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group