Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Normy bHCG i HCG

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 46, 47, 48  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 7:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale jak nie ma krwawienia, to nie ma owulacji, więc mi się wydaje, że jednak szanse na ciążę są niewielkie. duphaston reguluje cykl i utrzymuje zarodek po zagnieżdzeniu, ale najpierw musi dojść do owulacji.. no nie wiem, zobaczymy co lekarz powie
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aniek



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy mogło stać się tak, że cykl został rozreulowany np. przez stres, dlatego miesiączka nie wystapiła w spodziewanym terminie, a podczas brania duphastonu pojawila sie owulacja i doszło do zapłodnienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, duphaston hamuje owulacje jeśli jest podawany przed... jedyne co, to mogło tak się zdarzyć, że przez stres opóźniła Ci się owulacja, nastąpiła jakoś w styczniu przed 16stym i wtedy doszło do zaplodnienia. jest to mało prawdopodobne aczkolwiek nie niemożliwe
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aniek



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 31, 2009 8:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuę za informacje:) na podstawie tego co piszesz wynika, że raczej nie jestem w ciażySad nurtują mnie tylko ta druga słabo widoczna kreska na obu testach. We wtorek zrobię kolejny domowy test, w czwartek skonsultuję to z lekarzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emka_81



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zrobilam badanei beta hcg i wyszedl wynik 14438 co wskazuje wg norm referencyjnych na tygodnie ciązy od 5-7, bylam tez u lekarza, ale stwierdzil wczesna ciaze, bez okreslania tyg. badał mnie tylko palpacyjnie, twierdzac ze na usg za wczesnie , wg wlasnych obliczen jestem w 6 tyg. ostania @ 25.12.Lekarz stwierdził,ze szyjka rozpulchniona itd. zlecil badania i kazal przyjsc za 2 tyg. wtedy moze zrobi usg, mam jendak nadla glupie i nieuzasdnione obawy czy na pewno wszystko jest ok, bo naczytalam sie o ciazy pozamacicznej,(odpukac) czy ktos wie czy przy takiej ciazy poziom beta hcg tez wykazuje ciaze i czy jest to poziom porownywalny do "normalnego ciążowegp" i co z innymi objawami, typu zmiana macicy, skoro lekarz stwierdzil zmiany to chyba nie musze sie obawiac , ze zarodek rozwija sie nie tam gdzie powinien?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wg mnie nie ma powodu do zmartwień. podobno beta może wolniej rosnąć trochę przy pozamacicznej
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Vera1886



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 1:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ja z kolei mam taki problem: ostatnia miesiaczke mialam 02.12. Do tej pory nic. Bylam u lekarza, kazal mi zrobic bhcg. Pierwsze badanie robilam 16.01.09r. Wynik to 0,292. Drugie badanie mialam 24.01. Wynik odrobinke wyzszy - 0,384. Lekarz kazal brac duphaston. Powiedzial ze wg niego to bardzo wczesna i slabo rozwijajaca sie ciaza. Co ja mam o tym myslec?

Dodano po 2 minutach:

Dodam jeszcze ze to nie jest pozamaciczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 12:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem, że lekarz stwierdził tak po usg? bo wg mnie (tylko po becie) to jednak ciąża nie jest. zobaczymy, czy pojawi się krwawienie po duphastonie
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Vera1886



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 2:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak tak... Mialam dwa razy robione usg. Za pierwszym razem powiedzial ze macica powiekszona i ze wyglada to na ciaze. Za drugim ze od ostatniego badania powiekszyla sie nieco a bylo to ponad tydzien po pierwszym badaniu. Duphaston biore 2x dziennie a koncze drugie opakowanie. Okres powinien byc 29.12. mniej wiecej a do tej pory nie mam ani sladu ani oznak okresu...

Dodano po 9 minutach:

Jakby nie patrzec to kazde uklucie w brzuchu podciagam pod ciaze heh W zasadzie to to jest takie dziwne uczucie w pachwinach... Piersi w ogole nie bola co u mnie przed okresem byla tragedia. Jakie sa male tak bolaly:) Ale teraz tylko przy mocniejszym dotyku i to sutki. Mdlosci zero. Czasami mam biala wydzieline i temperatura przekracza 37 ale czytalam ze moze to byc wlasnie po duphastonie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gargulinka



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ełk
PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 8:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam ponad dwa tygodnie temu robilam ISCI. Przed wczoraj zrobiłam bhcg, i dzisiaj też i wyszło , że przyrost progesteronu był jakiś mały. Trochę boję się , czy nie będzie to mialo jakiegos zlego wpływu na ciaze ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 46, 47, 48  Następny
Strona 47 z 48

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group