Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Zwichnięcie rzepki

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojti99



Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 18, 2013 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam 14 lat. W lutym tego roku podczas gry w halówkę doznałem zwichnięcia rzepki. Została nastawiona, przez tydzień nie ruszałem się z łóżka. Teraz chyba jest wszystko dobrze, chciałbym zacząć już ćwiczyć ale boję się żeby kontuzja nie wróciła. Czy opaska elastyczna pozwoli mi chociaż na grę w siatkówkę (z piłką nożną już się pożegnałem) bez powrotu zwichnięcia?
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pajączek77



Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 09, 2013 6:50 pm    Temat postu: brak czucia w kolanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Niecałe 2 tygodnie temu przeszłam operację plastyka rzepki. Niby jest wszystko ok, ale od kilku dni zauważyłam, że nie mam czucia w kolanie, a przynajmniej jest ono bardzo słabe. Wszystko w środku takie dziwne, jakby trochę nie moje.. Czy to są normalne odczucia? czy też powód do niepokoju?
Czy ktoś może mi pomóc-odpowiedzieć?

P.S. Przepraszam Cię wojti99 - to nie miała być odpowiedź, ale nie wiem za bardzo jak się poruszać po tym forum;)
Ale ogólnie jak czytam Twoje pytanie to wydaje mi się, że na razie nie powinieneś grać w siatkówkę, póki nie zregenerujesz kolana i nie wzmocnisz tego, co zostało uszkodzone przez uraz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jansobczyk
Zbanowany


Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 04, 2013 6:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szybkie rozpoczęcie profesjonalnej rehabilitacji. jest niezbędne do odzyskania pełnej sprawności, należy niezwłocznie skontaktować sie ze specjalistą, a niestety w dzisiejszych czasach nie jest to takie proste, kolejki są długie i trzeba sie nabiegać żeby coś załatwić... mi udało sie to przyspieszyć dzieki temu portalowi: [zakaz umieszczania linków]
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalija32



Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 03, 2014 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeszedłeś operację, ale lekarz nie dał Ci skierowania na rehabilitację? Po takim urazie raczej powinieneś dostać.

Dodano po 56 sekundach:

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że powrót do sprawności sprzed wypadku jest nie możliwy. Wszystko jest możliwe, wystarczy odpowiednia rehabilitacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Radosław23
Spamer


Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 23, 2014 8:28 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nasz syn też kiedyś miał zwichniętą rzepkę. Sporo z tym zachodu jest. Musieliśmy iść do [reklama] dopiero rehabilitacja tam dała jakieś efekty. Myślę że bez tego nie mógł by chodzić poprawnie w dorosłym życiu tak że nie ma co tego lekceważyć. Mam nadzieje że wam też się uda to wyleczyć i nie będzie problemów Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lonbotom
Spamer


Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 9:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja sobie ostatnio zwichnąłem rzepkę, tak że teraz w domu siedzę masakra jak to bili :/. Nie mogę chodzić normalnie... Ile to będzie trwało zanim się wyleczy ? Proszę o jakieś info na ten temat z góry dziękuję Sad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
robertoo
Spamer


Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 2:38 pm    Temat postu: zwichnięcie rzepki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Również zwichnąłem rzepkę. Ból ogromny. Po operacji i rehabilitacji wszystko na szczęście wróciło do normy. Operację miałem w Krakowie a przeprowadził ją doktor Jan Paradowski. Mogę polecić tego lekarza bo wykonał dobrą robotę. Jego telefon dostępny jest na jego stronie [zakaz umieszczania linków]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jenka



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 41

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwichnięcie rzepki jest bardzo niebezpieczne. U mojego syna doszło do kontuzji po zwykłym treningu piłkarskim i było ryzyko powikłań. Znaleźliśmy najlepszych lekarzy w Warszawie w rex medica i tam po szeregu badań rezonansem i późniejszych zabiegach przywrócono kolano do pełni zdrowia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamilek11



Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli masz problem z rzepką spróbuj zastosować to http://sklep.torst.pl/polaryzatory-torsyjne/15-leczenie-stawu-kolanowego-miesni-konczyn-dolnych.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mania33



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 04, 2017 5:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, kiedy należy zacząć rehabilitację po zwichnięciu rzepki? czy to prawda, że po zwichnięciu, po usztywnieniu jej, praktycznie od razu rozpoczyna się rehabilitację ? Czym się sugerować szukając dobrego fizjoterapeuty??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Następny
Strona 32 z 33

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group