Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

3ci tydzien choroby angino-podobnej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin33



Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 11:19 am    Temat postu: 3ci tydzien choroby angino-podobnej Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zwracam się z wielką prośbą o rzucenie okiem na mój przypadek choroby. Jak dotąd nigdy tak nie chorowałem - zazwyczaj raz do roku łapało mnie jakieś przeziębienie trwające 2-3dni. Tym razem jest zupełnie inaczej, jestem już na drugim antybiotyku i rezultatów nie widać.. będę wdzięczny za każdą uwagę.

Wszystko zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu. Postępowanie choroby było błyskawiczne - o 15 przyszedłem zdrowy do domu, koło 18 już leżałem z gorączką 39 stopni. Pierwsze 3 dni brałem gripeks i tabletki do ssania na gardło. Brak jakichkolwiek skutków. Zaczęło się od gorączek, kataru i bólu gardła. Po 3 dniach ból gardła był już nie do zniesienia, czułem w gardle grudki/pęcherze. Od 4 dnia zacząłem brać doustnie antybiotyk - kuracja trwająca 7 dni /2xdziennie +deflegmin na kaszel. Przez około 5 dni nie było żadnej poprawy, dopiero po 6 i 7 dniu ustąpiła gorączka i częściowo bół gardła. Pojawił się za to uporczywy suchy kaszel i żółta wydzielina z nosa. Dodatkowo cały czas czuje zapach spalenizny, jedzenie ma też dziwny smak. Po 7 dniach kuracji antybiotykiem przez 4 dni zażywałem tylko tabletki na gardło. Choroba znowu przybrała na sile - silne ataki kaszlu (najgorsze wieczorami), ból gardła nie do zniesienia i żółta wydzielina z nosa. Kolejna wizyta u lekarza i kolejny antybiotyk oraz skierowanie na prześwietlenie płuc. Dziś jest 5 dzień antybiotyku i nadal nie ma żadnej poprawy. Wyniki prześwietlenia będą dzisiaj.

Proszę o pomoc.
Np. czy powinienem iść do innego lekarza?
Czy lekarz nie powinien skierować mnie na badania pod kątem rozpoznania typu bakterii/wirusa który powoduje u mnie to całe zamieszanie, a nie "na ślepo" przepisywać antybiotyki?

z góry bardzo dziękuję za każdą sugestie.


Edit: zapomniałem dodać - miałem też zapalenie spojówek i brałem też antybiotyk w kroplach i maści do oczu. Po 4 dniach przeszło.Mniej więcej 4-8 dzień choroby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group