Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

5 i 6 latki razem do zerówki?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna88



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolskie
PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 6:10 pm    Temat postu: 5 i 6 latki razem do zerówki? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja 4.5 letnia córeczka - 5 lat będzie mieć dopiero w listopadzie - we wrześniu idzie do zerówki niestety ma tego pecha że jej rocznik 2006 nie ma już wyboru i jest to obowiązek. Może i nie miałabym nic przeciwko bo Zuzia drugi rok chodzi do przedszkola i myślę że sobie poradzi ale boję się że będzie w jednej klasie z dziećmi 6letnimi - a między 5latkiem z końca roku a 6 latkiem z początku jest różnica 2 lat...a to dużo Co o tym sądzicie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamm



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 11:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem to juz spora różnica i podział powinien być inny. Moja córka chodzi do 3ciej grupy przedszkolnej w której są 4 latki i 5 latki i nie ma problemu-korzystają z jednej książeczki, ale też nie uczą się jeszcze konkretnie pisania ani czytania. 5 latki pójdą w przyszłym roku do szkoły a 4 latki jakby do drugiej zerówki. Myślę że jeśli jest problem to zawsze mozna poprosić o opinię psychologa żeby swierdził czy dziecko sie nadaje do szkoły i cos działać samemu, bo te 6 latki do szkoły zostały chyba wstrzymane-i rodzic może jeszcze wybrać.pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justyna88



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolskie
PostWysłany: Pią Gru 16, 2011 8:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też słyszałam że to wycofali, ale Mała do zerówki już chodzi. Radzi sobie całkiem nieźle Smile i z nauka i emocjonalnie też. I teraz kolejny dylemat dać ja od września do 1 klasy czy drugi rok do zerówki. Ale na decyzję jest jeszcze trochę czasu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 6:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ta ustawa ma wejsc za 2 lata, akurat moj syn bedzie mial 6 a corka 5 i co beda razem w klasie??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justyna88



Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 88

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Małopolskie
PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 9:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to że tak. Pierwszy rocznik wg nowych ustaleń to 2008 ale za te dwa lata to mogą z ta ustawa jeszcze cuda zrobić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
majorka



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 43

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierakowice
PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sami nie widzaq jak ludziom komplikowac zycie, dzieci sie ucza tyle lat, sama mam 23 a nadal sie ucze Shocked wlansie magistra robie, a oni chca zeby dzieci nawet z dziecinstwa nic nie mieli
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agamm



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja posle jednak córke jako 6-latka, bo w kolejnym roku-chyba 2014 skumulują się 2 roczniki-czyli wszystkie 7 latki i 6 latki-pierwszy raz obowiązkowo. A to oznacza tłok w pierwszych klasach, co póżniej może się ciągnąć za tym dziećmi az po studia. ustawa jak najbardziej przemyślana:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group